TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Situacija na prodaji postaje sve lošija.Daytraderi će teško pokriti proviziju jer veliki i daljeizlazi.
Mislim da se on postavio na 3.351 i ćeka.Izgleda da za sada još nije spreman prodavato ispod 3.300.
Kupnja je vrlo pametna.Veći nalozi se nalaze na 3.250.Vidjet ćemo da li će se odraditi slićni
scenarij kao jučer ali na malo nižem nivo ili istome.Prodavaču kupnja bježi na niže.Vrlo logično.Ako danas spusti 50 do 100 kn,pitanje
je kada će stati.Ali do sada nije rado prodavao ispod 3.300.

Za onoga tko ima novaca baš lijepa prilika za kupnju.

Ja bi se prije kupovine TNPL upitao, zašto se taj već 2 dan istresa po bidu.

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"



Situacija na prodaji postaje sve lošija.Daytraderi će teško pokriti proviziju jer veliki i daljeizlazi.
Mislim da se on postavio na 3.351 i ćeka.Izgleda da za sada još nije spreman prodavato ispod 3.300.
Kupnja je vrlo pametna.Veći nalozi se nalaze na 3.250.Vidjet ćemo da li će se odraditi slićni
scenarij kao jučer ali na malo nižem nivo ili istome.Prodavaču kupnja bježi na niže.Vrlo logično.Ako danas spusti 50 do 100 kn,pitanje
je kada će stati.Ali do sada nije rado prodavao ispod 3.300.

Za onoga tko ima novaca baš lijepa prilika za kupnju.

Ja bi se prije kupovine TNPL upitao, zašto se taj već 2 dan istresa po bidu.
[/quote]

Nisi u toku.Već više od mjesec dana se prodavač trudi da dionica bude nisko.To je bilo očito,
naročito,kada je BDTI bio na svom maksimumu.Sada kada BDTI sezonski klizi na niže,a mora
odklizati i za neralni rast u srpnju/ekstra profit/,čak možemo kazati da se prodavač neko vrijeme malo smirio.Međutim,da li je onaj jučerašnji izlazak istog igrača,zaista je upitno.Možda se neki
vlasnik prepao ovolikog pada BDTI i odlučio na izlazak.Ako je to razlog izlaska napravljena je greška
u koracima jer je ovaj kvartal neuporedivo bolji od cijele prošle godine bez obzira na rast cijene nafte
i pada US$,a do sada je prosječno bolji od 1H 2008,što znaći i veću dobit.

Nakon ovoliko pozitivnih analiza TNPL i utvrđivanja fundamentalnih pokazatelja za kupnju sam u prvom redu motivirao sebe.I jučer sam dokupio trinaest komada po 3.302 ili tu negdje.Danas nemam
municije i ne kupujem ništa.Ne prodajem ovako nisko.Najprije treba uzeti dividendu 55 kn po dionici,
a to je 1,67% za desetak dana.Mislim da je to dobar plasman.

Jučer je kupljeno/prodano 367 kom. TNPL, danas već 144, a vjerojatno će biti i više do kraja dana. Prodavač koji rasprodajom već neko vrijeme drži cijenu na 3300-3500 mogao bi do kraja mjeseca završiti iskrcaj, pogotovo ako i trezor počne kupnju radi davanja nagradnih dionica zaposlenima, a onda će valjda i fundamenti TNPL konačno doći na red i odigrati svoju ulogu u vraćanju ove dionice na zaslužene razine.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ako netko silom želi iskrcati veću količinu u ovakvom stanju na tržištu, jednostavno mora dati diskont, nema tu neke velike priče.

Meni zaista nije jasno zašto te malo veće brodarske kompanije ne najave neko preuzimanje, to bi sigurno dobro djelovalo na fantaziju ulagača.


Meni zaista nije jasno zašto te malo veće brodarske kompanije ne najave neko preuzimanje, to bi sigurno dobro djelovalo na fantaziju ulagača.

Mene najbolje motivira matematika.Kada nađem ovakvu priliku kao što je TNPL počnem fantazirati,ali
ćesto žurim Ono što vidim i što je logično i kada postane vidljivo većini ,to će biti trenutak kada će se
moje fantazije/izračuni /potvrditi.Samo malo strpljenja.
TNPL je pri pokušaju preuzimanja Jadroplova izgubila dosta vremena,jer su gotovinska sredstva
ležala neiskorištena,a bio je idealan trenutak za kupnju i ugovaranje novih brodova.Danas bi TNPL
vrijedila daleko više ,da nije bilo te avanture,ali možda bi tada dionica bila preskupa.Možda je ovako bolje za nove ulagaće.

Kupnja jača.Ne bi se reklo da se skriva.Dapaće poziva prodavaća da proda ali malo niže.
Vidjet ćemo da li prodavač ide prema 3.250.Do te cijene već se nakupilo 150 dionica,bez eventualnih
skrivenih naloga.Sasvim lijepa količina.I to sve na 1,5% od jučerašnje cijene.Na drugim dionicama
ovakva kupnja je vrlo rijetka ili je relativno puno niže.Očito nakon dugo vremena pojavljuje se i neki
ozbiljan kupac,koji kupuje u paketima od 50 kom.Mislim da se napokon može reći ,da se situacija
dobro razvija.

I dozivjeli smo i taj dan. Bez obzira kaj tržište vozarina je jos uvijek slabo ljepo je vidjeti po prvi puta nakon mjesec dana rast vozarina
Baltic Dirty Tanker 1,343 (+0.22%)
no podsjetimo bez obzira na jednomjesecni pad vozarina (s trogodisnjeg ATH 2347 sredinom 7. mjeseca) ove vozarine danas su za 65% vece nego na isti dan prosle godine…
takodjer, podsjetimo da negdje sredinom rujna vozarine opet krecu prema gore zbog zimske sezone
stoga ne vjerujem da zaba skrbnik prodaje zbog ovog pada vozarine jer ne vjerujem da netko tko je ulozio tolko novaca je tolko glup

Ima jedna stvar koju sam tek sad skuzio i koja me muci pa molim strucne komentare… Ma opet gledam vozarine unatrag i vidim da je 3q 2007 bio najslabiji kvartal uopce u posljednjih 6 godine kaj se vozarina tice- stoga i prihodi iz inoz. su bili definitivno najmanji ikad… no s druge strane profit jako dobar samo u tom kvartalu 81 milj. kuna- ono kaj je TNPL spasilo u 3q bili su ostali prihodi od 100 milj. kuna!!! jel netko zna od kud tih 100 milja ostalih prihoda samo u tom kvartalu (inace na godisnjoj razini tnpl ima oko 50 milja ostalih prihoda u svakoj godini a u 2007 150 milja!)

Pa nije valjda da je uprava uspjela guknuti nesto o vozarinama- oni očeku 50% povećanje dobiti ove godine! Nevjerojatno da nitko nije stavio ovaj link http://www.poslovni.hr/89123.aspx

Matično poslovanje bez pritisaka recesije
Tankerska plovidba Zadar u svojem osnovnom poslovanju – prijevozu tereta morem – ne osjeća pritiske recesije. Mustać mirno komentira da u Tankerskoj očekuju značajnije povećanje neto dobiti u odnosu na prošlu godinu. ‘Budući da smo u prvih šest mjeseci imali 34 milijuna dolara, što je već premašivanje plana, i ako se istim ritmom nastavi poslovanje u drugoj polovici godine, Tankerska će ostvariti veću dobit od očekivane, a i od one ostvarene lani. Lani smo imali 47 milijuna dolara dobiti nakon oporezivanja’, navodi Mustać. Ako se pretpostavke ostvare, dobit Tankerske plovidbe u ovoj godini iznosila bi oko 68 milijuna dolara. Buduću dobit Tankerska će podijeliti u nekoliko stavki; dio će svakako ići u reinvestiranje. Jedan dio dobiti prebacit će se u rezerve, a treći dio u masu za isplatu dividendi. Prema podacima iz izvješća o poslovanju 2007. sa Zagrebačke burze, Tankerska je lani imala prihod od 1,108 milijardi kuna.

Pogledajte moj post od prije nekoliko desetaka stranica gdje sam predvidio da će se netko počet iskrcavat, jer koju god ja dionicu uđem odmah netko mjesecima prodaje.
Pozdrav

Imam fantomske dionice


stoga ne vjerujem da zaba skrbnik prodaje zbog ovog pada vozarine jer ne vjerujem da netko tko je ulozio tolko novaca je tolko glup

…ili i TNPL ima svog Vlahu Lonzu? [rolleyes]

New Report

Close