TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ima li ovome kraja i ovim skrivenim nalozima.imam 10 tak dionica tankerske ,prosjek 3369 i jedva čekam da završi ovo iskrcavanje i rušenje cijene…

Da ne listam sad komentare unazad (pa tako tko zna dokle), ima li netko da zna (ko je pratio u zadnje vrijeme) koji se tocno zaba skrbnicki iskrcava?

1. SILBA PARTICIPATIONS B.V. 519.104 82,87 Osnovni račun
2. FINTRADE D.O.O. 17.081 2,73 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 10.664 1,70 Skrb. račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 9.923 1,58 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 3.662 0,58 Skrb. račun

6. NAVA BANKA D.D. ZAGREB 1.472 0,23 Osnovni račun
7. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 1.301 0,21 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.085 0,17 Skrb. račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 829 0,13 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 821 0,13 Skrb. račun

Sve u svemu, ukoliko mu je cilj u potpunosti izaći ima još dosta do kraja….ovaj na broju 4 ipak ima 3 puta više nego na broju 5, pa je stoga dosta bitno znati koji izlazi…..
Mislim ubacit i nešto zadnih novčića u ovu dionicu ali bi naravno htio pogodit dno ili blizu dna…..

oba dva se iskrcavaju ali 4. puno jace


oba dva se iskrcavaju ali 4. puno jace

hvala!

hm, ma kad malo bolje razmislim nekako ne vjerujem da će izlaziti sa većom količinom….ima puno boljih načina da se takvo nešto napravi….valjda je neka igra u igri….ukoliko je istina ono o kupnji dionica za trezor da bi ih kasnije darovali upravi, onda lako moguće da se radi o namjernom spuštanju…manja cijena, više dionica za njih.

Zna li se tko kupuje (one pedetice zadnjih dana)? Možda taj koji sad skuplja kupuje da bi kasnije u komadu to sve prodao trezoru.
I još jedno pitanje za one znalce sa grafovima….ima li neka črvšća razina podrške tu negdje blizu? nešto što se ne bi smjelo probiti tako lako….

ako ostane ovi 50+ dionica na 3200 samo je pitanje kad ce se lupiti po bidu



oba dva se iskrcavaju ali 4. puno jace

hvala!

hm, ma kad malo bolje razmislim nekako ne vjerujem da će izlaziti sa većom količinom….ima puno boljih načina da se takvo nešto napravi….valjda je neka igra u igri….ukoliko je istina ono o kupnji dionica za trezor da bi ih kasnije darovali upravi, onda lako moguće da se radi o namjernom spuštanju…manja cijena, više dionica za njih.

Zna li se tko kupuje (one pedetice zadnjih dana)? Možda taj koji sad skuplja kupuje da bi kasnije u komadu to sve prodao trezoru.
I još jedno pitanje za one znalce sa grafovima….ima li neka črvšća razina podrške tu negdje blizu? nešto što se ne bi smjelo probiti tako lako….
[/quote]
Još četiri dana možemo ostvariti pravo na dividendu od 55 kn.
Sjednica je 29.o8.pa je zadnji dan 26.o8.

Sjednica treba potvrditi prijedlog o dodijeli nagrada zaposlenicima.

Tek tada NO na sjednici donosi odluku koje o dodjeli dionica i to prema prosječnoj cijeni od dana
ranije.Ne zna se kada će biti ta sjednica.Prema tome sadašnja manja cijena uopće ne utjeće na cijenu obračuna.
Dan D je dan prije održavanja ne Glavne skupštine nego NO.Ta sjednica može biti samo nakon Glavne skupštine.

Prema tome sadašnja manja cijena ne donosi korist zaposlenicima.Njima će odgovarat da dan prije
sjednice cijena bude niža pa bi moglo dići do žestokog rušenja cijene baš toga dana.Međutim,tada će
se moći koristiti sredstva od 36 mil kn za kupnju da ne dođe do ovakvog scenarija.Ali ako se ova
sredstva za kupnju ne budu koristila za kupnju preko burze,moglo bi doći do rušenja.

Dakle,ipak se ovi sadašnji izlasci ne bi trebali tretirati kao namjerno rušenje u vezi ovih vlastitih dionica.Međutim,kada zaposlenici dobiju tih desetak tisuća dionica pojavljuje se značajan broj dionica koje je sadašnji rušitelj spreman platiti malo manje,a to će biti moguće jedino ako cijena bude nisko
i onda počme dizati letvicu.Možda će torbariti i platiti malo više nego što je na burzi.I na taj naćin
dočepati se pet šest tisuća dionica ispod cijene.I zato sada mora nešto i žrtvovati.
Međutim,ako ovu rasprodaju radi fond/naše/korist ostvaruje individualac.Možda je to ovaj kupac
koji kupuje po 50 komada.To se zove dogovorna ekonomija.Uobičajena fondovska šema.Vama/fondu/ troškovi,a meni zarada.

Molio bih vas da mi ne zamjerite na mašti.Ako vas smeta ne čitajte.

Bitno je da su fundamenti dobri .Ove igre su interesantne,ali ipak nebitne za dugoročnog investitora.
Ali za špekulanta šansa više, ako skuži đir.

Evo i drugi dan fini rast
Baltic Dirty Tanker 1,377 (+2.53%)
Prema mojim informacijama tankeri su kao i prosle godine poceli usporavati (štp je prošle godine smanjilo ponudu za čak 10% nakon čega su vozarine rasle do 2300) jer su VLCC pri ovim vozarina vec ispod breakevena
sva sreca sto tnpl nema VLCC

Bas citam postove prije godinu dana kad nisam nista znao o Tankerskoj… steta sto Derby nije vise zainteresiran sudjelovati na ovom forumu… nevjerojatno, ali na svoj toj gomili postova jedino je on bio netko tko je pisao fair


U petak smo na 5000 makar ja toliko platio.

14.05.2008

Je li ovo razlog zašto više ne piše?????

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


Još četiri dana možemo ostvariti pravo na dividendu od 55 kn.
Sjednica je 29.o8.pa je zadnji dan 26.o8.

Sjednica treba potvrditi prijedlog o dodijeli nagrada zaposlenicima.

Tek tada NO na sjednici donosi odluku koje o dodjeli dionica i to prema prosječnoj cijeni od dana
ranije.Ne zna se kada će biti ta sjednica.Prema tome sadašnja manja cijena uopće ne utjeće na cijenu obračuna.
Dan D je dan prije održavanja ne Glavne skupštine nego NO.Ta sjednica može biti samo nakon Glavne skupštine.

Prema tome sadašnja manja cijena ne donosi korist zaposlenicima.Njima će odgovarat da dan prije
sjednice cijena bude niža pa bi moglo dići do žestokog rušenja cijene baš toga dana.
Međutim,tada će
se moći koristiti sredstva od 36 mil kn za kupnju da ne dođe do ovakvog scenarija.Ali ako se ova
sredstva za kupnju ne budu koristila za kupnju preko burze,moglo bi doći do rušenja.

Dakle,ipak se ovi sadašnji izlasci ne bi trebali tretirati kao namjerno rušenje u vezi ovih vlastitih dionica.Međutim,kada zaposlenici dobiju tih desetak tisuća dionica pojavljuje se značajan broj dionica koje je sadašnji rušitelj spreman platiti malo manje,a to će biti moguće jedino ako cijena bude nisko
i onda počme dizati letvicu.Možda će torbariti i platiti malo više nego što je na burzi.I na taj naćin
dočepati se pet šest tisuća dionica ispod cijene.I zato sada mora nešto i žrtvovati.
Međutim,ako ovu rasprodaju radi fond/naše/korist ostvaruje individualac.Možda je to ovaj kupac
koji kupuje po 50 komada.To se zove dogovorna ekonomija.Uobičajena fondovska šema.Vama/fondu/ troškovi,a meni zarada.

Molio bih vas da mi ne zamjerite na mašti.Ako vas smeta ne čitajte.

Bitno je da su fundamenti dobri .Ove igre su interesantne,ali ipak nebitne za dugoročnog investitora.
Ali za špekulanta šansa više, ako skuži đir.

hvala lopina na odgovoru….saznao sam neke stvari koje nisam dosad znao (pogotovo ove boldane). Ali ja svejedno ne bi isključio tu mogućnost da se cijena namjerno ruši….cijena se na ovaj način ruši već od negdje 4.100 – 4.400 kn. Sad je već na 3.300 (dakle pad od 20 i više posto). Ako se i dalje nastavi ovaj trend, ode dionica i niže…..jako teško je toliko srušit dionicu u jednom danu….ovako je puno lakše i učinkovitije.

Slažem se da današnja manja cijena nikako direktno ne utječe na cijenu obračuna, ali siguran sam da će ovakav duži negativni trend i istresanje po bidu zasigurno na neko vrijeme zacementirati dionicu na ovim razinama (psihološki nitko neće htjeti dati više kad se očekuje novo istresanje po bidu).

Dobro, da ne naklapamo više….ja sam svakako dugoročni investitor i ne diraju me previše kratkoročne oscilacije u cijeni (kod fundamentalno jakih dionica), ali ipak svak gleda kupiti što jeftinije….iako je na 3.250 dionica jako podcjenjena i postoji veliki potencijal za rast, glupo je kupiti je ako se očekuje daljnji nastavak negativnog trenda. Eto spustio sam se na bidu negdje između 3.100 i 3.200 pa ćemo vidit. Inače ulazak u dionicu mi je bio na 4.150kn.

Novosti s marketa, oporavljaju se aframaxi na mediteranu, nakon što su pali zbog kaspijske blokade

Mori vjerovatno si u pravu,jer ni jednog trenutka ovaj uglavnom isti prodavač
nije pokušao odglumiti kupnju,zaigrati neku igricu,već ko idiot udara po kupnji koja samo čeka.
Ipak,moža je netko totalno nelikvidan,pa prodaje ono što može,a sada
može prodati samo kvalitetu uz veliki diskont.Ovdje imamo jaku,ali pametnu kupnju koja se stalno
pomalo spušta,ali omjer kupnja prodaja postaje sve veći,a kupnja nije postavljena prenisko dok
je prodaja postavljena dosta visoko s obzirom na sadašnju cijenu. Ćim se prodavač umori možemo očekivati vrlo brzi povrat prema 4.000 i više,tj prema fundamentima.

New Report

Close