TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ma kako da kupim ako je 45 komada na kupnji ??? Kome ću pobogu prodati ???? [bye]

Nije 45 nego 71 i to je količina koja je vidljiva, a slični odnos K/P bio je i jučer, ali se pokazalo da postoje i velike skrivene količine koje se pojave prema potrebi pa je tako jučer bilo protrgovano preko 3700 komada TNPL. Znam da to znate kolega i da se samo pravite naivni, ali plašljivaca koji padaju na takve fore ovdje više nema pa si uštedite trud, a nama dosadu čitajući te plačljive postove.
[/quote]

Daleko smo mi još od dna, 2005 godine se ova dionica tržila na P/E=4.
Sada smo negdje na P/E=8.
Ne kažem da ćemo se mi vratiti na tako niske grane, ali može to biti i puno gore nego što je sada..

[/quote]
Trebate pročitati ranije postove ,pa biste utvrdili da je u dobit uračunata i prodaja brodova.Danas uz
cijenu od 2.360 i ATPL se trži na p/e 4,23 na godišnjoj projekciji,a uzimajući u obzir i vlastite
dionice na negdje 3,85.Naravno isto uz prodaju brodova kao i TNPL,ali to ne moženo očekivati dugoročno.
Inaće prije četiri godine multiple su bile daleko veće,a dionice su bile daleko jeftinije.
Npr VDKT 71 kn,HDEL 88 ,JDPL 70 itd. Dakle,sve je bilo daleko jeftinije,a u međuvremenu je
narastao i Crobex sa 1.200 na današnjih 3.500.

Ako ste u kešu čekajte da bude niže.To je vaše pravo i možda zaradite ekstra profit.
Ali ako ste u dionicam dobro ih proučite ,jer možda one imaju veći p/e od TNPL.Za TNPL prema
zadnjem kvartalu na godišnjoj projekciji P/E je 5,79 s time da dobit i dalje raste,prema
dosadašnjim tržišnim uvjetima u 3Q.Za petnaestak dana ćemo pokušati napraviti projekciju dobiti
za 3Q 2008,kao što smo napravili i za drugi.

Ako smijem biti provokativna, naravno bez zamjere, ja bih rekla ovako:

SILBA , većinsi vlasnik je u stvari OFF SHORE kompanija, registrirana na ime tajnih i poznatih vlasnika , koji su u mješovitom sastavu ove sadašnje Uprave i nekih drugih članova, nije bitno
od kud..

Nadalje, kada su se dijelilia bespovratna sredstva za očuvanje ENTITETA hrvatskog gospodarstva,
Zaklada koja financira "sjajne programe " je dala NOVOJ ZAKLADI , koju je registriralo kombinirano
članstvo, nije bitno od kuda, novac UPRAVI TNPL, da pod određenim okolnostima otkupi, dionice
iz svih raspoloživih izvora imanja, pa je tako uprava pokrenula programe otkupa dionica sa radnicima.
Istovremeno , obavljena je prodaja VEĆINSKOG UDJELA TNPL,a, off shore kompaniji,
a proceduru je obavio HYPO. Isto tako, uključeni su raspoloživi bankarski sbrbnički računu-
čitaj: zainteresirane fizičke i pravne osobe razasute diljem lijepe naše…
ZAKLADA ima i daje svoje uvjete drugoj ZAKLADI …tj. ne trpe se, iliti nisu isti članovi.

Pojačana cijena dionice, i promjene u vlasništvima, stvorili su uvjete za normalno tržišno
napredovanje: čitaj- primjena odluka iz Zakona o dioničkim društvima…te su se stvorili uvjeti
za LEGALIZACIJU dijela stečenih- dionica iz postupka privatizacije, pod novim tržišnim cijenama.
Stvorene prepreke iz Zakona o d.d. -ima, se trenutno rješavaju..a to su odnosi cijene i vlasništva
/trezor-Uprava-Zaklada/

TKO JE VLASNIK SILBE…joj kako me to interesira , majčicu mu …!!!

/I gdje je tu NETKO iz fonda za privatizaciju…i to me zanima…jako/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Zato su jučer pisali o sredstvima Zaklade u businessu, …ma znaju novinari sve..samo ne smiju pisati..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Također hvala Styx za neke tvoje info, tome ovaj forum i služi, zajedno smo pametniji.

Ententinis – ti imaš informacije ali ih ne dijeliš s drugima, tako da su te svi skužili ko si i šta si [bye]

Vi zmrklic znate samo biti bezobrazan.
Ja se sjećam da ste me na private tražili neki info o nečemu što niste znali i ja sam vam pomogao.
Nije baš u redu da pljujete bez pokrića.
Kolega lopina druka za svoju dionicu i meni je to super.
Treba se boriti za svoje dionice, i ja sam takav.
Mislim jedino da bi bilo bolje da malo ublaži, da tema malo padne na treću stranicu.
Onda će krenuti

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Zato su jučer pisali o sredstvima Zaklade u businessu, …ma znaju novinari sve..samo ne smiju pisati..

Zaklada ili Silba ili off shore je vlasnik TNPL i to 82,87 % .Oni imaju 519.104 dionice i za to će dobiti
28.550.720 kn tj 55 kn po dionici.Što će raditi sa tim novcima o tone odlućuju oni jer to ionako nije naš novac nego njihov.Što su radili prije i to nije naša stvar.To je stvar zakona.
O tome neka odlućuju članovi zaklade,skriveni vlasnici,pošteni i nepošteni.Oni su
vlasnici a kapitalizam štiti vlasništvo.A novinari ko novinari traže afere,a vjerovatno se i ne smiju dirati jer se diraju u izuzetno bogatu skupinu.Bogatima se treba klanjati ili ćemo naj…

Ipak je najbitnije da firma dobro posluje,da su svi brodovi u punom pogonu,da bogatstvo firme
raste,a samim time i naš mali udio.Ako nekome ovakva vlasnička struktura ne odgovara neka traži neku drugu firmu i neka zaradi više.Za sada možemo utvrditi da TNPL dobro plovi.

Kupnja se povećala sa 71 na 126 komada. Svi bi jeftinije od jeftinoga i još bi današnju dividendu? [proud]
Mislim da to ipak neće ići jer danas se najbolje vidi da kad veliki prodavač stane s prodajom, nema lupanja po bidu.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

@ ententinis

Od kada si se iskrcao prešao si s kvalitetnih i informativnih postova na drukanje na dolje i copy-paste s bloomberga – sorry ako mi to nije simpatično.

Čim neka dionica značajnije padne, topic je zaspeman onima koji se vesele jer netko ima veće gubitke od njih, po hrvatskom običaju. S druge strane svaki interes za kupnju je dobar, moj je ulaz 4000 , ako si ti na bidu na 3000, ili ako si kupio po 3150, i za mene bolje nego da nikog dionica en interesira.

Evo malo novih vozarina za aframaxe na mediteranu, ws 200 = cca 45000 USD/DAY

UK & Continent — UK & Continent — 29 Aug LUNDQVIST TBN CONOCO 80000 ws 215

— UK & Continent — 28 Aug TOVE KNUTSEN EXXON MOBIL 80000 ws 200

Hound Point UK & Continent — 25 Aug MOSCOW SHELL 80000 ws 205

North Africa Zuetina European Med Santa Panagia 30 Aug SEAPACIS ERGOIL 90000 ws 190

— UK & Continent — 01 Sep EAGLE TAMPA CONOCO 80000 ws 195 opt

Mediterranean Ceyhan Mediterranean — 01 Sep MINERVA TBN SOCAR 80000 ws 210

Ceyhan Mediterranean — 30 Aug ST HELEN SOCAR 80000 ws 200

North Africa Sidi Kerir Mediterranean — 03 Sep DELTA VICTORY ENI 80000 ws 200

— Mediterranean — 01 Sep EAGLE TAMPA CONOCO 80000 ws 195

u četv. (1,5 milj kuna) od 455 protrgovanih dionica ZABA prodao 373
znaci povukao je i druge

/I gdje je tu NETKO iz fonda za privatizaciju…i to me zanima…jako/

Motao se okolo.

Evo vam malo zanimljivog štiva.

nije me bilo danas i već se ispisalo na desetine postova….oživila ova tema, nema šta.
Je li mi može netko postat K/P tnpl danas….vidim da je završilo na 3.200, ali ne vidim koliko je bila jaka kupnja a koliko prodaja….čini mi se da se dosta čistilo sa aska danas [thumbsup]

Vidim da se često spominje dividenda….mislim da to uopće nije bitno za kretanje cijene ove dionice jer je dividenda u postotku zapravo vrlo mala i zasigurno nitko sada ne kupuje ovu dionicu zbog dividende….niti čeka da prođe "ex-div day" pa da je proda.

Ajde izdržat ćemo valjda još ovih par dana (do skupštine), a onda će se valjda počet rasplitat ova situacija sa tnpl….valjda će tamo nešto izaći na vidjelo – mislim na planove uprave i odluci o kupnji dionica u svrhu nagrade. Također, uskoro bi trebali vidjeti tko je prodao onu veliku količinu, a tko kupio….također vrlo bitan podatak. Ja sam izabrao ipak dokupiti prije nego se to sve rasplete (po za mene ipak vrlo prihvatljivoj i povoljnoj cijeni); možda će bolje proći oni koji će čekati, a možda ipak neće imati vremena za kupnju na ovim razinama – ukoliko bude nekoliko pozivitnih vijesti uskoro.

Molio bi znalce i bolje poznavaoce ove dionice, odnosno njene uprave za mišljenje o događanjima na skupštini u petak….s čim nas mogu iznenaditi? i je li nas uopće mogu kako iznenaditi?


/I gdje je tu NETKO iz fonda za privatizaciju…i to me zanima…jako/

Motao se okolo.

Evo vam malo zanimljivog štiva.

[/quote]
A sta da ti kazem… kad bi netko detaljno procitao cijeli tekst vidio bi da tu ima svakakvih sumnjivih likova… ali svi znamo da su se u 90tima stvari obavljale po principu rodjackih veza… a s druge strane reci mi firmu u kojoj se ovakve stvari nisu dogadjale… bas bi htio vidjeti slican izvjestaj za IGH
nova uprava je donjela mnogo novih (dobrih) stvari i bez obzira na sva sranja koja je bivsi direktor radio (i jos ima obraza pojavljivati se u javnosti i prigovarati na prijedlog godisnje skupstine- sva sreca da nistko ne dozivljava) TNPL ima dobru buducnost

New Report

Close