TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Moglo bi to malo niže. Postavljanje malo iznad 3.125 bi moglo proći …

he,he….bio sam danas cijeli dan negdje na 3.125,xx …. ne sjećam se sad točno na koliko (taman negdje ispred one pedesetice)….mislim da sam ostao prvi na bidu nakon jutarnjeg istresanja do 3.151….i čekao cijeli dan i ništa….pa odlučio malo podignuti (možda sutra ujutro bude isti scenario kao i danas)

[/quote]
Pajdo se jučer isrtesa po prosječnoj cijeni od nešto preko 2.255.Njegovih je sigurno 350.Zadnje prodaje vjerovatno nisu njegove,a naročito onih dvadesetak komada kada je nešto prošlo i po 1.151.
On bi pomeja sve do 1.150.Mislim da su ove zadnje prodaje izvršili "utopljenici" ili paničari.

Na TNPL TA ne vrijedi,jer ona nema dovoljnu likvidnost.
Na TNPL FA ne vrijedi,jer se o njoj i ne priča.A TNPL je u ovom trenutku fundamentalno najpodcijenjeniji brodar,a i najperspektivniji zbog ugovorenih, a djelomično i isplaćenih novodradnji,kao i većih tankerskih vozarina.Ako se ovdje ulazi kao daytrader,veća je šansa da ćete teško pokriti proviziju , nego zaraditi ili ćete silom prilika /na sreću/postati dugoročni ulagač.

Činjenica je da se priča koliko može nisko.A kako kod nas sve ide suprotno od očekivanja.

Meni su neiskusni ulagači na srcu.Ako nemate iskustva, a želite kupiti ovu dionicu i držati barem do FI trećeg kvartala/15.11 ./nemojte čekati ,nego se gurajte na prvo mjesto.A tko zna da li se naš jedini prodavač zasitija.Ne treba biti ovisan samo o jednom kupcu ili pak jednom prodavaču.

Ovde imate samo jednog prodavača.I more kupaca.

Činjenica je da se na TNPL kupnja stalno obnavlja.Koliko god Pajdo proda,odmah dolazi nova kupnja
i tako već petnaestak dana.Kupnja je jaka.Danas će vjerovatno biti najjača do sada do granice od
3.100.Ako veliki odustane treba mjenjati strategiju i početi tući po prodaji,a ona je rijetka.
Pedesetak dionica špekulanata koji će zaraditi koji postotak.I ode TNPL,a onda ti se učini skupa.
I ode.
TNPL je toliko fundamentalno pokrivena dionica da bi o tome trebalo više pisati.Pomalo sam razočaran da pričamo o nebitnim/tehničkim /karakteristikama pojedinih dionica.O tome treba pričati na
dionicama balonima.Ima ih i među brodarima i njima trebaju tehničke podvale.

Lagano ulazimo u žižu.Po prometu smo dosta visoko.Postajemo popularni,a kao što je rekla Ivana 7
popularnost donosi porast cijene.A TNPL lagano tone već dva mjeseca.Rast će biti strelovit,ali nedovoljan za prodaju ozbiljnih investitora.

Znaći da će biti još strelovitiji.

Popularnost znači da dionice ulaze u drhtave ručice, znači moglo bi biti problema.


Popularnost znači da dionice ulaze u drhtave ručice, znači moglo bi biti problema.

Nemoj se ljutiti kolega topalov, ali ovo je smiješno. O kakvim to drhtavim ručicama pričaš nakon što smo ove godine praktički 8 mjeseci u korekciji (izuzev onih mjesec dana kad je bio manji oporavak)!? Pa zar ti doista vjeruješ da nakon ovako duge burzovne havarije na ZSE danas još uvijek trguju drhtave ručice? Oni sad doma ližu rane, a vratit će se opet kad se crobex ustali iznad 4000. Do tada, na ZSE ostaju samo igrači jačih živaca koji znaju što i zašto kupuju i koriste ove bagatelne cijene na rasprodaji.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Da li se možda pod onim Zaba skrbničkim kriju Marginaši ? To bi možda objasnio ovo ludilo ako su popucali veliki margini i lombardi kad je tnpl pala ispod 3700.


Da li se možda pod onim Zaba skrbničkim kriju Marginaši ? To bi možda objasnio ovo ludilo ako su popucali veliki margini i lombardi kad je tnpl pala ispod 3700.

Sigurno nisu.Ovdje se osijeća jedna ruka.Već više od dva mjeseca isti scenarij.Sve to radi jedan
igrač.Ali opasnost od margine calla postoji,a naročito kod onih koji u svom portfelju nisu imali
INA i HT.Ipak od nekog značajnijeg paljenja margine caala nema, jer su u njima prekaljeni iz zadnje
korekcije.

ali lopina ako je ovo istina pa zasto to ne prijavis HANFA-i…



Popularnost znači da dionice ulaze u drhtave ručice, znači moglo bi biti problema.

Nemoj se ljutiti kolega topalov, ali ovo je smiješno. O kakvim to drhtavim ručicama pričaš nakon što smo ove godine praktički 8 mjeseci u korekciji (izuzev onih mjesec dana kad je bio manji oporavak)!? Pa zar ti doista vjeruješ da nakon ovako duge burzovne havarije na ZSE danas još uvijek trguju drhtave ručice? Oni sad doma ližu rane, a vratit će se opet kad se crobex ustali iznad 4000. Do tada, na ZSE ostaju samo igrači jačih živaca koji znaju što i zašto kupuju i koriste ove bagatelne cijene na rasprodaji.
[/quote]

Da dobro, u pravu si, to sam više onako teoretski spomenuo. Makar, moji neki frendovi su kupili Atlantsku nedavno na 2400, jer su vidjeli ogromnu dobit i bili su uvjereni da će rasti ko ludo. Sad kad nije raslo kako su planirali opet im drhte ručice. No to se ne Tankerskoj ne bi smjelo desiti, to ipak više kupuju znalci a manje neupućeni.

po obicaju sva prodaju maknuta da se navuce kupnja i vec vidim da ce ovih 50 komada na 3125 otici ako se ne trgne kupnja

Ne znam lopina, taj isti skrbnički je kupio 2000 om 4200-4600, i sad ga je istreslo brutalno po bidu bez obzira na cijenu. Također ako je limit u Zabi za TNPL margine ispunjen, nikad nije bila ovako nisko, pa je moglo margine trigerirat. To mi je jedino logično objašnjenje, al mogu naravno bit u krivu.


po obicaju sva prodaju maknuta da se navuce kupnja i vec vidim da ce ovih 50 komada na 3125 otici ako se ne trgne kupnja

Niste u pravu.Prodavači više cijene ovu dionicu i ne daju je za bagatelu,jedino ako moraju.I ovo je bagatela.Međutim,ako se Pajdo umorio i ne da više po ovim cijenama.
Još danas i u ponedjeljak ova dionica vrijedi više za dividendu od 55 kn.Glavna skupština je 29..8.Da li je to okidač.Svaka dionica može uvijek niže,ali…Uskoro će u flotu i DUGI otok.Porast flote 10%.Pa blizanac.Ponovno 10 % veća flota.Okidač do okidača.
Pa valjda će koji put pogoditi.

polako se spušta prodaja….kupnja mrtva-hladna….svaka čast za kupnju – puno drugačije nego je to bilo jučer.
nego, ima li netko transakcije za ova 4 komada koja su prošla? mislim da je ovaj od 1 kom na 3.160,29 skriveni (odnosno ima ih još 7 ako je tako)….ne znam šta da radim (da li da malo preskačem na bidu ili čekam), pa mi je bitno je li taj nalog 1 kom ili 7…..hvala unaprijed


polako se spušta prodaja….kupnja mrtva-hladna….svaka čast za kupnju – puno drugačije nego je to bilo jučer.
nego, ima li netko transakcije za ova 4 komada koja su prošla? mislim da je ovaj od 1 kom na 3.160,29 skriveni (odnosno ima ih još 7 ako je tako)….ne znam šta da radim (da li da malo preskačem na bidu ili čekam), pa mi je bitno je li taj nalog 1 kom ili 7…..hvala unaprijed

Mislim da je Pajdo bio na prodaji na ova tri prva naloga po pet komada u jednu kunu.
Izgleda da nije voljan prodavati ispos 3.200.
Kupnja je bila strpljiva i pametna,mislim na ove naloge od 50 kom .Oni čekaju Pajdu.Ali ovi mali
od nekoliko komada nisu bili mudri jer se nisu gurali.Daleko je ponedjeljak.

Kupnja je glumila nezainteresarinost,ali što je bio bliži kraj radnog vremena postajala je sve veća i
nestrpljivija.
Netko će morati popustiti.Jučer se lijepo trgovalo.Baš su se bili našli.Inaće već cijele dvije godine
TNPL nije bila niža .Na žalost nisam imao ni jednu kunu za kupnju.Sigurno bi bio izgura koju kupnju.

New Report

Close