TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


..i mislio sam si da si na bidu ove dionice [lol]

iako se slazem s komentarom [thumbsup]


Vi očito niste hvatili poantu.Ne radi se o šminkanju crobexa sa TNPL.Pa TNPL ne predstavlja veliki
ponder u crobexu. Moj komentar se odnosio na cjelokupno trgovanje na burzi u razdoblju prije
prodaje INE.
Ovo je trebalo biti napisano na komentarima trgovanja.

Ovdje upišite svoj komentar…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ne znam ima li ovdje i jednog diskutanta koji je spreman reći da fundamenti TNPL nisu odlični?
Vjerujem da nema jer brojke ne lažu. Prema fundamentima, a obzirom na smiješno nisku cijenu, TNPL se nalazi među najpodcjenjenijim dionicama na ZSE.
Znam, mnogi će reći da to nije važno jer fundamenti ne utječu uvijek na cijenu, odnosno cijena se ne ravna odmah prema fundmentima. Međutim, prije ili kasnije fundamenti isplivaju van i stave dionicu kamo treba, gore ili dolje! S tim u vezi je i pitanje zaduženosti. Kao što lopina često ističe, TNPL je nisko zadužena kompanija.
Meni je JAKO bitno da u ova turbulentna burzovna vremena u kojima svjetski jake fincijske institucije doslovno preko noći nestaju, u kojima mnoge kompanije odlaze u stečajeve i bivaju zauvijek izbrisane iz svjetskog biznisa, imam dionice firme kakva je TNPL: s velikom dobiti, odličnim fundamentima, stabilnom vlasničkom strukturom, niskom zaduženošću, modernom flotom tankera s dvostrukim dnom itd… Ovaj iznenađujući rast BDTI i sve ostalo što dođe van prethodno navedenoga još je extra bonus.
To sve skupa daje u ova nesigurna vremena nešto što se ne može kupiti novcem – MIRAN SAN jer znati da imaš kvalitetne dionice firme koja neće nestati nego će uspješno poslovati još dugi niz godina donosi neopisivo zadovoljstvo [smiley]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Ovdje upišite svoj komentar…

Od kog datuma je ovaj papir.Nema logike da se sklapa ugovor sada za isporuku broda 2009.To bi bilo
prekasno.

Činilo mi se poznato. Starije izvješće sa ZSE-a.

Lopina, evo link.

Vaš link


Ko da ja ne znam zašto ga zanima TNPL, od 4000 do 2500 se uopče nije trgovalo na nekoj razini, osim malo oko 3000, samo je ZABA skrbnički lupao nemilo po bidu.S tehničke strane gap je ogroman, i pri prvom bullu taj gap se začas nadoknadi.

Pogotovo kad je podržan dobrim FI i FA.


Zmrkliću,
Vražji si ti čovik.Potpaljuješ ljude na kupnju.Čak i drsko iznosiš visoke brojeve da požure.Vlad je od
naše burze napravio svjetsku burzu jer primjenjuje iste izračune.I to će ga koštati jer će čekati
signale,a kada dođu signali najbolje dionice će prodimiti.A TNPL će u kratkom roku nadoknaditi
dugoročni pad.I to nitko neće moći zaustaviti.


Činilo mi se poznato. Starije izvješće sa ZSE-a.

Lopina, evo link.

Vaš link


Hvala,
Da te nema trebalo bi te izmisliti.

A bogami i Apothekar postao pjesnik.Ka da je u transu.

Nakon što sam dobar dio Ine prodao, jer mi se to u ovim vremenima ipak učinilo kao pametan potez, tražim sigurnu luku za svoj novac. Vidim da se svi slažete da je Tankerska fundamentalno dobra dionica. Molio bih ako mi netko može naći usporedbu tankerske sa sličnim kompanijama u svijetu, malo sam tražio po forumu ali nisam uspio naći.
Hvala!

Te usporedbe ti nece previse pomoci na ovom nasem TK. Da, ovo je fundamentalno potcjenjena dionica tu nema zbora. Sto ne znaci da ce ona narasti za 1000 ili vise kuna.

Obrati pozornost na top-10 (Silba) i FF. S obzirom na vecinsko vlasnistvo, Upravi se fucka za cijenu dionice, bila ona 300 kn ili 30 000 kn. No isto tako, dionice sa malim FF se mogu napucati lako i visoko. Odluka je na tebi.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

@ mrgud

http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=GMR
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=TNPLRA%3ACZ

Evo ti jedna slična.
Frontline nije usporediv jer nema niti jedan brod u vlasništvu, samo renta.


@ mrgud

http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=GMR
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=TNPLRA%3ACZ

Evo ti jedna slična.
Frontline nije usporediv jer nema niti jedan brod u vlasništvu, samo renta.


Mda..Frontline nije usporediv jer se nitko ne moze usporediti s njihovih 25% dividend yielda u ovome trenutku [lol] [lol] . U kriznim vremenima treba se skloniti u firme koje daju dobru dividendu, a toga na ZSE bas i nema. BTW nije istina da FRO nema niti jedan brod u vlasnistvu. Istina je da vecinu poslova pazljivo outsourca i uglavnom radi na spot trzistu.
Moje misljenje je da su u ovom trenutku strani brodari puno jeftiniji od domacih. Kad vani naftasi budu rasli, rasti ce i TNPL, vjerojatno i jace zbog specificnosti ove male balkanske burzice, ali ja nisam kladionicar pa mi je svejedno da li ce Tankerska sutra biti 1000 ili 5000.

Jel tko dobio dividendu?
HVALA

Imam fantomske dionice

New Report

Close