TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


a fundamenti TNPL o kojima kolega Lopina sve zna i dalje drze vodu (ili su bolji s obzirom na pad cijene), vozarine u proljece nikad bolje, danas puno bolje nego prosle godine, a ono sto slijedi je ATH profit TNPL u 2008.

s ovim se, na temelju meni dostupnih informacija mogu složiti 🙂
a odmah i imam i pitanje za kolegu zmrklica:
što će mali dioničari TNPL-e imati od toga što "njihova" tvrtka ima ATH profit?
Jeste li sigurni da nećete dobiti "mrvice"?

@ filip

Kupi onda neku firnu koja će imat loše rezultate, što da ti kažem. Dionice su ulaganje na 3-5 godina.
ZSE je pun investitora kojima su dionice na 5300 crobexu bile jeftine, a sad na 2800 su skupe.

Osim ATH profita, osim što je dionica debelo ispod booka, dodatno će TNPL voziti u 2009 s 10 tankera, a u 2008 je vozila s 8 tankera.

Ali onaj tko sam nije došao do toga da je TNPL jeftin, ne bi ga trebao kupovati prema postovima s foruma.

A ti filipe, dobio si od mene tablicu po kojoj možeš računati dobit TNPL, a sad mene napadaš.


Pa naravno kad se s TNPL nista nije promjenilo… Sve sto se desilo je jedan igrac koji i dalje prodaje i sr… vani… E sad je lako biti general nakon bitke pa reci da si znao da ce ova cijena pasti na tolko kolko je pala… Tko moze zbilja reci da je očekivao da ce 3 od 5 najvecih inv. banaka u svijetu propasti, a 2 se jos uvijek bore… tko je zaista mogao prije reci (a nije) da ce najveci osiguravatelj propasti? tko je mogao reci da ce Bush ici s 700 milijardi za bailout? A sve je to utjecalo na percepciju na nasem trzistu i do ovog gdje je danas TNPL

Nda, svi ti dogadjaji u USA su odlican argument za objsnjenje TNPLa od 18% u zadnja 2 tjedna.

Ali onda bi bilo za ocekivati da su i tankerske kompanije na americkim i svjetskim burzama potonule u tom periodu po slicnoj stopi. Ali eto, nisu.
Naravno, ovaj moj post se moze lako "diskreditirati", dovoljno je navesti u odgovoru par kompanija u istom biznisu ka i Tankerska, koje su u zadnja 2 tjedna izgubile barem 10% vrijednosti dionice.

Sto se tice tog "igraca koji se iskrcava" sad vec nekoliko miseci, na ovom forumu je vec bilo postavljeno pitanje kako to da u tom iskrcavanju po dumping cijenama niti jedan drugi veliki igrac ne vidi svoju priliku za kupnju fundamentalno odlicne dionice?!
To pitanje je bilo postavljeno znatno prije "bitke", odnosno prije zadnja dva tjedna.



Pa naravno kad se s TNPL nista nije promjenilo… Sve sto se desilo je jedan igrac koji i dalje prodaje i sr… vani… E sad je lako biti general nakon bitke pa reci da si znao da ce ova cijena pasti na tolko kolko je pala… Tko moze zbilja reci da je očekivao da ce 3 od 5 najvecih inv. banaka u svijetu propasti, a 2 se jos uvijek bore… tko je zaista mogao prije reci (a nije) da ce najveci osiguravatelj propasti? tko je mogao reci da ce Bush ici s 700 milijardi za bailout? A sve je to utjecalo na percepciju na nasem trzistu i do ovog gdje je danas TNPL

Nda, svi ti dogadjaji u USA su odlican argument za objsnjenje TNPLa od 18% u zadnja 2 tjedna.

Ali onda bi bilo za ocekivati da su i tankerske kompanije na americkim i svjetskim burzama potonule u tom periodu po slicnoj stopi. Ali eto, nisu.
Naravno, ovaj moj post se moze lako "diskreditirati", dovoljno je navesti u odgovoru par kompanija u istom biznisu ka i Tankerska, koje su u zadnja 2 tjedna izgubile barem 10% vrijednosti dionice.

Sto se tice tog "igraca koji se iskrcava" sad vec nekoliko miseci, na ovom forumu je vec bilo postavljeno pitanje kako to da u tom iskrcavanju po dumping cijenama niti jedan drugi veliki igrac ne vidi svoju priliku za kupnju fundamentalno odlicne dionice?!
To pitanje je bilo postavljeno znatno prije "bitke", odnosno prije zadnja dva tjedna.
[/quote]

AZ OMF je vidio priliku
OMF jedini mogu kupovati, jer su OIF u banani, oni ne kupuju ništa. Smart money je čekao diskont, tek oko 2500 je iznikla kupnja nažalost.

Cijenjena gospodo dionica vrijedi upravo onoliko koliko je netko spreman dati za istu!
Svi bi mi voljeli da vrijednost dionica raste i da zarađujeno,osobno ja u svom portfelju imam TNPL kupio je prvi put prije nekoliko dana na 2600,ostalo mi je još novca i ne želim ga potrošiti na kupovinu na istim razinama i služi mi kao osigurač u slučaju da vrijednost padne (dokup)i da ne budem general poslje bitke!!!!!!
TNPL je dobra dionica i navijam za istu bez obzira tko šta piše!!!!
Smeta mi kad netko nameće svoja razmišljanja,volim pročitati činjenice, i zato podrška gosp. Filipu!!!!
Također i gosp. Lopini i sl koji se trude iznjeti činjenice a navijanje neka ostave kad bude nogometna utakmica!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kao što je rekao kolega Styx, nekoliko postova od kolege COD-a vrijede više od cijelog napisanog foruma, uključivo i mojih postova naravno. To pročitajte.

svijetlane,
mozes reci da joj je trzisna cijena onoliko koliko je sada,
a ne mozes reci da joj je vrijednost onolika kolika je trenutno na trzistu…

mozda je to tebi cudno, ali ta 2 pojma nisu jednaka…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

evo ja ću citirati kostolanija:
‘Na burzi je sve moguće ,čak i ono što je logično’


AZ OMF je vidio priliku
OMF jedini mogu kupovati, jer su OIF u banani, oni ne kupuju ništa. Smart money je čekao diskont, tek oko 2500 je iznikla kupnja nažalost.

Da, i sto onda iz toga moremo zakljuciti?

a) OMF jedini mogu kupovati. Ali eto, ne kupuju. AZ Fond je kupija prije 5-6 tjedana onih 4000kom i nakon toga, basta. Ni taj ni neki drugi OMF.

b) OIF ne mog kupovati jer su u banani. Dakle, oni nece uskoro dignut ni potraznju ni cijenu za TNPL.

c) bailout plan u USA, ako uopce prodje, proci ce dosta mrsavije od 700 mlrd. Zasad su se nasli tek na 200mlrd.

Dakle, ako netko iz ovog zakljuci da bi TNPL mogla ici i nize od 2600 ili da se nece tako skoro vratit na 3000+, zbog cega ga napadati i omolovazavati kao drukera i spamera?!

Zar se ne bi mogli umisto omalovazvanja i "diskreditiranja" u svojim postovima malo upitati zbog cega je TNPL usprkos odlicnim poslovnim rezulatatima (i to godinama vec) docekala ovu globalnu krizu na tragikomicnoj razini od 3100Kn???

Usput, ljubazno bi zamolija kolege diskutante kojima se moji postovi ne svidjaju, da na njih argumentirano odgovore npr. koja je tankerska kompanija na svjetskim burzama potonula za 18% u protekla 2 tjedna.

Jer je ovo anonimno ocjenivanje svakog mog posta sa 1 vec dosta naivno, a i kukavicki. Probajte baren odgovoriti sa "diskreditiran si", dragi tankerasi i brodari.



Pa naravno kad se s TNPL nista nije promjenilo… Sve sto se desilo je jedan igrac koji i dalje prodaje i sr… vani… E sad je lako biti general nakon bitke pa reci da si znao da ce ova cijena pasti na tolko kolko je pala… Tko moze zbilja reci da je očekivao da ce 3 od 5 najvecih inv. banaka u svijetu propasti, a 2 se jos uvijek bore… tko je zaista mogao prije reci (a nije) da ce najveci osiguravatelj propasti? tko je mogao reci da ce Bush ici s 700 milijardi za bailout? A sve je to utjecalo na percepciju na nasem trzistu i do ovog gdje je danas TNPL

Nda, svi ti dogadjaji u USA su odlican argument za objsnjenje TNPLa od 18% u zadnja 2 tjedna.

Ali onda bi bilo za ocekivati da su i tankerske kompanije na americkim i svjetskim burzama potonule u tom periodu po slicnoj stopi. Ali eto, nisu.
Naravno, ovaj moj post se moze lako "diskreditirati", dovoljno je navesti u odgovoru par kompanija u istom biznisu ka i Tankerska, koje su u zadnja 2 tjedna izgubile barem 10% vrijednosti dionice.

Sto se tice tog "igraca koji se iskrcava" sad vec nekoliko miseci, na ovom forumu je vec bilo postavljeno pitanje kako to da u tom iskrcavanju po dumping cijenama niti jedan drugi veliki igrac ne vidi svoju priliku za kupnju fundamentalno odlicne dionice?!
To pitanje je bilo postavljeno znatno prije "bitke", odnosno prije zadnja dva tjedna.
[/quote]
zato jer drugi igraci misle da ce ovaj ici do kraja i da ce moc kupit po jos nizoj cijeni
o tankerskoj i inozemnim tankerima sam prije pisao pa necu ponavljati… ali zaključak je da postoji razlika zbog tog jednog igrača koji prodaje, a i zbog (po meni) blesave odluke uprave o podjeli dionica (to je svakako bila izravna krađa ostalih dioničara)
kad sam govotio o padu TNPL govorio sam o padu u zadnjih nekoliko mjeseci ne zadnja 2 tjedna

AZ OMF je vidio priliku
OMF jedini mogu kupovati, jer su OIF u banani, oni ne kupuju ništa. Smart money je čekao diskont, tek oko 2500 je iznikla kupnja nažalost.

Da, i sto onda iz toga moremo zakljuciti?

a) OMF jedini mogu kupovati. Ali eto, ne kupuju. AZ Fond je kupija prije 5-6 tjedana onih 4000kom i nakon toga, basta. Ni taj ni neki drugi OMF.

b) OIF ne mog kupovati jer su u banani. Dakle, oni nece uskoro dignut ni potraznju ni cijenu za TNPL.

c) bailout plan u USA, ako uopce prodje, proci ce dosta mrsavije od 700 mlrd. Zasad su se nasli tek na 200mlrd.

Dakle, ako netko iz ovog zakljuci da bi TNPL mogla ici i nize od 2600 ili da se nece tako skoro vratit na 3000+, zbog cega ga napadati i omolovazavati kao drukera i spamera?!

Zar se ne bi mogli umisto omalovazvanja i "diskreditiranja" u svojim postovima malo upitati zbog cega je TNPL usprkos odlicnim poslovnim rezulatatima (i to godinama vec) docekala ovu globalnu krizu na tragikomicnoj razini od 3100Kn???

[/quote]

slazem se kolega bestiale oko zakljucka o omalovazavanju, ali kolko se ja sjecam sve je pocelo od Vase strane, ja sam vam samo odgovarao istom mjerom
stvarno opet neznam od kud vam info o 200 mlrd., a zar mislite da Paulson i Bernanke se zaj… oko 700 mlrd

New Report

Close