TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@zmrklic

nisam niti pogledao GMR
samo kazem da treba uzeti u obzir (neto) dug kompanije.

– dvije kompanije ostvare dobit od 100
– obje imaju ukupnu aktivu 1000
– jedna ima financijski dug 200 (i cash 200) druga 400 (i cash 50),
– obje imaju kapital od 300
– mislis da ima smisla kako se i jedna i druga treba trziti na P/E 10 i P/BV 3,33, odnossno na cijeni od 1000?

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Uh , evo GMR

http://biz.yahoo.com/prnews/080730/nyw135.html?.v=101


Kupac Mljeta/Danice/ je LPLH .

Zanimljivo!! Jel ovo ziher? Imaš kakvu potvrdu?

All shipping lanes lead to China.

Dugi otok je na pokusnoj plovidbi u vodama Srednjeg Jadrana. Ako sve bude u redu, za mjesec-dva bi mogao biti isporučen vlasniku.


dečki šta vam vrijede sve te metode i DCF i DDM i multiple kad nemate pojma o DCM metodi a po njoj Tankerska vrijedi ni manje ni više nego 2875,43 kn

Previše sam izložen TNPL da nebi ozbiljno prihvatio ovaj vaš izračun.Preveliki diskont.
Na žalost ta DCM metoda je za mene špansko selo.Molio bih vas da je izložite barem u osnovnim
crtama,pa da možemo komentirati.Vjerujem da bi vi mogli postati največi dobitnik, jer bi mogli
postati kupac ove dionice i po večim cijenama od današnje od 3.430.

Ne pišem ovo kao provokaciju.Uvijek nastojim biti konstruktivan,a matematičke metode/valjda
je to i DCM/zaslužuju respekt,ali u formulu treba unijeti točne brojeve,da bi rezultat bio točan.




ZB Invest prodaje sve u 16 a krcao je milijune i milijune po 5150 i po 6000 ako se sjecate.

Možda je ovo razlog….preuzeto sa hrportfolio:
Najviše je pala imovina mješovitom ZB globalu (-180 milijuna), dok najveći pad kod dioničkih bilježi ZB aktiv. – radi se o srpnju, ali možda je trend nastavljen.
Ne vjerujem da itko ozbiljan prodaje sad ovu dionicu zato jer smatra da nema potencijala….prodaje se zato jer se mora!!!
[/quote]
Već više od šest mjeseci ne ne možete TNPL koristiti kao depozit za lombardni ili margine kredit
kod Zabe.Jednostavno nema logike da bi oni to napravili,a da istovremeno ZB invest fondovi moraju
prodavati TNPL,a da smanjuju kupnju.Jedino ako žele prodavati jeftinije,a mogu jer to ionako nije njihov novac nego "naš".Postoji razlika između našeg/tuđeg/ i mojeg.Cijena se ruši radi nećijeg interesa,a ovom slućaju su to budući korisnici nagrada,jer što bude niža cijena više će se moći kupiti
dinica,jer će biti manja nabavna cijena.Ja fondovima ne vjerujem,a i manje ću.

Naravno,da ipak nemamo sigurnost da ovo prodaje ZB invest.Ako ovo odrađuje individualac ipak je to
o trošku nalogodavca

[/quote]

a što bi fondovi trebali raditi, ako im stižu zahtjevi za isplatu udjela, nego prodavati dionice da bi isplatili iste??
…….tumačiti razvoj situacije, u uvjetima žestoke burzovne korekcije, nekim zavjerama, je prilično promašeno

nhf

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


dečki šta vam vrijede sve te metode i DCF i DDM i multiple kad nemate pojma o DCM metodi a po njoj Tankerska vrijedi ni manje ni više nego 2875,43 kn

bljedoliki nema pojma o dcm analizi………..preporučam uplatiti dva semestra kod kolege Karoja na kolegiju Dcm analiza i primjena vektorskih multipli

inače za vašu informaciju po dcm analizi fer vrijednost tnpl iznosi 4.342, 50 kn
ulažite u znanje a ne prasetinu i viski

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Koja promašena rasprava, poanta je kupiti podcjenjenu dionicu, svi bi naravno htjeli kupiti točno na dnu, kako da ne. Evo meni je prosjek oko 4000, dakle u minusu sam, ali vjerujem u svoju investiciju.

@ mori, hvala na linku, @plinplon hvala na informaciji.


Koja promašena rasprava, poanta je kupiti podcjenjenu dionicu, svi bi naravno htjeli kupiti točno na dnu, kako da ne. Evo meni je prosjek oko 4000, dakle u minusu sam, ali vjerujem u svoju investiciju.

nada umire poslijednja.napusti logor i uđi u borbu za neku korist, i možda izgubiš opremu. [wink]

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu

E moj kretenko, mislim da ce ipak puno prije gore nego AUHR [cool]

misliti je drek znati

Kad prodreš plitko, na jakom si terenu

New Report

Close