TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je li zaklada smanjuje svoj udio? Vaš link


Oće li biti dividenda ??? [bye]

pitaj znanca ( to je bio navlakač, a ne ovaj lopina – koji druka kad dionica pada, pih, ne radi se to tako )……………..on sigurno ima još uvijek tnpl ( osim ako je nije prodao optimistima na 6 ili 7k?? )
sjećam se da je dokupljivao na 3.300kn ( negdje za Božić 2006.g )

[bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



A kada se smjer okrene nećete imati vremena za pobići.Sve će biti pometeno u trenutku.Tako
je barem bilo u ovih dvije godine .Bit ćete frustrirani jer ste uzeli malo ,a mogli puno ste više.
Svima puno uspjeha!

Lopina, citam Vase komantare i slazem se u velikoj vecini napisanog (pogotovo brojkama) , ali mi se ipak cini od kad ste se usidrili u ovoj dionici gubite objektivnost.
I ja sam imao TNPL , ali sam ga cijelog prodao na 4500kn i jos cekam…pisem ovo jer smatram kako bi pametni investitor(spekulant) ipak trebao priznati ako je nesto kupio na 4500kn, a cijena probije 4000kn prema dolje trebao razmisliti o prodaji dionice!
Pa nije dionica auto koji se ne moze mijenjati svaki dan! Bar se dionica moze i treba prodati AKO PADA!
Sta znaci 3150 kn?? Da je jeftina? Hvatati noz koji pada je izuzetno opasno i daleko od sigurnog ulaganja.
Gledano preko TA graf je jako los, iako poslije ovog velikog volumena postaje zanimljiva TEK ZA ANALIZU !

Lopina, pusti fundamente ako trziste ide dolje.

Pozdrav!

[/quote]
Odličan komentar.Čista stotka.
Jedino mi se ovaj kraj ne sviđa.Upravo to vlasnici financijskih tokova/stranci/žele da mi prihvatimo.
Kao isto je smeće i fundamentalno jaka dionica.Oni na taj način sebi/stranom kapitalu i bankama/
žele omogučiti da se za jeftino domognu kvalitete,a da se istovremeno rješavaju svog balasta i
promašenih investicija.Nažalost,potpuno ste u pravu što se tiće medvjeđeg tržišta,jer kod nas ne
postoji selektivni pristup.Povečanje dobiti na trulom zapadu donosi rast ili barem stagnaciju,a kod nas
čak i pad.Međutim,ne mogu protiv zdravog razuma i prodavati nešto ispod cijene.Jedino ako vidim
nešto povoljnije.Inače,moja strategija je da na kraju dana uvijek budem 100% u dionicama.
U bikovskom tržištu super dobit,a u ovakvom super pušiona ,naročito,ako si u margine kreditima.
A ja jesam.

Danas je zadnji dan za dividendu od 55 kn.

Eto 55 kuna, nije loše ali mi se čini nekako mršavo. Pa više ti daju kad uđeš u banku.
Koliko će dobiti Mustač & comp ???? [bye]

Nadam se da ste štedili za crne dane. Nebo se upravo zacrnilo.

Također hvala Styx za neke tvoje info, tome ovaj forum i služi, zajedno smo pametniji.

Ententinis – ti imaš informacije ali ih ne dijeliš s drugima, tako da su te svi skužili ko si i šta si [bye]


Pa dobro kolega lopina do koje cijene ćete vi pričati da će nam pobjeći, da smo trebali kupiti više,da će nas sve pomesti, itd,itd.
Svaka čast Styxu ali zmrklic je vama ozbiljan analitičar?!
Pa majku mu staru stvarno ste ga pretjerali

Kada bude i ako bude niže,i kada bude više od 4.000,5.000,6000 itd.,a očito je da ima prostora za rast,poticati ću kupnju i čekanje u ovoj dionici.I ja ću isto raditi,ako se ne pojavi povoljnija
prilika.Jer od najboljeg uvjek ima bolje.Ako znate to najbolje prišapnite i nama.
Svi moji komentari su dobronamjerni okviru mojih informacija, a vi pridodajte malo vlastitog
truda i biti će vam lakše naći pravi put,ali budite konstruktivni i korisni.
A vi ne kupujte.Za vaš novac možete kupiti bilo koju dionicu.

Ma znam ja da ima prostora za rast, ali kad vidim koliko je prostora za pad odmah se naježim. [bye]

Nadam se da ste štedili za crne dane. Nebo se upravo zacrnilo.


Odličan komentar.Čista stotka.
Jedino mi se ovaj kraj ne sviđa.Upravo to vlasnici financijskih tokova/stranci/žele da mi prihvatimo.

Inače,moja strategija je da na kraju dana uvijek budem 100% u dionicama.
U bikovskom tržištu super dobit,a u ovakvom super pušiona ,naročito,ako si u margine kreditima.
A ja jesam.
[/quote]
U mnogim knjigama jasno i glasno pise : ne dokupljuj dionicu u padu! A ovo se pravilo jako dobro nauci na forex-u ! Na news grupi je bio lik koji je dokupljivao HT od 370 pa nanize – na svakih 10kn pada…naravno da sam ga upozoravao, ali sam bio ismijan od njega samoga. U kakvoj je sada financijskoj situaciji taj covjek tesko mi je i zamisliti.

Inace je moje pravilo da na 5-7% gubitka izlazim sa svime. I pisem svoje propuste u registrator. 🙂
Na greskama se najbolje nauci.

Inace TNPL je moja uzdanica!
Ako pogledamo graf Crobija unazad 10 godina on se 2x prepolovio , ali posto je svaka kriza prolazna i TNPL ce doci na svoju fer vrijednost… a to je IMO 7000-8000kn !

Samo sto cemo cekati na to duze vremena, mozda 2-4 godine??


Eto 55 kuna, nije loše ali mi se čini nekako mršavo. Pa više ti daju kad uđeš u banku.
Koliko će dobiti Mustač & comp ???? [bye]


Mustač je proglašen za menađera godine u zadarskoj županiji.Najbolji menađeri bi trebali biti obilato
nagrađeni.Nadam se da će nakon ove godine,koja je za tankere biti povoljnija nego lani,jer je već
u šest mjeseci iz vozarina ostvarena cjelogodišnja zarada 2007.biti više i za nagrade i za dividende,a i za razvoj firme.
Ovo su informacije sa najboljim namjerama radi donošenja ispravnih odluka.


Ma znam ja da ima prostora za rast, ali kad vidim koliko je prostora za pad odmah se naježim. [bye]

Dragi Fuki pad može uvijek do nule.Niže ne može,a u privatnom biznisu /obrtu/može i niže,jer akoš
ostanemo dužni , cjelokupna imovina može na bubanj.Za dionice treba imati mu…
U protivnom gubite vrijeme,jer je u ova vremena i daytrading totalni promašaj.Kupiti nešto što
ti se ćini jeftino ,to je najveći rizik ovog posla i treba ga prihvatiti.


Ma znam ja da ima prostora za rast, ali kad vidim koliko je prostora za pad odmah se naježim. [bye]

Dragi Fuki pad može uvijek do nule.Niže ne može,a u privatnom biznisu /obrtu/može i niže,jer akoš
ostanemo dužni , cjelokupna imovina može na bubanj.Za dionice treba imati mu…
U protivnom gubite vrijeme,jer je u ova vremena i daytrading totalni promašaj.Kupiti nešto što
ti se ćini jeftino ,to je najveći rizik ovog posla i treba ga prihvatiti.


Ma znam ja da ima prostora za rast, ali kad vidim koliko je prostora za pad odmah se naježim. [bye]

kolega fuki, vidim da vi dosta realno procjenjujete dionice na našem tržištu………….pa ako može pomoć…………….da li ( po vašem mišljenju ) ima više prostora za pad ili rast
naravno argumentirano

nekako se više pouzdajem u vaše procjene nego u procjene kolege lopine ( djeluje mi dosta pristrano, kao da je do grla u minusu )

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close