TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Plavi ne laprdaj, nego pogledaj Tankerski indeks

A jel nisu oni manje porasli, od rasutih?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


http://shipping.capitallink.com/stockmarket/

Evo plavi samo za tebe pogledaj Baltic Dirty Tanker indeks, zadnja 3 mjeseca kao i grafove tankeraša , recimo Frontline. Nisam očekivao od tebe ovakve gluposti.

Hvala za link.[smiley]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kad će izvješće zna li tko, nije mi drago da se ukrcao ovaj Baron ptica zlosutnica, dosta mi je i mog gubitka a još i čitam dnevno 50 postova kako će sve ići kvragu. Sviđa mi se ova Tankerska iz jednog laičkog razloga a to je da je dionica relativno likvidna a malen je free float tako da kad povuče bit će strašno. Evo ove godine je nominirana za jednu od najboljih hrvatskih tvtrki. Eto ekipa malo pozitivnih komentara.
Pozdrav

Imam fantomske dionice


Koji je razlog da svi brodari imaju odlican rast, a samo TNPL i dalje stoji potonula na dnu?! Meni nije jasno zasto?

Jednostavno. Nije u fokusu vecih ulagaca, mirovinskih i investicijskih fondova. Mislim prvenstveno zbog netransparentnosti i konzervtivne politike koju vode. Inside informacije na kapaljku, a i malo je onih koji kvalitetno prate tankerski segment shippinga. Dry je mislim puno bolje proucen kod HR ulagaca. A fondovi ako nemaju info onda zele podrsku u rezultatima. Stoga, strpljen – spasen.

Derby, gomila fondova je unutra , zaba dokupljuje. Ja bi prije rkeo da je dionica pod kontrolom fondova, koji ne dozvoljavaju veliku volatilnost.

plavi:

Baron: ” Čeka se QFI? Svejedno bi morao rasti jer brodari idu gore, svi. ” TNPL će rasti isto kao što je rasla i tvoja THNK , dok su rasli i rastu svi ostali građevinari. Ajoj , a jel ti znaš ako imalo padne tržište jedna brokerska kuča, pouzdano znam ima toga za iskrcate jaaako puno. Zato pazi, čim naraste 1-2 %, brzo van.[wink]

Da nije FINTRADE?


TNPL se nalazo na spisku svih banaka kao I kategorija ,tj. sa maksimalnim pokrićem za kredite

Ćesto je ne možete ni kupiti ni doregistrirati za margin ili lombardni kredit kredit

ZABA ih već više od dva mjeseca drže na ledu.

A zabini mirovinci ih imaju i nastoje ih dokupiti.

NOXOXO:

Koji je razlog da svi brodari imaju odlican rast, a samo TNPL i dalje stoji potonula na dnu?! Meni nije jasno zasto?

Jednostavno. Nije u fokusu vecih ulagaca, mirovinskih i investicijskih fondova. Mislim prvenstveno zbog netransparentnosti i konzervtivne politike koju vode. Inside informacije na kapaljku, a i malo je onih koji kvalitetno prate tankerski segment shippinga. Dry je mislim puno bolje proucen kod HR ulagaca. A fondovi ako nemaju info onda zele podrsku u rezultatima. Stoga, strpljen – spasen.


Informacije ne bi smjele ni kod drugih kompanija.Ovdje se mali mogu osječati donekle malo ravnopravnije
nego većine ostalih.

TNPL u ovih nekoliko zadnjih godina predstavlja jedno od najuspješnijih kompanija,a što je očito u višestrukom povečanju kapitala.Međutim,u ovom trenutku dobri rezultati IQ ,mogu puno povečati cijenu
dionice,a lošiji IQ ne bi bitno trebao utjecati na smanjenje cijene s obzirom na visoke vozarine za suhu flotu i
puno veći takerski insex u toku cijele 2008. u odnosu na 2007.

Danas ili sutra će izvješće.Ćekam ga u ovoj dionici.Ako dođe do klizanja dokupljujem. [bye]

Jednostavno. Nije u fokusu vecih ulagaca, mirovinskih i investicijskih fondova. Mislim prvenstveno zbog netransparentnosti i konzervtivne politike koju vode. Inside informacije na kapaljku, a i malo je onih koji kvalitetno prate tankerski segment shippinga. Dry je mislim puno bolje proucen kod HR ulagaca. A fondovi ako nemaju info onda zele podrsku u rezultatima. Stoga, strpljen – spasen.

Ja sam se malo stavio procitati sve sto se moze naci oko tankerske i ovako kao laiku mi se cini zbilja dobra dionica. Kad se pogleda kretanje cijene i kredanje indexa u proslosti i usporedi sa ovim gdje smo danas.

Uostalom ovo je jedini brodar koji nije jos odletio(nadam se da i nece do ponedjeljka da uspijem dokupiti).

Ne laje pas zbog sela.

ovo već poprilično frustrira.
svi brodari rastu jedino tnpl ne znam što čeka
i ne samo da ne raste nego se i ne trguje, više prometa napravi kumica na trešnjevačkom placu s španjolskim narandžama
ozbiljno razmišljam izlaz iz ove dionice i uložim u nešto s čim se za promjenu trguje (španjolske narandže ne zvuče loše)

semper fidelis

Izgleda da nazalost nece biti nista od mog jeftinog dokupa[bye]

Do 5000 nije ostalo gotovo nista dionica.

Ne laje pas zbog sela.

Pogledajte prodaju. Ima 20 dionica do blokade.
Top ask
CIJENA KOLIČINA
4.650,00 2
4.699,00 8
4.700,00 3
4.797,50 5
4.889,14 2
4.975,00 6
4.979,00 6
4.998,99 2
5.239,00 28
5.400,00 1

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Prodaje trenutno nema.
Top ask
CIJENA KOLIČINA
4.795,00 8
4.797,49 3
4.797,50 5
4.888,00 6
4.889,14 2
4.975,00 6
4.979,00 6
4.998,99 2
5.190,00 11
5.239,00 28[thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

New Report

Close