TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


molio bih lopinu da komentira ovako veliki promet na tnpl.ako netko prodaje onda netko i kupuje….

nisam znao da je i kod nas ovo moguće. legendarno [lol]

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!


molio bih lopinu da komentira ovako veliki promet na tnpl.ako netko prodaje onda netko i kupuje….

Već od 15.o5.imamo stalnog prodavača,a kao posljedicu imamo dionicu koja je pala ovako nisko.
Da je netko dnevno kupovao desetak komada bila bi vjerovatno 30% više.Kupnja je u samo čekala,te ako je prodavač zaista htio izaći,a ne rušiti cijenu, onda se stvarno radi o idiotu,bez
obzira da li se radi o individualcu ili o institucionalnom investitoru..Ova transakcija ipak pokazuje da se radi o idiotu.
Ova transakcija neće utjecati na cijenu po kojoj će biti obračunate nagrade upravi i zaposlenicima,jer će se uzimati prosjek na dan prije održavanja sjednica NO,a ta sjednica može biti samo nakon Glavne skupštine,koja će se održati 29.08.2008.

Dakle,ne radi se o mrtvom prometu koja je napravljena reda radi već o pravoj i ozbiljnoj kupnji
odnosno prodaji.Prodavač je došao u stisku/vjerovatno/jer mu nedostaje gotovine.Kupac je imao
lijepih 11 mil kuna i imao mogučnost da kupi bilo koju dionicu.Trpeza je jako bogata i on se odlučio
baš za TNPL.Ja mu čestitam jer je napravio pravu stvar i kupio vjerovatno najpodcijenjeniju dionicu
na našem tržištu.

Međutim,ipak bi bili pametniji kada bi znali tko je kupio.Jer i ovdje je možda institucionalni ulagač
rušio ovu dionicu dva tri mjeseca da bi omogučio ulazak malome od strica/današnjem kupcu/.

Jer đavli se najčešće skrivaju iza skrbničkih.Fondovska bagra.Ništa im nije za virovati.Tko zna
možda je ušla i neka banka.Inaće ,ovakve velike transakcije u fundamentalno jakim dionicama,a iz
kojih izlaze institucionalni ulagači,a ulaze vjerovatno inseideri ili čak banke/strane/ukazuju da smo
pali dosta nisko i da veliki ulaze,ali u ono što je kvalitetno.

Obrnuto će se događati na smeću,koje može i rasti da bi izaša mali od strica,a kupovati će ga fondovi.
Ovo znaći da smo blizu dna.I da možemo očekivati rast.

Nadam s da je TEDDDYBEAR iskoristio ovu priliku za jeftin ulazak.On je ovo shvati kao lošu stvar,a ovo je izvrsna stvar,koju je svatko mogao iskoristiti za jeftini ulazak.Nažalost nisam imao municije.

Dobro vam je ovo na TNPL. Izgleda da se Zaba riješila dijela balasta. No imaju oni još puno toga. Pitanje da li je to to ili ima još za mrcvarenje. Vidjet ćemo u sljedećih par dana ko je ovo prodao, a tko kupio (možda trezor). U svakom slučaju, ovo je dobro. Ajd baš mi je drago [thumbsup].

I'LL BE BACK

Naravski da nisi imo municije jel si tuko po bidu
znadem ja takve ugursuze

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu


Naravski da nisi imo municije jel si tuko po bidu
znadem ja takve ugursuze

Potpuno si u pravu.Kada nađem nešto podcijenjeno kao TNPL ne mogu imati gotovine.Današnji dan je
bio idealan za jeftin ulaz bez muke.
Ponovno na prodaji imamo daytredera koji je kupio na 1.150 i prodaje po 1.250.Premala zarada za
ovu dionicu.Ako mora prodati neka proda.Ovo nije dionica za trejdanje nego za čekanje.

Ne zamjerite,ovo komentiram sa najboljom namjerom,jer sam i ja sklon špekulacijama.Zato i visim
na mostischu.

Pa nema neke dobre duše – da nam prišapne informaciju ???? / tko to drma 1?/

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Eh, kako sam požurio sa kupnjom….

Kad sam vam pricao o Upravi nisam to bez razloga cinio. Umjesto toga pricalo se kako ce trezor podici cijenu dionice, jer eto mora podijeliti nagrade u dionicama. Cak je tu bio i mali tulum glede toga.

Eto, izgleda da je trezor kupio.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Sakai , ako imaš volje i vremena – objasni mi ulogu " TREZORA " u dioničkim društvima,
zašto postoji, tko ga otvara, tko ga kontrolira, kako stanje u njemu utječe na Odluke Skupštine u pogledu raspolaganja, što je s cijenama, kada se te dionice smiju prodati , kada se mogu skupljati ..
VELIKO HVALA UNAPRIJED ! Nije hitno, pa to znaš..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Eto, izgleda da je trezor kupio.

Oklen ti to da je danas trezor počeo kupovat? Zar ne mora čekat da se održi skupština? bit će prije da neki drugi veliki igrač ulazi u TNPL.

SVE DRUKERE I NAVLAKAČE TREBA BATINOM !!!!!



Eh, kako sam požurio sa kupnjom….

Kad sam vam pricao o Upravi nisam to bez razloga cinio. Umjesto toga pricalo se kako ce trezor podici cijenu dionice, jer eto mora podijeliti nagrade u dionicama. Cak je tu bio i mali tulum glede toga.

Eto, izgleda da je trezor kupio.

[/quote]
Prerano je donisiti zaključke.Odluku o kupnji trezorskih dionica donosi Skupština.Međutim,da je ovo
možda netko pripremio za trezor ..Možda jeftino kupio da bi trezoru skuplje proda.
Zašto ne iskoristiti dobru priliku.Da li je inseider?

danas sve prolazi i čini se da neće stati… i uz ovih prodanih 3600 zaba ima jos oko 5500 dionica [cry]



Eh, kako sam požurio sa kupnjom….

Kad sam vam pricao o Upravi nisam to bez razloga cinio. Umjesto toga pricalo se kako ce trezor podici cijenu dionice, jer eto mora podijeliti nagrade u dionicama. Cak je tu bio i mali tulum glede toga.

Eto, izgleda da je trezor kupio.

[/quote]

Sakai, stotka od mene. Konačno da netko kaže o čemu se radi.

Ovo je kupnja trezora ili kupnja za trezor. Svejedno.

Pročitajte točku ad 7/ Prijedloga odluka glavne skupštine (članak 3), pokušajte saznati tko se krije iza Silbe, pa će puno toga biti jasnije.

Lopina, čekao na 3.125 i dočekao. Slijedeći nalog će mi biti i niže.

New Report

Close