TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gosp.LopiNA,Bestiale i Zmrklic navijaju za TNPL kao da će sutra sudnji dan,gospodo nemojte mlade investitore navlačit na kupnju da bi se vi iskrcali!!!!!!!!!

Danas sam kupio 4 kom po 2.600 u 11h i 43 min. i 2X2 tj 4 kom u zadnojj transakciji 2.602.
To sigurno nije ukrcaj,ali nije ni neki ukrcaj,ali sam potrošio zadnje novce.I to baš na TNPL.


gotovo sve u ovom postu je krivo… jos jedna uspjesna diskreditacija… cestitam

ma naravno da ce svaki bolji jarunski, prigorski ili medjimurski strucnjak za internet brodarstvo od prve zakljuciti da je gotovo sve u mom postu pogresno, ali se eto nece usudit napisati sto je to netocno te pobiti to valjanim argumentima.

je li razlog u tome sto 2001 ili 2002 jos nije bilo previse internet prikljucaka po Prigorju, Zagorju i Turopolju pa tamosnji brodarski experti nisu pratili kretanje trzista, ne znam, ali joker argument "diskreditiramo te" je dosta snazan i valjan na ovakom strucno argumentiranom forumu.

@ bestiale – prošle godine TNPL je imala minus dobit u 3q i 4q , samo što je u 3q imala dobit od prodaje brodova, i to zbog jako loših vozarina – daj pogledaj izvješća.

Barone – sad već koristiš 2 svoja nicka ovdje, ali si glup ko k pa te svi kuže.


@ bestiale – prošle godine TNPL je imala minus dobit u 3q i 4q , samo što je u 3q imala dobit od prodaje brodova, i to zbog jako loših vozarina – daj pogledaj izvješća.

Barone – sad već koristiš 2 svoja nicka ovdje, ali si glup ko k pa te svi kuže.


BDTI 24.09

2007 944

2008 1.575

1.575:944= 1,668 Porast 66,8%

Prosječno BDTI je važniji pokazatelj.

Prosječni BDTI za 3Q
2007 849
2008 1.692

1.692:849= 1,99 porast 99%

Dakle,prosječne vozarine za tankere su veće za 99% nego lani za cijeli treći kvartal.

Prijedlog za razmišljanje:
Ako se bavite bilo kojom prodajom/i zaposlenje je prodaja/,koliko biste više zaradili ,ako to što
prodajete poskupi 100%,a troškovi su vam isti.

primopredaja Oliba je krajem prvog ili početak drugog mjeseca

Ipak ovaj rast bi mogao stvoriti iluziju o izuzetno velikoj dobiti koju će TNPL ostvariti u ovom razdoblju.
Lani su vozarine bilo toliko nisko da su tankeraši bili gubitaši.

Korektnija usporedba bi bila prema 1H 2008 i prosječnim vozarinama u tom razdoblju.

Prosječni BDTI

1H 2008 1.539
3Q 2008 1.692

1.692:1.539=1,0994

Dakle u 3Q imamo 9,94 % veće vozarine nego u prvoj polovini godine,te bi mogli očekivati i eksponencijalno veću dobit.Znam da ovaj pojam većini nije jasan ,te ću ga pokušati objasniti na nekom slijedećem javljanju.

pozdrav svima



gotovo sve u ovom postu je krivo… jos jedna uspjesna diskreditacija… cestitam

ma naravno da ce svaki bolji jarunski, prigorski ili medjimurski strucnjak za internet brodarstvo od prve zakljuciti da je gotovo sve u mom postu pogresno, ali se eto nece usudit napisati sto je to netocno te pobiti to valjanim argumentima.

je li razlog u tome sto 2001 ili 2002 jos nije bilo previse internet prikljucaka po Prigorju, Zagorju i Turopolju pa tamosnji brodarski experti nisu pratili kretanje trzista, ne znam, ali joker argument "diskreditiramo te" je dosta snazan i valjan na ovakom strucno argumentiranom forumu.

[/quote]
Ja sam Dalmatinac,odličan ribič sa obale,slabi pomorac na pasari od četiri metra,ali kada sam počeo
proučavati problematiku brodara nisam išao ploviti,nego čitati.Za razumijeti ovu problematiku
treba razumijeti elementarnu matematiku,što više upoznati knjigovodstvo ,a ne navigavati.

Za pametnog čovjeka sklonog razmišljanju brodari su prava šansa,s time da ni jedan put u životu
nisu ni prst stavili u more.Ne moraji ga nikad ni vidjeti i odlično zarađivati i biti izuzetno korisni
za informacije.I ja sam im na tome zahvalan,jer nisu sebični već izuzetno korisni.

Inaće,da se razumijemo,nikoga sa foruma ne poznajem osobno.



gotovo sve u ovom postu je krivo… jos jedna uspjesna diskreditacija… cestitam

ma naravno da ce svaki bolji jarunski, prigorski ili medjimurski strucnjak za internet brodarstvo od prve zakljuciti da je gotovo sve u mom postu pogresno, ali se eto nece usudit napisati sto je to netocno te pobiti to valjanim argumentima.

je li razlog u tome sto 2001 ili 2002 jos nije bilo previse internet prikljucaka po Prigorju, Zagorju i Turopolju pa tamosnji brodarski experti nisu pratili kretanje trzista, ne znam, ali joker argument "diskreditiramo te" je dosta snazan i valjan na ovakom strucno argumentiranom forumu.

[/quote]

da li mislite da cu Vam ista odgovoriti nakon gluposti koje ste sada napisali? Zivite i dalje u neznanju

Gosp. Lopina držite se vi vaše pasare! Svaka čast na trudu da svladate navedenu materiju ali molimo bez drukanja jer to već postaje iritantno,cjeli forum o TNPL je vaš i još dvojice vaših kolega cca 90%,stoga ublažite retoriku,barem malo?


Gosp. Lopina držite se vi vaše pasare! Svaka čast na trudu da svladate navedenu materiju ali molimo bez drukanja jer to već postaje iritantno,cjeli forum o TNPL je vaš i još dvojice vaših kolega cca 90%,stoga ublažite retoriku,barem malo?

Priključujem se molbama kolege Svjetlana. Ujedno molim i ostalu dvojicu kolega za isto…

ja bi zaista volio kad bi se i drugi ukljucili u raspravu… kolega svjetlan izvolite…

New Report

Close