TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

na cijeni od 3.750

ttm
P/S: 3,8
P/EBITDA: 8,52
P/E: 16,14
EV/S: 4,94
EV/EBITDA: 11,00
EBITDA / Net Sales: 44,97%
Operating Margin (EBIT / Net Sales): 30,32%

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

@Tunjevina

..pretpostavljam da se izračun bazira na cijeni od 6.750, a ne 3.750??
..malo lakše s tim Rio mare konzervama. [smiley1]

Tuna, da nije ovo nekakva greška? Na cijeni od 3750?

P/E 13,74
P/B 2,46
P/S 3,68
P/EBITDA 7,83

Povrat na imovinu (za 12 mj.) – ROA 10,32%
Povrat na kapital (za 12 mj.) – ROE 17,87%

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

je je 6.750 … sorry [smiley11]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

danas potop. samo za info

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

ne znam je li tko stavio vijest da je TNPL naručila 2 nova broda za suhe terete u Koreji nosivosti 35.000 tona za cijenu od 36 mil. USD po brodu? Time će im svi brodovi biti u prosjeku mlađi od 6 godina, a ukupna nosivost 1,7 milijuna dwt-a…

Slabo pomaže ta vijest u ovom trenutku. Bilo bi bolje da netko otvori nalog na 6300 na 1200 komada da se riješimo Hypaca.

pa koliko vidim taj nalog i stoji, doduse ne moze se vidjeti ali je kupnja znacajno jaca od prodaje.
nemam vise rijeci za nase trziste: imaju 230mKn dobiti za 9mjeseci, i pada…..


pa koliko vidim taj nalog i stoji, doduse ne moze se vidjeti ali je kupnja znacajno jaca od prodaje. nemam vise rijeci za nase trziste: imaju 230mKn dobiti za 9mjeseci, i pada…..

Ova dobit je već ukalkulirana u cijenu. Rezultati Tankerske plovidbe će tokom sljedeće godine polako kliziti prema dolje ukoliko se ne dogodi spektakularan oporavak tankerskog tržišta. Trenutačno se pad spota za tankere ne vidi u rezultatima jer je maskiran oporavkom bulkera i činjenicom da je dobar dio Tankerske flote u TC.

Ricardo, nalog na koji misliš stoji dosta niže, na 5400, i to 910 komada. Osim toga ima i na 2700 točno 100 komada.

Prema mojoj kalkulaciji i saznanjima i s ovim vrijednostima je precjenjena. Mislim da će ovaj koji čeka na 5400 brzo dočekati.

New Report

Close