TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nema jer bi morao to objaviti na burzi
molim komentar o 100 milj. ostalih prihoda u 3q 2007… ovo ce ispasti jako, jako vazno… objasnit cu kasnije zasto


Pa nije valjda da je uprava uspjela guknuti nesto o vozarinama- oni očeku 50% povećanje dobiti ove godine! Nevjerojatno da nitko nije stavio ovaj link http://www.poslovni.hr/89123.aspx

Matično poslovanje bez pritisaka recesije
Tankerska plovidba Zadar u svojem osnovnom poslovanju – prijevozu tereta morem – ne osjeća pritiske recesije. Mustać mirno komentira da u Tankerskoj očekuju značajnije povećanje neto dobiti u odnosu na prošlu godinu. ‘Budući da smo u prvih šest mjeseci imali 34 milijuna dolara, što je već premašivanje plana, i ako se istim ritmom nastavi poslovanje u drugoj polovici godine, Tankerska će ostvariti veću dobit od očekivane, a i od one ostvarene lani. Lani smo imali 47 milijuna dolara dobiti nakon oporezivanja’, navodi Mustać. Ako se pretpostavke ostvare, dobit Tankerske plovidbe u ovoj godini iznosila bi oko 68 milijuna dolara. Buduću dobit Tankerska će podijeliti u nekoliko stavki; dio će svakako ići u reinvestiranje. Jedan dio dobiti prebacit će se u rezerve, a treći dio u masu za isplatu dividendi. Prema podacima iz izvješća o poslovanju 2007. sa Zagrebačke burze, Tankerska je lani imala prihod od 1,108 milijardi kuna.

Aj da se i Mustač oglasio, dakle najavio je oko 330 miliona kuna dobiti za 2008.


Ima jedna stvar koju sam tek sad skuzio i koja me muci pa molim strucne komentare… Ma opet gledam vozarine unatrag i vidim da je 3q 2007 bio najslabiji kvartal uopce u posljednjih 6 godine kaj se vozarina tice- stoga i prihodi iz inoz. su bili definitivno najmanji ikad… no s druge strane profit jako dobar samo u tom kvartalu 81 milj. kuna- ono kaj je TNPL spasilo u 3q bili su ostali prihodi od 100 milj. kuna!!! jel netko zna od kud tih 100 milja ostalih prihoda samo u tom kvartalu (inace na godisnjoj razini tnpl ima oko 50 milja ostalih prihoda u svakoj godini a u 2007 150 milja!)

Tih 100 mil je bilo od prodaje brodova.Tankeri su u trećem i četvrtom kvartalu poslovali sa
gubitkom s obzirom da su svi dugoročni TCT bili loši jer su ugovori sklapani,kada je dolar bio jak.
Padom dolara dobit je po TCT postajala sve manja.Svi brodovi na spotu su imali gubitke jer su
vozarine bile katastrofalno niske,a svi novi TCT su bili preniski.Situaciju je donekle izvlačio
suhi segment.U četvrtom kvartalu 2.007.i pored odličnih vozarina za suhi segment ,firma je
poslovala sa gubitkom.Ako uzmemo u analizu čitavu godinu mislim da tankeri u toku cijele
2007.nisu ostvarili nikakvu dobit.A cijena dionice je udrila 8.000.A ovu godinu sve što je zarađeno je
iz vozarina,imamo od trećeg kvartalu Donata više nego lani,očekujemo uskoro Dugi otok i blizanca,a cijena je 3.300.Lani je trbala biti možda 3.300,a ovu godinu….?

Tragično je da oni koji su kupovali od 6.000 do 8.000 ne kupuju na ovim razinama.Trebali su se potući na kupnji.Očito se kupuje i prodaje bez ozbiljnih analiza ,a to brodari iziskuju.Puno ućenja,praćenje trendova,malo seljačke
logike i evo biznisa.U ovoj dionici bez obzira na kupovnu cijenu ni jedan dugoročni ulagač ne može izgubiti.Firma je toliko bogata i svakim danom sve bogatija.
Pogledajte koliki je izračun NAV JDPL i ATPL na njihovim stranicam.Pribrojit i ULPLkoji je kao i JDPL.
I oni svi skupa imaju flotu kao TNPL kada se prikljuće ova dva nova broda.Pa procijenite NAV za TNPL sami, da nebi rekli da sam druker.

Mrzli o 330 milja cemo kasnije… jel ti imas kakav info o nesto manje od 100 milja ostalih prihoda u 3q 2007? jel to islo od prodaje Molata, Zadra i Pakraca?

da saznao sam da je od prodaje brodova. hvala kolega Lopina…
ali o cemu mi onda tolko filozofiramo na ovom forumu… pa mi smo vec iz osnovno djelatnosti zaradili u 1h nesto više od 15% dobiti nego u cjeloj 2007…
jedini zaključak koji ja mogu u ovom trenutku donjeti s obzirom na cijenu (uz rizik da mi ne prodje kroz moderatore): onaj tko prodaje je zaista idiot

Ovdje upišite svoj komentar…

Ah ipak je prodaja brodova, lol
To bi objasnilo i manju dividendu od očekivane.


Ah ipak je prodaja brodova, lol
To bi objasnilo i manju dividendu od očekivane.

Da ali ovako velika dobit od vozarina u toku ove godine otvara mogućnost veće dividende u slijedećoj.
Iako s obzirom na zadržanu dobit rezervama su mogli i ove godine dati više.Međutim,veliki broj
novogradnji,Ninsko blato iziskuje velika sredstva pa nije vrijeme za dividende.Mi bi htjeli i dividende
i razvoj.Ili,ili…Mislim da je razvoj bolja varijanta.

To sam i mislio, očekujem znatno veću dogodine.

Jel moze netko napraviti mali updejt o 8 brodova (+2 iz 3. maja) koji su u planu (o kojima je rijec u intervjuu)- kokavi su to brodovi i za kad se ocekuje isporuka?

………….kaj, izgleda da bu danas izostala porcija navlačenja na tnpl…………..
anbilivbl [tongue]

ajmo dečki, ponestaje vam prijatelja na kupnji………

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Drukao za košarkaše i vaterpoliste [bye]
Trenutno za rukometaše, kasnije ćemo …..

New Report

Close