TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja se osobno ne razumijem u brodare i ne stignem pratiti informacije, uglavnom zbog svakodnevnih obaveza koje imam. Ali baš zato sam tu na forumu, ne bih li pročitao kakvo pametno razmišljenje, temeljeno na točnim informacijama, predikcijama budućeg poslovanja i sl.
Kad bih imao vremena sve pratiti, sigurno ne bih s toliko interea čitao forum. I zato me smeta kad se pišu neutemeljeni drukerski postovi, iz dana u dan. jedan napiše "mora to gore", odmah dođe drugi druker koji mu da 100-tku i napiše da se slaže, itd.
Čim netko posumnja, odmah biva napadnut svim sredstvima… ako je to zdrava rasprava, onda ja više ne znam… a nažalost, nije samo na ovoj temi takva situacija.

nazalost, moram se sloziti s Vama -filip-

Slažem se u potpunosti sa gosp Filipom,a što se tiće naše dionice TNPL,fundamenti su dobri međutim došlo je vrijeme kad se ne drži puno do fundamenata u protivnom vrijednosti pojedinih dionica nebi bile na ovim razinama,netko (ili više njih,mislim OIF) se iskrcavaju na ovoj dionici već dosta vremena,koliko će to još potrajati to ćemo tek vidjeti. Siguran sam da ga broj dionica koje posjeduje ne limitira,znači ovakvo stanje na ovoj dionici može još dugo da potraje. Dionica je dobra za dugoročno ulaganje zbog dobrih fundamenata(cca preko 2 god).Vrijednost dionice bi mogla ovisno od situacije na tržištu još dole cca 1800-2200kn. Tako ja mislim!

Filipe, osim retardiranog barona koji piše gluposti, nitko niti ne postavlja pitanja.
Ako se dobro sječam, ja sam na tvoja pitanja, kao i na drugih korektno odgovorio koliko sam mogao, tako da formuliraj pitanje, pa ćemo pokušati odgovoriti.

Većina investitora su lijeni proučavati dionice, dolaze na forum ne bi li im netko dao sve na tanjuru.

Ne vjerujte nikome, provjerite sve informacije.


Priključujem se molbama kolege Svjetlana. Ujedno molim i ostalu dvojicu kolega za isto…


Ja se osobno ne razumijem u brodare i ne stignem pratiti informacije, uglavnom zbog svakodnevnih obaveza koje imam. Ali baš zato sam tu na forumu, ne bih li pročitao kakvo pametno razmišljenje, temeljeno na točnim informacijama, predikcijama budućeg poslovanja i sl.
Kad bih imao vremena sve pratiti, sigurno ne bih s toliko interea čitao forum. I zato me smeta kad se pišu neutemeljeni drukerski postovi, iz dana u dan. …

Ovo je tragikomično. Kažeš da se ne razumiješ u brodare i da ih nemaš vremena pratiti, a smetaju ti postovi lopine, zmrklica, styxa i drugih koji iznose kvalitetne podatke, s izračunima, brojkama, analizama, ali ti ne smetaju drukerski postovi s ciljem rušenja cijene TNPL od strane "svjetlana" (von brauna, barona, mikimaki, mastodonota,etc…)???
Zašto ti osobno ili ta osoba koju podupireš ne podastrete kontrargumente vezane uz kretanje cijena vozarina, vrijednost brodovlja TNPL, analize ruta kojima brodovi plove, analize nosivosti flote TNPL, dnevne troškove broda itd itd.???
Znači, sami ne znate, ali vam smetaju kad pišu oni koji o tome znaju (sebe ne ubrajam u tu skupinu, da se krivo ne razumijemo)!
Zato: zmrklic, lopina, styx samo naprijed dalje! Mi koji imamo i kupujemo TNPL vas podržavamo! [thumbsup]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Slažem se u potpunosti sa gosp Filipom,a što se tiće naše dionice TNPL,fundamenti su dobri međutim došlo je vrijeme kad se ne drži puno do fundamenata u protivnom vrijednosti pojedinih dionica nebi bile na ovim razinama,netko (ili više njih,mislim OIF) se iskrcavaju na ovoj dionici već dosta vremena,koliko će to još potrajati to ćemo tek vidjeti. Siguran sam da ga broj dionica koje posjeduje ne limitira,znači ovakvo stanje na ovoj dionici može još dugo da potraje. Dionica je dobra za dugoročno ulaganje zbog dobrih fundamenata(cca preko 2 god).Vrijednost dionice bi mogla ovisno od situacije na tržištu još dole cca 1800-2200kn. Tako ja mislim!

gle sve je to ok… ali ako zelis manje drukanja moras reci zasto mislis da ce cijena ici na 1800… nije dovoljno samo reci kaj mislis

Normalno da nikome ne vjerujem, sam donosim odluke nakon što dobro promislim i izvažem sve dostupne informacije (naravno, koliko je u mojoj moći). Ali to ne znači da ne volim pročitati kvalitetnu informaciju.
Ja zapravo i nemam konkretno pitanje, nego čitam i razmišljam o onome što pročitam. Imam neka dodatna sredstva koja sam namijenio za ulaganje u dionice, pa važem odluku gdje uložiti. Za sada, kandidati su mi TNPL, ADRS, KODT, KOEI, DLKV, HT, ATPL (ne nužno tim redosljedom).
I radije bih kupio TNPL po 2500 nego po 4500kn.
A prateći postove na ovoj temi, cijelo vrijeme ista priča – vas nekoliko komunicirate identično od kad je TNPL bila 4000, pa sve do sad kad je na 2600. I ako se netko slučajno usudio posumnjati u to da bi TNPL mogla biti po 2600, bio je omalovažavan od dežurnih "stručnjaka".
Ako pogledamo iz sadašnje perspektive, većina postova u kojima se kategorički tvrdilo ta je to "nevjerovatna prilika za kupnju", da "ne može od toga niže" i sl. su za ocjenu 1, a svi koji su tvrdili da TNPL ide na 2500 su za ocjenu 100. Nadam se da je svima iz ove perspektive to jasno.
Da se razumijemo, ja mislim da su fundamenti skroz u redu, bili su i kad je cijena bila 4000kn, ali to obzirom na okolnosti (OIF-i, OMF-i, opća situacija…) nema previše utjecaja na cijenu.
Tako da ću ja što se tiče TNPL još pričekati… jer smatram da može niže.

Ovo je tragikomično. Kažeš da se ne razumiješ u brodare i da ih nemaš vremena pratiti, a smetaju ti postovi lopine, zmrklica, styxa i drugih koji iznose kvalitetne podatke, s izračunima, brojkama, analizama, ali ti ne smetaju drukerski postovi s ciljem rušenja cijene TNPL od strane "svjetlana" (von brauna, barona, mikimaki, mastodonota,etc…)???
Zašto ti osobno ili ta osoba koju podupireš ne podastrete kontrargumente vezane uz kretanje cijena vozarina, vrijednost brodovlja TNPL, analize ruta kojima brodovi plove, analize nosivosti flote TNPL, dnevne troškove broda itd itd.???
Znači, sami ne znate, ali vam smetaju kad pišu oni koji o tome znaju (sebe ne ubrajam u tu skupinu, da se krivo ne razumijemo)!
Zato: zmrklic, lopina, styx samo naprijed dalje! Mi koji imamo i kupujemo TNPL vas podržavamo! [thumbsup]
[/quote]



Priključujem se molbama kolege Svjetlana. Ujedno molim i ostalu dvojicu kolega za isto…


Ja se osobno ne razumijem u brodare i ne stignem pratiti informacije, uglavnom zbog svakodnevnih obaveza koje imam. Ali baš zato sam tu na forumu, ne bih li pročitao kakvo pametno razmišljenje, temeljeno na točnim informacijama, predikcijama budućeg poslovanja i sl.
Kad bih imao vremena sve pratiti, sigurno ne bih s toliko interea čitao forum. I zato me smeta kad se pišu neutemeljeni drukerski postovi, iz dana u dan. …

Ovo je tragikomično. Kažeš da se ne razumiješ u brodare i da ih nemaš vremena pratiti, a smetaju ti postovi lopine, zmrklica, styxa i drugih koji iznose kvalitetne podatke, s izračunima, brojkama, analizama, ali ti ne smetaju drukerski postovi s ciljem rušenja cijene TNPL od strane "svjetlana" (von brauna, barona, mikimaki, mastodonota,etc…)???
Zašto ti osobno ili ta osoba koju podupireš ne podastrete kontrargumente vezane uz kretanje cijena vozarina, vrijednost brodovlja TNPL, analize ruta kojima brodovi plove, analize nosivosti flote TNPL, dnevne troškove broda itd itd.???Znači, sami ne znate, ali vam smetaju kad pišu oni koji o tome znaju (sebe ne ubrajam u tu skupinu, da se krivo ne razumijemo)!
Zato: zmrklic, lopina, styx samo naprijed dalje! Mi koji imamo i kupujemo TNPL vas podržavamo! [thumbsup]
[/quote]

tragikomično je to da vi ne znate čitati s razumijevanjem.
a uz to ste uvjereni da znate pisati. Molim vas ponovo pročitajte što sam napisao (čak ste me i citirali), pa onda što ste vi napisali…

Filipe , da li spamiraš i ostale teme: ADRS, KODT, KOEI, DLKV, HT, ATPL


Filipe , da li spamiraš i ostale teme: ADRS, KODT, KOEI, DLKV, HT, ATPL

ovisi što je po vama spamiranje. ja ovdje pišem o TNPL.
tj. o tome da vi drukate i navlačite ljude na TNPL, i to prilično neutemeljeno.
Dokaz je evidentan – oni koji su vas slušali kad je TNPL bila na 4000-4500 gadno su pogriješili (odnosno, da preciziram, mogli su proći dvostruko bolje).
Probajte to opovrgnuti,ako mislite da ima smisla opovrgavati [proud].
Po meni je ovo što neki vaši kolege redovito rade, a i Vi povremeno, daleko veće spamirane teme.

A prateći postove na ovoj temi, cijelo vrijeme ista priča – vas nekoliko komunicirate identično od kad je TNPL bila 4000, pa sve do sad kad je na 2600.

Pa naravno kad se s TNPL nista nije promjenilo… Sve sto se desilo je jedan igrac koji i dalje prodaje i sr… vani… E sad je lako biti general nakon bitke pa reci da si znao da ce ova cijena pasti na tolko kolko je pala… Tko moze zbilja reci da je očekivao da ce 3 od 5 najvecih inv. banaka u svijetu propasti, a 2 se jos uvijek bore… tko je zaista mogao prije reci (a nije) da ce najveci osiguravatelj propasti? tko je mogao reci da ce Bush ici s 700 milijardi za bailout? A sve je to utjecalo na percepciju na nasem trzistu i do ovog gdje je danas TNPL

a fundamenti TNPL o kojima kolega Lopina sve zna i dalje drze vodu (ili su bolji s obzirom na pad cijene), vozarine u proljece nikad bolje, danas puno bolje nego prosle godine, a ono sto slijedi je ATH profit TNPL u 2008.

New Report

Close