TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad već tako računaš u viškovima brodova,koliko imaš viška brodova na 2600 kn,očito nešto ne štima jer vrijednost dionice je trenutno takva!

Još 3 tjedna da Dinkecu stigne lova od INE, pa će valjda riješit ovaj ZABA skrbnički, onda će biti i 3q izvješće, pa ćemo vidjet kamo ćemo.


Kad već tako računaš u viškovima brodova,koliko imaš viška brodova na 2600 kn,očito nešto ne štima jer vrijednost dionice je trenutno takva!

Ima nade za tebe.Trenutna vrijednost dionice je takva.A ti ćekaj kada na poklon ne bude ništa,tada
bi dionica trebala biti preko 8.000 kn.Uz sadašnje vozarine dobit po dionici bi trebala biti oko
600 kn po dionici,a to znaći da bi fair cijena bila barem 6.000,a sa sezonskim rastom vizarina i više.
Ipak bi taj dodatni rast prema 8.000 trebao biti ostvaren tokom 2.009 dolaskom Oliba koji
dolazi oko nove godine,i kada se uključe joć dva handisize i to bi bilo 1.500.000DWT.Više od ATPL,
ULPL i JDPL zajedno.Respektabilno.



Interesantno razmišljanje da TNPL može na 1.000.
Donat vrijedi oko 120 mil $.To je oko

600 mil kuna.
MCAP 626.385puta 1.000=626.385 Dakle,Donat pokriva ovih 1.000 kn

Višak ili poklon
: Dugi otok 114.000 DWT—–80 mil $ 400 mil kuna
OLIB——–114.000DWT——80 mil $ 400 mil kuna

Ostatak flote 1.030.000 DWT
20% Viktora Lenca
koncesija za ninsko blato
ostala materijalna imovina
očekivana dobit za 2008. 330 mil kuna ,dogodine i više radi veće flote

Da, ali po toj argumentaciji jednako nemoguca mogucnost je i TNPL na 2600 i TNPL na 3200 i TNPL na 1000kn.
[/quote]
Da o tome sam govorio,ja se slažem s lopinom da Tnpl vrijedi puno,puno više od ovih 2600kn,ali isto tako je činjenica da je TNPL nedavno bila i na 3200 pa i na 3000,a sada je na 2600 i to se događa upravo sada bez obzira na fundamente koji su granitni i milijune tona nosivosti flote. I sad je Tnpl bolesno podcjenjena,što nismo vjerovali da će se desiti,bar ja nisam mislio da će ovoliko kliznuti(ne bi onda ušao na 3300),ali svejedno je i s obzirom na sve što se događa u Americi i cijelom svijetu ,a znamo koliko je ranjivo HR gospodarstvo i koji su sve problemi u njemu i koliko je plitka ZSE,ne bi me začudilo da se ostvare ovi crni scenariji o Tnpl na 1000-1500 kn.U tom slučaju pasti će i druge dionice ne samo Tnpl,cijeli market,ali mene interesira samo Tnpl jer nju imam.Daj Bog da debelo griješim.

A kad bi se ovo kojim slučajem i ostvarilo trebale bi godine dok se cijene vrate na razine da bi bile koliko toliko ekvivalent fundamentima,ružno zvuči,ali vidimo li da su neke Hr dionice tek 2007. dosegle razine iz 1998.,nije nemoguće.Znači godine i godine samo oporavka,da ne pričamo o zaradama ili koje čemu drugom.Omf-ovi mogu čekati,ali ja i većina nas ovdje mislim da nismo na to spremni ili barem ne na toliko dugo.

Madison,
TNPL je barem dionica koja ima pokriće u kapitalu,a ove godine možemo očekivati i veliku
dobit iz osnovnog poslovanja,a ranijih godina je isto dobro poslovala.Sada je flota obnovljena,a zaduženje je vrlo maleno u odnosu na flotu,tako da će se relativno lako isplačivati anuiteti i dividenda bi mogla biti veća.Inaće u krizi se preporuča kupovati dionice koje imaju veliko pokriće u kapitalu,ali ne škodi ako je i dobit velika,pa je moguća isplata i veće dividende.Po svim pokazateljima idealna kupnja u kriznim vremenima,jer je sada podcijenjena. Kako i zaposlenici dobivaju 11.000 dionica,pa bi i oni mogli biti zainteresirani za veće dividende,jer je glavni dio flote obnovljen.Prosjećna starost flote je ispod šest godina,što praktično znaći da bi slijedečih desetak godina dividende mogle biti
izuzetno visoke.Za sadašnje kupce bi mogao biti izuzetno veliki dividendni prinos,potencijalno veći
od oročenja u banci.

Ja sam u ovu dionicu počeo ulaziti na 5.250 i stalno dokupljujem a najjeftinije na 2.400.Pošto sam
najveći dio uša od 4.200 do 2.400 prosječan ulaz mi je oko 3.600.Smatram da do 15.04.2009.sa
FI 2008 i FI 1Q 2009 mogu profitirati barem 50%,a to je na cijenu od samo 5.000 kn.Vrlo jeftino.
I danas sam dokupio 4 po 2.600 koje sam očisti na ASKu.

zanimljive su ove transakcije poslije 15 sati.
2.600,00 50 130.000,00 24.9.2008 15:09:57
2.599,98 11 28.599,78 24.9.2008 15:05:57
2.590,00 10 25.900,00 24.9.2008 14:30:20
2.585,00 3 7.755,00 24.9.2008 14:30:20
2.590,01 1 2.590,01 24.9.2008 14:30:20
2.590,01 2 5.180,02 24.9.2008 14:30:20
2.590,01 1 2.590,01 24.9.2008 13:52:50

Madison, cijena je trenutno tu gdje je ne zbog loših rezultata, krize u svijetu ili nešto treće, već zbog cijeđenja marginaša. Obzirom da ni marginaši nisu baš svi u gabuli, neće svi ni morati rasprodati dionice (usput, mogu se kladiti da je onih 200 komada po bidu danas bio opet netko iz grupe marginaša, a kupac opet AZ koji se "slučajno" par sekundi prije tamo postavio) .
Kad pogledaš free float TNPL, jasno je da ovdje AZ s recimo 30 milijuna dodatno uloženih može dionicu TNPL dići jaaako visoko. Drugim riječima, AZ će dići ovu dionicu gore kad marginaši više ne budu prisiljeni na rasprodaju. Pad na 1000 kn teoretski je moguć, ali realno – šanse da TNPL ode ispod 2000 kn za to su 0,001%, no to bi onda bio krah svjetskih burzi, nemiri na ulicama, demonstracije u svijetu itd. Zadnja stvar koja bi me tada brinula bio bi pad dionica.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

može li bdti i stranica sa koje skidate taj indeks

Lopina, tako te lijepo čitat već dosta dugo vremena da si i mene navuko .. pozdrav kolegama od novog tankeraša

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Ja ne kažem da je cijena TNPL od 1xxx kn poštena i fer,ovo je burza,nema ovdje poštenja i pravednosti,a ako netko nanjuši(u ovom slučaju fondovi) da je mogu uzimati jako,jako nisko to će i učiniti. A po svemu odgledanom do sada oni to i mogu.
E sad poslovanje firme je opet drugi par cipela,nije mi jasno zašto se stalno pljuje po bestialeu,čovjek uvijek više ili manje argumentirano samo pita ono što bi se svi mi kao mali dioničari trebali pitati, što i kako i zašto Uprava firme nešto radi i za čiji račun.Do sad se baš i nisu iskazali po računima malih dioničara i kad se uzme u obzir, kako je netko ovdje naveo ,da Uprava izjavljuje kako je cijena dionice na burzi precjenjena što očekivati,a dividenda isto ajme majko.Meni je ova dionica nedavno ušla u fokus unatoč odavno dobrim fundamentima,kad je objavljeno da će se dio dionica podjeliti zaposlenicima i vođen logikom da bi ih cijena ubuduće mogla početi interesirati (zanemarimo li ovo ciljano rušenje radi dokupa ovih 11000 kom)uz relativno dobro i stabilno poslovanje i fundamente ušao sam.
Pozdrav.

http://shipping.capitallink.com/stockmarket/

Ovdje možeš vidjet, ali današlji češ vidjet tek navečer.
Iako kod tankera ne znači puno, moraš gledat određene rute, nije kao BDI, vozarine mogu na jednoj ruti biti jako visoke, a na drugoj niske.

New Report

Close