TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Usput, ljubazno bi zamolija kolege diskutante kojima se moji postovi ne svidjaju, da na njih argumentirano odgovore npr. koja je tankerska kompanija na svjetskim burzama potonula za 18% u protekla 2 tjedna.

Jer je ovo anonimno ocjenivanje svakog mog posta sa 1 vec dosta naivno, a i kukavicki. Probajte baren odgovoriti sa "diskreditiran si", dragi tankerasi i brodari.

ja cu pocet odgovarat jednom kad vidim da ste poceli normalno raspravljati

Bestiale – jednostavno iznosiš neistine u postovima, a to je zato što si lijen provjeriti podatke prije nego što nešto napišeš

1) AZ je kupio još 400 kom nekidan
2) Pišeš da je 3q i 4q 2007 bio dobar za tankere – bio je katastrofalan

U tomu je problem tvojih postova NHF

Eto Mrzli je u dvije recenice sve ljepo sazeo

Netko je pomeo 200 kom sve do 2.700.Bidan moga je proći i jeftinije.Ovdje kažu i po 2.000.Ali biće
da se pripa da mu može pobići i na 3.000,4000 ili možda na 5.000.Čestitam kupcu na najboljoj kupovini dana.U ponedjeljak ću i ja biti na kupnji.Kupujem stalno do 4.500-5.000 do kvartalnog izvještaja ,a izlazim možda između 5.000 i 5.500.Na FI 2008. i FI 1Q 2008.letvica bi trebala biti značajno više,ali
ne ispod 6.500.Tada će sve ovo što vi zovete drukanjem biti potvrđeno i sa službenim izvještajima.
Treči kvartal je zaključen sa istom dobiti kao i drugi zbog mogućeg pada u suhom segmentu,ali već
sada možemo govoriti o dobiti od oko 380 do 400 kn dobiti za ova tri kvartala.Dakle već je svakom
tukcu jasno da je svaka kupnja ispod 5.000 izvrsna kupnja.
Još jedanput upozoravam daytradere da ne prodavaju ovo blago nego da dobro prouće fundamente.
Ovakve šanse se rijetko pružaju na burzi.Sve ispod 100% na sadašnju cijenu je loš posao za prodavača.Ovo uz predpostavku stagnacije crobexa.

ja kupio 14kom po 2699.
budem jos ovih dana [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


….Dakle već je svakom
tukcu jasno da je svaka kupnja ispod 5.000 izvrsna kupnja.
….

Moguće… samo ti koji vas nazivaju drukerima govore da je kupnja na 2500 – 2700 puno bolje od one na 4000 – 5000. [proud] A i onda ste istim tonom navijali za kupnju i omalovažavali one koji su tvrdili da će se moći niže kupiti
Osobno se slažem s kolegom Filipom i mišljenja sam da će se moći još malo jeftinije kupiti

Dobro došo MIG. I bez drhtavih ručica molim [cool]

pisem zato sto sam long..
ovo sto sam kupio da istresem za 5,10 ili 30% nisam pisao [tongue]

ako padne nize, kupit cu jos.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

http://finance.yahoo.com/q?s=FRO+GMR+VLCCF+OSG+NAT+TK+DHT+CPLP+TNK&d=t

Evo vani zelenila na tankerima zasada

ahhh…sve mi se čini da ne bismo imali koristi ni da oni porastu danas 50%. "Ulagači" će radije kupovati ZDNK jer je jelte jeftina (samo 30 kn, navali narode) nego "skupu" TNPL na 2700. Za plakat

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL


Bestiale – jednostavno iznosiš neistine u postovima, a to je zato što si lijen provjeriti podatke prije nego što nešto napišeš

1) AZ je kupio još 400 kom nekidan
2) Pišeš da je 3q i 4q 2007 bio dobar za tankere – bio je katastrofalan

U tomu je problem tvojih postova NHF

1) da, tocno, AZ Fond je kupija jos 400 kom proslog tjedna. Tako da sad nema cca 4000 nego cca 4400.

I..? Je li to bas dobra vijest da jedan od najvecih igraca na Burzi dokupljuje cak citavih 400kom (tj. kolicina koju 2-3 mala dionicara zajedno ovdi skupe) i to tek kad je TNPL na najnizoj razini u zadnje 3,5 godine? I nitko vise osim AZ od svih ostalih fondova?

Ok, vase je pravo da to smarate dobrom vijescu za TNPL, ali nemate pravo tvrditi da ja "pisem neistene" samo zato jer me ovi sramezljivi dokup AZ fonda nije bas nesto impresionira tj. samo zato jer su i 4000 i 4400 kom kod AZ Fonda, zapravo sasvim ista stvar, sto se tice cijene i potraznje za TNPL.

2) Q3 i Q4 2007 nisu bili katastrofalni za tankere, nisu bili cak ni losi.
Vozarine jesu bile nize od ocekivanih (osjetno nize), ali su jos uvik omogucavale profit.

Losa godina ili kvartal je kad su ugovori tako losi da se brod ne more pokriti. Katastrofalna godina ili kvartal je kad su brodi cesto bez ugovora ili stoje na sidru ili idu u prijevremeni remont ili se na brzinu prodaju za 50% nizu cijenu od one koju su mogli uvatit godinu ili kvartal ranije.

Ni lose ni katastrofalne godine nije bilo ni za Tankersku ni za bilo koju drugu (ozbiljnu) tankersku kompaniju u svotu u zadnjih 7 godina.

Toliko o tome.

Pisati da su treći i četvrti kvartal 2007 bili dobri za tankerske kompanije,bi značilo biti nekorektan
prema neiskusnim,jer kako su ove godine vozarine veće od 70 do 100% nego lani kod ulagača bi
stvorilo dojam o fantastično visokoj dobiti.Dobit će biti odlična i to je izvjesno za 2008,vjerovatno
ATH iz osnovnog posla.
Iako se često ne slažem sa tvojim stavovima smatram da si u pravu kada nisi prihvatio mišljenje
Zmrklica da je TNPL prošle godine trebala biti 3.000,a ne 8.000,a ove godine obrnuto.Jer ipak
i pored oscilaciju u vozarinama ,a samim time i dobiti dionice ne bi trebale padati ispod BV.Prema tome nikada nije ni trebala biti ispod 5.000,jer flota i cijelokupna imovina vrijedi preko 50% više od toga,tj.negdje između 8.000 i 10.000 kn.Međutim,tržište je reklo da danas vrijedi 2.700.Odlična prilika za kupnju.Ili za prodaju kažu prodavaći.

New Report

Close