TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A sad sto je stvarno rekao Mustac
http://www.poslovni.hr/89123.aspx

Matično poslovanje bez pritisaka recesije
Tankerska plovidba Zadar u svojem osnovnom poslovanju – prijevozu tereta morem – ne osjeća pritiske recesije. Mustać mirno komentira da u Tankerskoj očekuju značajnije povećanje neto dobiti u odnosu na prošlu godinu. ‘Budući da smo u prvih šest mjeseci imali 34 milijuna dolara, što je već premašivanje plana, i ako se istim ritmom nastavi poslovanje u drugoj polovici godine, Tankerska će ostvariti veću dobit od očekivane, a i od one ostvarene lani. Lani smo imali 47 milijuna dolara dobiti nakon oporezivanja’, navodi Mustać. Ako se pretpostavke ostvare, dobit Tankerske plovidbe u ovoj godini iznosila bi oko 68 milijuna dolara. Buduću dobit Tankerska će podijeliti u nekoliko stavki; dio će svakako ići u reinvestiranje. Jedan dio dobiti prebacit će se u rezerve, a treći dio u masu za isplatu dividendi. Prema podacima iz izvješća o poslovanju 2007. sa Zagrebačke burze, Tankerska je lani imala prihod od 1,108 milijardi kuna.

Aframaxi na mediteranu su bili stabilni u 3q, izvan mediterana su TC-ovi


A sad sto je stvarno rekao Mustac
http://www.poslovni.hr/89123.aspx

Matično poslovanje bez pritisaka recesije
Tankerska plovidba Zadar u svojem osnovnom poslovanju – prijevozu tereta morem – ne osjeća pritiske recesije. Mustać mirno komentira da u Tankerskoj očekuju značajnije povećanje neto dobiti u odnosu na prošlu godinu. ‘Budući da smo u prvih šest mjeseci imali 34 milijuna dolara, što je već premašivanje plana, i ako se istim ritmom nastavi poslovanje u drugoj polovici godine, Tankerska će ostvariti veću dobit od očekivane, a i od one ostvarene lani. Lani smo imali 47 milijuna dolara dobiti nakon oporezivanja’, navodi Mustać. Ako se pretpostavke ostvare, dobit Tankerske plovidbe u ovoj godini iznosila bi oko 68 milijuna dolara. Buduću dobit Tankerska će podijeliti u nekoliko stavki; dio će svakako ići u reinvestiranje. Jedan dio dobiti prebacit će se u rezerve, a treći dio u masu za isplatu dividendi. Prema podacima iz izvješća o poslovanju 2007. sa Zagrebačke burze, Tankerska je lani imala prihod od 1,108 milijardi kuna.

Aframaxi na mediteranu su bili stabilni u 3q, izvan mediterana su TC-ovi


US$ je danas 5.I to ti je 340 mil kuna dobiti ako ostane isti.Već je bio ispod 1,42 $/EUR , očekuje se da ide prema 1,35, dakle i više.Za sada sve ide prema planu,čak možda malo bolje.



U ovom trenutku BDTI je veći za 70% ,a prosječno i više ,nego lani,a i dolar se oporavio za desetak posto u odnosu na kraj 2Q.Kroz srpanj smo prošli
trogodišnji maksimum i firma će raditi kao lani.Malo morgen.

Biće da bi htjeli/trezor/kupiti jeftino dionice da bi dobili veće nagrade,tj veći broj dionica.Kada ih
dobiju dionice firma će početi bolje raditi.Reći će da su procijene bile krive i da se situacija popravila.
Sve ispod 3oo mil kn dobiti,tj ispod 500 kn po dionici će biti loš rezultat.
Prognoziram da će biti barem jednu kunu više,tj za peko 50% bolje nego lani,a operativna dobit
čitavih 100% veća nego lani.

Lijepo je imati snove, i biti pohlepan,ali..ali..
[/quote]
Moj komentar se zasniva na objektivnoj analizi meni dostupnih podataka.A što vi ne izlazite kada
su saznanja /tajne informacije/vama dotupne.Primjetio sam da od održane sjednice prodaja
popušta,a kupnja jača.Na prodaji zaluta pokoji daytreder koji je ušao između 3.150 i 3.250.Pa bilo
bi logično istresanje na kupnji.A toga istresanja nema,čak ni danas kada je sve oko nas crveno.
Vlasnici nerado prodavaju.Pa nije valjda da su te crne informacije dostupne samo uskom krugu.
Jednostavno,ne vjerujem u teoriju zavjere,iako je to uvijek moguće.

Snovi su dio ovog posla,ali da ih treba prizemljiti potpuno se slažem.

I pohlepa je dio ovog posla i važan psihološki faktor.Međutim,kupnja dionice koja po svim pokazateljima vrijedi više nije pohlepa nego mudar poslovni potez.

Kada završi ovaj kvartal,ja ću izbaciti dobit prije izvještaja.Za sada u ova dva mjeseca dobit
iznosi preko 100 kn po dionici.Ali rujan je malo lošiji pa bi trebalo biti nešto manje od pedeset
kuna,ali kako dolazi i Dugi otok ne bi trebalo biti isod 40 kn i to bi trebalo biti 140 kn u ovom kvartalu.

Uz dobro vino,škampe velike kao Dugi otok i ostale delicije vrlo lako domaćin može ubaciti gostu
bubu u glavu.

Bitno je tko daje informaciju i zašto.
[/quote]

Tko uopće govori o crnim informacijama????
Koje su to gluposti????
Ja sam rekao da će dobit biti na razini prošlogodišnje, i ako je to loše i crno, onda nek ti bude tako.
Vidim da si napumpa forum protiv mene, ali nek ti bude,drugi put dođi i ti na skupštinu,pa nećeš morati špekulirati tko je što reka, i što će biti ako bude.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



Bilo je…pršuta, sira,repova kozica umotanih u pršut,pa…je bilo…liganja,škampih većih od Dugog otoka,pa je bilo kolača svih vela,lipega vina..i to je to.
Drugi put, pravac Zadar,i ne jest ništa dva dana.Doć na gladno.

Bila je i dosta zanimljiva, iako unaprijed izgubljena rasprava, o smislu i moralu odluke Uprave da od dijela dobiti (veceg nego dio za dividende) na ZSE otkupi dionice po "prosjecnoj (?) cijeni" i podili ih ka nagradu Upravi i zaposlenicima tj. sebi samima.

Ali da, skampi i prsut su ipak bitniji.
[/quote]
Može li malo konkretnije.U odluci se piše o prosječnoj cijeni na ZSE, dan ranije prije održavanja
sjednice NO na kojoj će se potvrditi raspodjela nagrada.

Bitno pitanje:Da li je odlučeno gdje se kupuju dionice?To je pitanje svih pitanja.

I još nešto.Samim prisustvovanjem na skupštini znači da sam unutra, i da mi nije svejedno i da ne drukam prema dole, naprotiv, i ja bih želio da bude ne 68 nego 100 mil.$, a bit će što bude.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



Bilo je…pršuta, sira,repova kozica umotanih u pršut,pa…je bilo…liganja,škampih većih od Dugog otoka,pa je bilo kolača svih vela,lipega vina..i to je to.
Drugi put, pravac Zadar,i ne jest ništa dva dana.Doć na gladno.

Bila je i dosta zanimljiva, iako unaprijed izgubljena rasprava, o smislu i moralu odluke Uprave da od dijela dobiti (veceg nego dio za dividende) na ZSE otkupi dionice po "prosjecnoj (?) cijeni" i podili ih ka nagradu Upravi i zaposlenicima tj. sebi samima.

Ali da, skampi i prsut su ipak bitniji.
[/quote]

Bravo, vidiš kako si došao do pravog zaključka.Mi mali dioničari uopće nismo bitni.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Kuna 94 nisam ja nikoga nabrija na tebe.Ljudi skočili u obranu svoga blaga,a naročito iz zabolilo kada si im se taka u dobit.Ja sam htio samo argumentirati,da imaš krivo.Po prirodi izbjegavam konflike,ali
sam uvjek spreman braniti istinu,a naročito ako meni ide u prilog.

Molim te oprosti,nemoj se ljutiti jer u ova teška vrimena jedino sami sebi možemo pomoći i svaki
aktivan forumaš može biti koristan.Hvala ti na trudu.

[/quote]
Može li malo konkretnije.U odluci se piše o prosječnoj cijeni na ZSE, dan ranije prije održavanja
sjednice NO na kojoj će se potvrditi raspodjela nagrada.

Bitno pitanje:Da li je odlučeno gdje se kupuju dionice?To je pitanje svih pitanja.
[/quote]
Na to pitanje nisam dobio konkretan odgovor.I to je suština mog nezadovoljstva Upravom TNPL.
Trebali smo donijeti odluku u kupovini dionica za trezor, pa odatle isplatiti nagrade, ali eto, oni imaju neki drugi plan,a i sama pretvorba je bila kakva je bila,pa zaklada koja nesmije prodavati dionice 99 godina, a posjeduje 82,87% dionica. Sve je to netransparetno prema nama malim dioničarima,i zato sam razočaran.A škampi su bili vjerovatno po Mustaćevoj narudžbi, jer čovik, zna šta valja.(za sebe)

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Hvala na informaciji.Dakle,82,87 % dinica je zapečatilo vlasništvo na 99 godina.Znaći da samo naši
nasljednici u drugoj generaciji mogu imati koristi od preuzimanja.

Međutim,oni imaju 36 mil kuna za koje trebaju kupiti dionice.Od koga?Imaju tri moguća prodavača.
Fintrade sa 17.000 dionica,zabine fondove sa desetak tisuća dionica,nešto PBZ i to su jedini veliki
igrači koji mogu dati potrebnu količinu.Po kojoj cijeni.Ako ne uspiju na veliko morati će na malo,a
onda idemo strelovito gore.Pa ovu dionici je ubilo iskrcavanje dvadeset do pedeset komada dnevno
u dva mjeseca.A da je bilo suprotno bili bismo blizu fair cijeni ,a to je….Nisam druker napišite sami.

Vlasnik je Silba .Bogati vlasnik koji ne smije prodati svoju imovinu.99 godina.
Pored toga svojim zaposlenicima/sebi dati dionica za 36 mil kuna/.Na koji način je najlakše izvlačiti
dobit.Kroz dividendu.A ona može biti ogromna ne radi malih,nego radi SILBE.I zato bi ubuduće
mogli očekivati velike dividende kada firma dobro posluje,

Sve ovo je samo prijedlog za razmišljanje.Svaki komentar dobrodošao.

Ima tu raznih kombinacija na koji će način doći to potrebnog broja dionica za isplatu Upravi i zaposlenicima, ali ne virujen da će misliti u tom slučaju i na nas male,obalili su je na razinu od pri tri godine, ka da firma ni ništa zaradila u ove tri godine.A ko ju je obali???Ja siguro nisam,nisan je ni kupi pri 4 i više godina kad je bila ispod 3.000, nego je to učini netko u dogovoru sa nekim, jer smišno je prodavati po ovin cinam, a i količina u jednem danu 11,5 mil kuna po 1150 kuna je više nego sumnjiva.Pitam bilo kojeg maleg dioničara, bi li on to učini, i koja je svrha svega tega?
Vrime će pokazati.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Lopina, kako onaj tvoj margin?

To bi trenutno za cijenu ove dionice moglo biti bitnije od očekivane dobiti …

Samo nemoj da zbog tebe budem u jefitinom dokupu. [thumbsup]


Lopina, kako onaj tvoj margin?

To bi trenutno za cijenu ove dionice moglo biti bitnije od očekivane dobiti …

Samo nemoj da zbog tebe budem u jefitinom dokupu. [thumbsup]


Prekjučer sam bio jasan kada sam tvrdio da ne puca mirovinac nego vjerovatno marginalac.Kredit je
istekao ,a moralo ga se pokriti,a lova kasni.Možda si bio na kupnji od 3.160 do 3.185.Bio je to za mene najlošiji posao do sada.Borba za opstanak do kraja.Bilo bi bolje da sam to rješio i ranije.
Sada sam napokon miran barem mjesec dana do slijedečeg isteka margine kredita.Inaće.Ne odustajem,pjva Đibo.Ćini mi se da ću u Partner po lombardni ako ga daju..Kažu da su tolerantni,a meni su takvi potrebni jer sam uvijek u prenapregnutoj financijskoj situaciji.I ne ponovila se 2.008.Nikada i nikome na burzi.
Posloje kiše dolazi sunce.Samo da nebi zakasnilo.Toliko traje ovaj mrak.A TNPL je samo padala.
Čak nije ni glavu dizala.Sada je malo lakše jer nakon dugog vremena nisam u margine caale.

New Report

Close