TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A po čemu je to g. Derbyshire precijenjena?Po fundamentalnim pokazateljima sigurno nije.Kupovao sam je na 3500,na 4200 i u korekciji na 5200.Dolazim u napast je čak kupiti ako padne ispod 6500 u što iskreno rečeno sumnjam.A sad bi se malo vratio na Ninsko blato,vidite da je tamo Punta skala gdje Austrijanci grade jedno od najluksuznijih naselja na Jadranu (mislim da je to i nagnalo Tankersku da se uključi u taj projekt i uzme koncesiju,te dodatno uloži više sredstava u projekt od planiranog upravo zbog buduće ekskluzivnosti cijelog područja) i gdje je kupnja nekretnina (ili iznajmljivanje) namijenjena bogatim strancima,a ne običnom puku.U biti naš turizam postaje sve više namijenjen bogatim strancima,a sve manje nama.

Usporedbom NAV-a Tankerske s NAV-om ostalih HR brodara lako se dolazi do zakljucka da je precjenjena. To je ujedno i odgovor na pitanje.
A u drugom dijelu ste napisali nesto totalno krivo. Kad je Tankerska usla u projekt Ninsko blato nikakvih najava o gradnji u Punta skali nije bilo. Nikakvih. I pitanje je dali bi usli u to da su znali sto Austrijanci namjeravaju graditi. Danas, nekoliko godina kasnije Austrijanci za slijedecu sezonu vec bukiraju svoj resort, a Tankerska jos nije ni blizu faze pocetka gradnje, citiram iz Jutarnjeg, ”ako sve bude u redu s “papirologijom”, centar u Ninu mogao bi se početi graditi krajem iduće godine”. Ako usporedimo velicinu i kompleksnost ta dva resorta i najvecem laiku je jasno da je projekt Austrijanaca visestruko veci od Ninskog blata.


Derby a kaj je sa dry bulkom i terminskim ugovorima Tankerske?

Dry bulk flota definitivno dobro posluje i sreca je Tankerskoj da ima taj segment. Na zalost udio dry bulk tonaze je samo 15%, mislim nedovoljno da zadrzi ovu dionicu na ovim razinama.

Nedavno je netko postao da je najnoviji brod Donat zakljucen na godinu dana, mislim na 37.000 usd dnevno, sto naoko i nije losa cifra. Medjutim, ako samo malo odete u analizu onda mozete vidijeti da je vise nego duplo manji brod Atlantske (Imperijal), u isto vrjeme zakljucen na godinu dana na vise nego dupli iznos (77.000 usd dnevno).
Ako se na tankerskom trzistu budu odvijele stvari u ovom smjeru niti buduci terminski ugovori nece se moci zakljucivati na ovim razinama.

nazalost moram se sloziti s tobom Derby…

Danas teska paljba, ali unatoc svemu dobro se držimo

Top bid CIJENA KOLIČINA
6.911,00 10
6.900,00 20
6.800,05 9
6.800,02 10
6.800,00 10
6.750,00 4
5.511,00 6
5.510,01 10
5.500,00 8
5.351,00 5
Top ask CIJENA KOLIČINA
6.990,00 12
6.994,98 13
6.994,99 110
6.999,00 65
7.000,00 58
7.045,00 3
7.049,00 1
7.050,00 13
7.070,00 2
7.100,00 65
TransakcijeCIJENA KOLIČINA VRIJEME
6.950,00 9 13:11:16
6.950,00 4 12:59:33
6.950,00 5 12:59:33
6.950,00 4 12:54:13
6.950,00 9 12:53:26
7.000,00 1 11:27:08
7.000,00 3 10:17:23
7.000,00 4 10:00:00
7.000,00 1 10:00:00
7.000,00 2
[cry][cry][cry]

Analiza u Business.hr: Tankerska plovidba plaća danak destabilizaciji tržišta nafte

Vaš link


Analiza u Business.hr: Tankerska plovidba plaća danak destabilizaciji tržišta nafte Vaš link

Bussiness.hr….Očito je novinara zlostavljao kapetan duge plovidbe dok je bio mali….
[lol]

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Bussiness.hr….Očito je novinara zlostavljao kapetan duge plovidbe dok je bio mali….
[lol]


[lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Da čovjek je stvarno neinformiran : “Tankerska za razliku od ostalih brodara ulaže u turizam”,tko sve kod nas može biti novinar,ne možeš vjerovati.

očišćena sva dobra kupnja [cry]


Derbyshire: ” Analiza u Business.hr: Tankerska plovidba plaća danak destabilizaciji tržišta nafte Vaš link ” Bussiness.hr….Očito je novinara zlostavljao kapetan duge plovidbe dok je bio mali…. [lol]

[thumbsup][lol] Dobra…

Poštovani kolege, razloga za zabrinutost i korekciju ima sve manje.
Naime, već danas slijedi stagnacija i polagani rast crobex-a i cijena dionica opčenito, a koji bi trebao kulminirati krajem siječnja ili na samom početku veljače.
Argumente za navedeno pronalazim u slijedećem:
1. Jučer su osigurani temelji za formiranje nove vlade koja će biti prihvaćena u saboru već krajem idućeg tjedna a koja svojim programom jamči nastavak dosadašnje politike rasta i razvoja posebice gospodarskog sektora…
2. Krajem ovoga tjedna u mirovinske se fondove slijeva ogromna količina novca koju će isti ulagati u dionice te na taj način direktno podizati cijene istih.
3. U ponedjeljak se čelni ljudi fondova ali i neki bogati pojedinci koji su u kešu (Luković i ekipa) vraćaju sa skijanja i kreču sa ulaganjima.
4. Kako bi fondovi privukli nove ljude sa kešom moraju aktivno poraditi na dizanju cijene dionica
5. Završilo je izvlačenje novca iz dionica (rasprodaja) za potrebe godišnjih odmora, skijanja i trošenja po šoping centrima.
6. Već ovoga tjedna stabilizirat će se stanje na svjetskim burzama

Sukladno svemu navedenome prestaje korekcija i krečemo sa rastom a i svi vi možete pripomoći tako da jednostavno povučete naloge sa prodaje, izgasite kompjutore i zabavite se drugim bitnim stvarima u životu.

Neki će reći Plavi ne s.r.i ali ja vam želim svima sve najbolje a i moj brat također.

[color=black][/color]

New Report

Close