TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Onaj tko je mjesec dana unazad slušao kolegu Zmrklica i kupovao je, taj sad shvaća veličinu pogreške.
Pamet u glavu ljudi , i razmišljajte svojom glavom.
Pozdrav.

Ima daleko više šanse nego da je u todexu,kao i ti..TNPL je fundamentalno najjača dionica na ZSE,i pitanje je
vremena kada će to tržište prepoznati.Imamo dva izvrsna kvartala iza sebe.Sada dolazi treći, koji bi
trebao biti bolji.Pametnom dovoljno da analizira ovu dionicu.Zmrklic je korektan igrač,koji istinito
iznosi pozitivne strane dionice i firme.Strpljivi koji su donijeli odluku na temelju tih informacija,ne
mogu mu ništa zamjeriti.Dapaće.Inaće smatram da je na stranicama TNPL vrlo poštena i korektna ekipa,koja može biti jako korisna ,naročito,neiskusnim investitorima.
TheStyks i Ashrak su izuzetno korektni i korisni i neupitno pošteni.Zadovoljstvo je biti u kontaktu
sa takvim osobama.A ti se ostavi provokacija i ne dolazi na ove stranice.Promjeni nick još jedanput
i počmi surađivati a ne provocirati.Dovoljna nam je ovakva burza da budemo ludi.Urazumi se.



Onaj tko je mjesec dana unazad slušao kolegu Zmrklica i kupovao je, taj sad shvaća veličinu pogreške.
Pamet u glavu ljudi , i razmišljajte svojom glavom.
Pozdrav.

Ima daleko više šanse nego da je u todexu,kao i ti..TNPL je fundamentalno najjača dionica na ZSE,i pitanje je
vremena kada će to tržište prepoznati.Imamo dva izvrsna kvartala iza sebe.Sada dolazi treći, koji bi
trebao biti bolji.Pametnom dovoljno da analizira ovu dionicu.Zmrklic je korektan igrač,koji istinito
iznosi pozitivne strane dionice i firme.Strpljivi koji su donijeli odluku na temelju tih informacija,ne
mogu mu ništa zamjeriti.Dapaće.Inaće smatram da je na stranicama TNPL vrlo poštena i korektna ekipa,koja može biti jako korisna ,naročito,neiskusnim investitorima.
TheStyks i Ashrak su izuzetno korektni i korisni i neupitno pošteni.Zadovoljstvo je biti u kontaktu
sa takvim osobama.A ti se ostavi provokacija i ne dolazi na ove stranice.Promjeni nick još jedanput
i počmi surađivati a ne provocirati.Dovoljna nam je ovakva burza da budemo ludi.Urazumi se.
[/quote]

Kolege postujem, ali vaše pisanje je predugo.
Nikad nisam pročitao vaš post od početka do kraja.
Kad sam vam govorio nedavno na 3200kn, da će biti njesra, smijali ste mi se.

Čak su mi i danas počeli prijetiti ljudi koji su u TNPL u velikom minusu.
Ma dječji vrtić.

DNO JE DOTAKNUTO.....Motušić

Pogledajte ovaj rast BDTI-a!! Nevjerojatno, a TNPL na godinama nikad nižim razinama. Bilo bi smiješno da nije tragično.

Stock Ticker Date Close
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 16, 2008 1504.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 15, 2008 1487.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 12, 2008 1462.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 11, 2008 1416.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 10, 2008 1423.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 09, 2008 1432.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 08, 2008 1397.00

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

[


Onaj tko je mjesec dana unazad slušao kolegu Zmrklica i kupovao je, taj sad shvaća veličinu pogreške.
Pamet u glavu ljudi , i razmišljajte svojom glavom.
Pozdrav.

Ima daleko više šanse nego da je u todexu,kao i ti..TNPL je fundamentalno najjača dionica na ZSE,i pitanje je
vremena kada će to tržište prepoznati.Imamo dva izvrsna kvartala iza sebe.Sada dolazi treći, koji bi
trebao biti bolji.Pametnom dovoljno da analizira ovu dionicu.Zmrklic je korektan igrač,koji istinito
iznosi pozitivne strane dionice i firme.Strpljivi koji su donijeli odluku na temelju tih informacija,ne
mogu mu ništa zamjeriti.Dapaće.Inaće smatram da je na stranicama TNPL vrlo poštena i korektna ekipa,koja može biti jako korisna ,naročito,neiskusnim investitorima.
TheStyks i Ashrak su izuzetno korektni i korisni i neupitno pošteni.Zadovoljstvo je biti u kontaktu
sa takvim osobama.A ti se ostavi provokacija i ne dolazi na ove stranice.Promjeni nick još jedanput
i počmi surađivati a ne provocirati.Dovoljna nam je ovakva burza da budemo ludi.Urazumi se.
[/quote]

Kolege postujem, ali vaše pisanje je predugo.
Nikad nisam pročitao vaš post od početka do kraja.
Kad sam vam govorio nedavno na 3200kn, da će biti njesra, smijali ste mi se.

Čak su mi i danas počeli prijetiti ljudi koji su u TNPL u velikom minusu.
Ma dječji vrtić.
[/quote]

Dobro, kad si tako pametan, reci nama neznalicama, kako si TI znao da će biti njesra, i na osnovu čega sada likuješ.Daj pomozi neznalicama, ili se ukloni, ili prestani provocirati.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Pogledajte ovaj rast BDTI-a!! Nevjerojatno, a TNPL na godinama nikad nižim razinama. Bilo bi smiješno da nije tragično.

Stock Ticker Date Close
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 16, 2008 1504.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 15, 2008 1487.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 12, 2008 1462.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 11, 2008 1416.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 10, 2008 1423.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 09, 2008 1432.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 08, 2008 1397.00

E sad sam još luđi.Grizem.Idemo do kraja.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Pogledajte ovaj rast BDTI-a!! Nevjerojatno, a TNPL na godinama nikad nižim razinama. Bilo bi smiješno da nije tragično.

Stock Ticker Date Close
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 16, 2008 1504.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 15, 2008 1487.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 12, 2008 1462.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 11, 2008 1416.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 10, 2008 1423.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 09, 2008 1432.00
Baltic Dirty Tanker Index [BDTI] Sep 08, 2008 1397.00


Zaista ova naša burza može frustrirati.Kada sma izlazio iz ATPL između3.000 i 3.125 i ulazio u TNPLna 4.200 do 4.000 smatrao sam da radim dobar posao.Očekivao sam da će i TNPL malo povući.I dogodilo se nešto nepredviđeno.BDI je počeo padati ko maca,a BDTI počeo rasti do trogodišnjeg maksimuma
i sada je daleko povoljnija situacija za tankere u odnosu na bulkove,nego u trenutku konverzije.
Logično bi bilo da to tržište i nagradi.A što bi se dogodilo da je ostalo isto ili da je omjer postao
puno lošiji tj.da su tankerske vozarine pale.Biće da bi tada TNPL rasla.Postoji ona izreka:Burza
pokoji put može biti i logična.
Kada sam napravio navedenu promjenu dionica napravio sam rizičnu radnju.Danas je omjer dionica gotovo potpuno isti kao i prije,a uvjeti poslovanja potpuno različiti i došlo je do drastičnih promjena u
korist tankera.I s vremenom to će biti registrirano kroz veću dobit i bolje poslovanje,ali se postavlja
pitanje da li ću to i dočekati i poslati poslati sve u tri PM.Postajem nervozan,a vjerovatno i svi mali ulagači.
Radi ćega se danas prodavalo ovu dionicu ovako jeftino:
radi straha da će sve propasti-pobogu ova firma je stara 50 god.
radi margina ili otplate kredita:imao si i drugih dionica,a prodao si najvrijedniju
povlaćim se iz ovog posla_što nisi pričekao da izađeš sa dobitkom
stalno pada-da li si utvrdio da li za to postoje razlozi
Ako je zb aktiv nije dobro,jer oni imaju još dosta toga a ja imam malo para.


E sad sam još luđi.Grizem.Idemo do kraja.


Zaista ova naša burza može frustrirati.
………a uvjeti poslovanja potpuno različiti i došlo je do drastičnih promjena u korist tankera.I s vremenom to će biti registrirano kroz veću dobit i bolje poslovanje,ali se postavlja pitanje da li ću to i dočekati i poslati poslati sve u tri PM.Postajem nervozan,a vjerovatno i svi mali ulagači.

Što jest – jest! Sad su me stvaro raspizdili do kraja. Lovu koju sam čuvao za skijanje i toplice prebacio sam upravo na brokeriski račun i sutra još kupujem TNPL! Možda ove godine neću na skijanje, ali za par godina TNPL će mi osigurati love za skijanje do kraja života [thumbsup]

p.s. ako me žena prije toga ne ubije kad sazna [lol]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



E sad sam još luđi.Grizem.Idemo do kraja.


Zaista ova naša burza može frustrirati.
………a uvjeti poslovanja potpuno različiti i došlo je do drastičnih promjena u korist tankera.I s vremenom to će biti registrirano kroz veću dobit i bolje poslovanje,ali se postavlja pitanje da li ću to i dočekati i poslati poslati sve u tri PM.Postajem nervozan,a vjerovatno i svi mali ulagači.

Što jest – jest! Sad su me stvaro raspizdili do kraja. Lovu koju sam čuvao za skijanje i toplice prebacio sam upravo na brokeriski račun i sutra još kupujem TNPL! Možda ove godine neću na skijanje, ali za par godina TNPL će mi osigurati love za skijanje do kraja života [thumbsup]

p.s. ako me žena prije toga ne ubije kad sazna [lol]
[/quote]

ja to isto tako to ti.Neka skida gaće ko mora, ja ću mu i gaćice skninut, pa nek gol šeta do kraja života.Tako mu i triba, kad sad prodaje umisto da čuva ka oko u glavi.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


thnax mrzli, kak ti gledas na cijelu situaciju oko tnpl i svega kaj se desava vani?

Treba nam duga i hladna zima, a mislim da bi mogli imat sreće
[cool]

Za par dana ćemo bit pametniji, što se zbiva na ZSE, s poslovanjem TNPL izgleda sve 5.
Trudim se skužit market outlook za 2009 za tankere, pa kad nesto zdumam javim.

16.09.08. 19:00:01 NEWS-H9165930

Brodosplit: dva tankera za zadarsku Tankersku plovidbu

SPLIT, 16. rujna 2008. (Hina) – U Brodosplitu je popodne svečano predan tanker za domaćeg brodara zadarsku Tankersku plovidbu te kršten još jedan tanker za istog naručitelja.

Riječ je o dvama istovrsnim tankerima nazvanima "Dugi otok" i "Olib" kojem je danas kumovao ministar Božidar Kalmeta. Tankeri su dugi 246, široki 42 m i visoki 21 m, a nosivost im je po 114.000 tona.

Na novinarski upit zašto brodogradnja, gradeći brodove grdosije vrijedne milijune dolara, stalno gomila gubitke i koja je sudbina takve gradnje, ministar mora, prometa i infrastrukture Kalmeta je odgovorio kako sumnja da će se uspješna proizvodnja nakon privatizacije ugasiti. No, kako je rekao, gubitci u brodogradnji, bez obzira na brodove grdosije, pokazuju da se neke stvari moraju racionalizirati.

Brodograditelji imaju posla i narudžbe, a gubitci se stvaraju i tu nešto nije u redu. Najvažnijim mi čini što naši brodari pomlađuju svoju flotu i velikim dijelom brodove grade na hrvatskim navozima, istaknuo je Kalmeta. Osim toga hrvatska su brodogradilišta konkurentna i na svjetskom tržištu, ustvrdio je.

Predsjednik Uprave Tankerske plovidbe Ivo Mustač izrazio je zadovoljstvo dugogodišnjom suradnjom sa splitskim brodogradilištem koje je za Tankersku, dodao je, izgradilo brodove od ukupno 700 tisuća tona nosivosti.

Za brodare je stanje na tržištu, kazao je Mustač, vrlo povoljno i vjerujem da ćemo i nakon privatizacije graditi u Brodosplitu jer gradi izvanredno kvalitetne brodove koji nam omogućuju da pružimo svaku uslugu na svjetskom pomorskom tržištu.

Do kraja godine splitsko brodogradilište planira predati još jednu novogradnju, tanker "Panamax" nosivosti 74.999 tona, za ciparskog naručitelja tvrtku Vakhtanguri Shipping Company Limited.

Da počnemo pratit što se zbiva ap ćemo gledat promjene:
1. SILBA PARTICIPATIONS B.V. 519.104 82,87 Osnovni račun
2. FINTRADE D.O.O. 17.081 2,73 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 10.664 1,70 Skrb. račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.737 0,76 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.255 0,68 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.661 0,58 Skrb. račun
7. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 1.472 0,23 Osnovni račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.301 0,21 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 903 0,14 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 821 0,13 Skrb. račun
Ukupno: 90,04



E sad sam još luđi.Grizem.Idemo do kraja.


Zaista ova naša burza može frustrirati.
………a uvjeti poslovanja potpuno različiti i došlo je do drastičnih promjena u korist tankera.I s vremenom to će biti registrirano kroz veću dobit i bolje poslovanje,ali se postavlja pitanje da li ću to i dočekati i poslati poslati sve u tri PM.Postajem nervozan,a vjerovatno i svi mali ulagači.

Što jest – jest! Sad su me stvaro raspizdili do kraja. Lovu koju sam čuvao za skijanje i toplice prebacio sam upravo na brokeriski račun i sutra još kupujem TNPL! Možda ove godine neću na skijanje, ali za par godina TNPL će mi osigurati love za skijanje do kraja života [thumbsup]

p.s. ako me žena prije toga ne ubije kad sazna [lol]
[/quote]
Nalazimo se u fazi ljutnje.Žao mi je što sam isprovocira ovakvu reakciju.Kažu da poslije ovoga
dolazi depresija.A svi smo umorni od ovog konstantnog pada,a mi ne vidimo razloga.Triba sačuvati
živce.Možda je i dobro da se malo ispušemo.Valjda bi i za to treba poslužiti ovaj forum
.
Mislim da je naš izbor pravilan.

Čak smo imali i sriće s obzirom na visoke vozarine
I Gustav i Ike/prirodne sile/ i iranska atomska kriza/ljudski faktor/sve se poklopilo, osim ovih iz AZ aktiva koji i dalje rasprodaje svoje blago.I to konstantno,stabilno ,neumorno i ni jednog trenutka ništa ne radi da bi potaknuo agresivniju kupnju.Sumnjivi su mi.Da ovako prodavaju jeftinu dionicu
dobre firme.
Sutra je novi dan.Poslije kiše dolazi sunce.

New Report

Close