TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ne znam je li tko stavio vijest da je TNPL naručila 2 nova broda za suhe terete u Koreji nosivosti 35.000 tona za cijenu od 36 mil. USD po brodu? Time će im svi brodovi biti u prosjeku mlađi od 6 godina, a ukupna nosivost 1,7 milijuna dwt-a…

kada je predviđena primopredaja tih novogradnji?

Odličan izvještaj….vozarine za tankere su nakratko išle do 50 000$ za Afromaxe, a Donat nakon par poslova na rubu rentabilnosti uzeo je čak posao za 75 000$, Naravno ako ga zadrani nisu stavili pod godišnji ugovor.
Vani su tankerašima dobiti u padu. Tako da slijedom rezultata i dio bulka tu treba davati premiju na vanjske dionice.
Veliki ostali prihodi (98 milja kuna) dali netko zna što je to?

tony:

ne znam je li tko stavio vijest da je TNPL naručila 2 nova broda za suhe terete u Koreji nosivosti 35.000 tona za cijenu od 36 mil. USD po brodu? Time će im svi brodovi biti u prosjeku mlađi od 6 godina, a ukupna nosivost 1,7 milijuna dwt-a…

kada je predviđena primopredaja tih novogradnji?

za ova dva broda travanj-svibanj 2011.


Veliki ostali prihodi (98 milja kuna) dali netko zna što je to?

Ostali prihodi su veliki, ali su i ostali rashodi veći nego prethodnog razdoblja. Istovremeno u CF-u je vidljiv priljev od prodaje materijalne/nematerijalne imovine u iznosu 90M kn. Ako nije u pitanju prodaja broda ne znam šta bi moglo biti.

Pozdrav


Prema mojoj kalkulaciji i saznanjima i s ovim vrijednostima je precjenjena. Mislim da će ovaj koji čeka na 5400 brzo dočekati.

Stvarno odvažna izjava. Možeš li podijeliti s nama svoja saznanja i kalkulacije?

Inače, dodao je netko još 30 komada na 5400,01, a do sada je prošlo 87 komada po 6700.

EV/EBITDA trenutni ako uzmem da im je EBITDA oko 100 mil. po kvartalu (140 Q3), je oko 9.1
S tim da sam uzeo da nema povecanja casha niti duga u Q4 ( malo vjerojatno).
Neznam kakav je peer za tankerase?
Gledam na capital link shippingu, mislim da su ok sa peerom
Cak je i P/E tu negdje.

Cijena je fer

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

od ath-a pad za cca 30%. može li još niže ?

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Derbyshire: ” Prema mojoj kalkulaciji i saznanjima i s ovim vrijednostima je precjenjena. Mislim da će ovaj koji čeka na 5400 brzo dočekati. ” Stvarno odvažna izjava. Možeš li podijeliti s nama svoja saznanja i kalkulacije? Inače, dodao je netko još 30 komada na 5400,01, a do sada je prošlo 87 komada po 6700.

Turizam i brodogradnja nisu mi u malom prstu, ali svi znamo da se dok u Lencu nedavno potopio, a koliko čujem ni taj posao s turizmom baš ne cvjeta. Pratim taj segment kroz novinske stupce, počelo je sa cifrom od 50-ak mil. dolara, sada je oko 60-ak mil. ali eura, a ne dolara, u međuvremenu je dolar devalvirao 30-ak posto. Radovi kasne, a u blizini resorta koji pravi Tankerska, Falkensteiner pravi puno veći kompleks koji će koliko čujem njih dobro zasjeniti. I koji će biti gotov prije njihovog projekta, a kad je Tankerska ulazila u turizam nije bilo ni naznake da bi Austrijanci odmah u blizini išta gradili. Toliko o turizmu.

A shipping. Tu znam u cent koliko vrijede brodovi. I koliko mogu zaraditi. Izvrsno, napominjem izvrsno tržište suhih brodova može još neko vrijeme zadržati dionicu od naglog pada, ali Tankerska na žalost ima premalo bulk carrier tonaže u odnosu na tankere. Odnos tonaže bulkova i tankera je 1:5,5. Ni blizi kao kod Uljanik Plovidbe. Naravno da imam dosta kalkulacija i na ovom brodaru. Ukoliko netko krene s ozbiljnijim kalkulacijama radu ću se pridružiti. I još jednom smjelo, ali točno. Dionica je debelo precjenjena.

Firma koja ostvaruje dobit od cca 250 mil KN svake godine. (tako ce biti i ove, vjerovatno nesto vise).
Kojoj je trenutni EV/EBITDA oko 9.
Kojoj je P/E oko 13 nije debelo precijenjena.
Neznam puno o brodarima i koliko vrijedi svaki brod ali nebih samo tako izracunavao vrijednost firme.
Za nase fondove ovo je jako jako dobra cijena. (6700).
Nije bezveze ZABA ulupala milijune i milijune po 6000 i iznad toga.

A koliko gredam vani tankerase i njihov P/E je tu negdje.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Turizam i brodogradnja nisu mi u malom prstu, ali svi znamo da se dok u Lencu nedavno potopio, a koliko čujem ni taj posao s turizmom baš ne cvjeta. Pratim taj segment kroz novinske stupce, počelo je sa cifrom od 50-ak mil. dolara, sada je oko 60-ak mil. ali eura, a ne dolara, u međuvremenu je dolar devalvirao 30-ak posto. Radovi kasne, a u blizini resorta koji pravi Tankerska, Falkensteiner pravi puno veći kompleks koji će koliko čujem njih dobro zasjeniti. I koji će biti gotov prije njihovog projekta, a kad je Tankerska ulazila u turizam nije bilo ni naznake da bi Austrijanci odmah u blizini išta gradili. Toliko o turizmu.

Projekcija troškova za projekt u Ninu je oko 61 milijun eura. Što se tiče Falkensteinera, zaista mi nije poznato (a trebao bih to znati) da radi tu u blizini. Falkensteiner inače gradi kompleks u “Punta skali” (Petrčani, ali i to nešto malo “šteka”), što je malo podalje i vrlo različito od projekta “Ninsko blato” Tankerske plovidbe…

Tankerska nije precijenjena niti po jednom pokazatelju.
Kolega Derbyshire bi nam mogao navesti po čemu je to Tankerska precijenjena,
a ne pričati priče o nekakvim dokovima u Lencu i o tome kako Tankerska gradi hotele a pokraj gradi Falkensteiner.
Ne znam samo kakve to veze ima s bilo čim

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Tankerska nije precijenjena niti po jednom pokazatelju.
Kolega Derbyshire bi nam mogao navesti po čemu je to Tankerska precijenjena,
a ne pričati priče o nekakvim dokovima u Lencu i o tome kako Tankerska gradi hotele a pokraj gradi Falkensteiner.
Ne znam samo kakve to veze ima s bilo čim

Šta ste se uzbudili, pa čovjek želi što jeftinije dokupiti i lupa gluposti!

Naravno da TNPL nije precijenjena, a sad na ovih 6200 ulazi i u podcijenjenost!

New Report

Close