TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo me izbacilo pa ću ponoviti poruku.
TNPL je u blokadi ali život ipak ide dalje:-)).
Na ovom forumu ,kao i na većini,me najviše nervira pisanje ljudi tipa:je li vidite kako sam bio u pravu i jesam li vam rekao tj u stilu:ja pametan a vi budale.
Pa ne bi ni mi kupovali da smo znali da će tržište ovako reagirati.Ovakve stvari tj padove i rast tržišta ne može predvidjeti ni najbolji analitičar sa svim certifikatima,diplomama i u ovakvim situacijama možda se najbolje ponaša dioničar -amater koji na tržištu kapitala reagira instiktivno koristeći znanja stečena u životu a ne na faksu.
‘Najdraže’ mi je čitati komentare forumaša koji nemaju ni jednu dionicu a nas diuoničare prave budalama.
Kolege,komentirajte argumentirano ili ne pišite.lako je pametovati sada.
Za sve ostale dionićare TNPL-a samo poruka ,nakon svake kiše dolazi sunce.izdržite.

Crobex je prepolovio minus, a i još će se smanjiti na oko -1% čim se odblokiraju blokirane dionice koje sada stoje na -10%. Jedna od njih je i TNPL, ali teško da će se danas opet kupovati po ovoj cijeni. Rasprodaja je gotova.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Žmrkliću,komentar na blokadu.

Tko prodaje budala, jel?

Danas sam zakasnio kupiti na otvaranju, a izgleda mi da više neće biti ispod 2500 kad se odblokira…

Kupnja – TNPL-R-A
5 2.301,00
30 2.300,00
4 2.100,00
5 2.012,00
10 2.007,00

Prodaja – TNPL-R-A
3 2.495,00
5 2.500,00
6 2.599,99
5 2.687,50
2 2.699,00

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Upravo tako, ovo nije dan za iznositi fundamentalne podatke. Ja, recimo, ne kupujem niti likvidni niti dry DWT u ovim vremenima. Ne znam zasto ljude nagovaras da kupuju TNPL, kad je generalna frka u svijetu? Zar stvarno ocekujes da ce ljudi uskliknuti "bravo, zatrcimo se preko cvjetnih livada i krenimo u fundamentalno dobru kupnju" u ovakvim trenucima?

Nagovori na kupnju su poceli kad je TNPL bila na 4000, sada je ? Ne, nije ovo napad na osobnoj osnovi, radi se o tome da postoje trentuci kada fundamente mozes okaciti macku o rep…

Ovo se ne odnosi samo na TNPL….


Upravo mislim suprotno.Danas su paničari prodavali odma na blokadi.Oni su gubitnici.Ovo sam pisao da ih
odvratim od prodaje u prvom redu.Uspjeli su kapitalizirati gubitak.Na žalost sam bio totalno dekintiran.
Jučer sam kupio pet šest komada na 2.600.Danas na otvaranju prodao malo Adrisa i PTKM i kupio 4 TNPL na 2357,37 i 3 na
2.349 i spasio prodavače .Tankersku sam ja bacio u blokadu i onoma koji su prodavali uspio smanjiti gubitak.

Ovakve šanse za kupnju se rijetko pružaju.I za katastrofalno lošu prodaju.
Osnovni razlog je što većina ne želi detaljno analizirati vrijednost već je važna radio Mileva.Radio milevu
treba koristiti u svoju korist i ne biti paničar.Ovo je danas bio rajski dan za dayrtedere.


kolege lopina, zmrklic i ostali jako aktivni na ovoj temi – shvaćate li konačno da je ovih par kolega koji su bili oprezni, bili u pravu?
njihovi postovi su bili racionalni, a vi nikako niste prihvaćali drugačije mišljenje od vašeg.


I opet danas nisi bio na kupnji jer si racionalan.Da si racionalan dana si imao priliku kakava se rijetko pruža.
Do posljednje kune sam je iskoristio.Preporućao sam da se ne prodaje ovako panično,nego mirno kupuje.
Bilo je i pametnih kupaca,ali mi koji znamo fundamentalnu vrijednostove dionice mi smo lijepo profitirali.
A vi čekajte da padne niže.Ako bude niže ja čekam.


Žmrkliću,komentar na blokadu.

Tko prodaje budala, jel?

Kolega, ja sam napisao da kupujem na long, i dalje smatram ko prodaje ispod 2500 budala, a nek svatko odlući sam za sebe. Jedino ukoliko su neki bili na margin callu, pa su prodali dovoljno da namire call. Protiv sam kredita u ova nemirna vremena.

Svi ste djeca bull, marketa. i mislite da ulaganje na burzi izgleda i treba izgledati kao 2007. Ja reko da ću čekat 2010-2011, i stojim iza toga.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/24309/Default.aspx

Koliko ti procjenjuješ LOPINA da bi trebala biti dividenda TNPL za 2008.


http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/24309/Default.aspx

Koliko ti procjenjuješ LOPINA da bi trebala biti dividenda TNPL za 2008.

Obzirom da stimuliraju pomorce preko dividende i dionica, a njihovi pomorci imaju dionice iz Silbe i dobili su nove dionice – što ti misliš ?

Ne mislim ništa jer ne pratin ovu dionicu.

Dividende će biti, e sad da li 70 ili 100 kn ili više, nitko ne zna zasada.
Širfe flotu pa moraju zadržati pomorce.

New Report

Close