TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TNPL (Tankerska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

-Izgradnja sportsko rekreacijskog centra na povrsini od 14 hektara (2 hotela i 70 apartmana)
-Grad Nin daje na koncesiju od 70 godina na 30-ak hektara uredjenih plaza
-pocetak radova krajem ove godine a u funkciji pocetkom 2010godine
-u roku 15 dana ugovor sa 3 majem o izgradnji dvaju brodova za prijevoz kemikalija i naftnih derivata nosivosti po 52 tisuce tona ukupne vrijednosti 108 milijuna dolara,isporuka predvidjena 2010godine tad bi TNPL raspolagala s 22plovila i preko 1,7 milijuna tona nosivosti

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Upravo sam provjerio sto se tice dividende,svi dionicari koji imaju na dan skupstine dionice imaju pravo na dividendu,to je u statutu firme i dok se on ne promjeni vrijedi za svaku godinu

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


-Izgradnja sportsko rekreacijskog centra na povrsini od 14 hektara (2 hotela i 70 apartmana) -Grad Nin daje na koncesiju od 70 godina na 30-ak hektara uredjenih plaza -pocetak radova krajem ove godine a u funkciji pocetkom 2010godine -u roku 15 dana ugovor sa 3 majem o izgradnji dvaju brodova za prijevoz kemikalija i naftnih derivata nosivosti po 52 tisuce tona ukupne vrijednosti 108 milijuna dolara,isporuka predvidjena 2010godine tad bi TNPL raspolagala s 22plovila i preko 1,7 milijuna tona nosivosti

ovo je jako !!!!! 70 godina koncesija skoro pa da je njihovo , ako ne barem je do kraja naših života je njihovo!!!!!
[smiley7][smiley7][smiley7]

Four Star General

Evo novih vjesti. Na zalost nisu naj bolje.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Evo novih vjesti. Na zalost nisu naj bilje.

Hvala što postaš ovakve analize i studije. Jako su edukativne.


-Izgradnja sportsko rekreacijskog centra na povrsini od 14 hektara (2 hotela i 70 apartmana) -Grad Nin daje na koncesiju od 70 godina na 30-ak hektara uredjenih plaza -pocetak radova krajem ove godine a u funkciji pocetkom 2010godine -u roku 15 dana ugovor sa 3 majem o izgradnji dvaju brodova za prijevoz kemikalija i naftnih derivata nosivosti po 52 tisuce tona ukupne vrijednosti 108 milijuna dolara,isporuka predvidjena 2010godine tad bi TNPL raspolagala s 22plovila i preko 1,7 milijuna tona nosivosti

Disperzija poslovanja je dobra stvar ali ja bi radje disperzirao u razlicite segmente pomorstva nego u nesto sta ti nije core business i gdje nema garancije da ces biti dobar kao u osnovnoj djelatnosti. Pozdravljam nove brodove ali ne i apartmane.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Disperzija poslovanja je dobra stvar ali ja bi radje disperzirao u razlicite segmente pomorstva nego u nesto sta ti nije core business i gdje nema garancije da ces biti dobar kao u osnovnoj djelatnosti. Pozdravljam nove brodove ali ne i apartmane.

Tu se slažem s tobom. Ali atlantska ti je još i više zabrazdila u to. Hoteli, avioni, …, sad je na redu marina ako se ne varam?


zeko: ” -Izgradnja sportsko rekreacijskog centra na povrsini od 14 hektara (2 hotela i 70 apartmana) -Grad Nin daje na koncesiju od 70 godina na 30-ak hektara uredjenih plaza -pocetak radova krajem ove godine a u funkciji pocetkom 2010godine -u roku 15 dana ugovor sa 3 majem o izgradnji dvaju brodova za prijevoz kemikalija i naftnih derivata nosivosti po 52 tisuce tona ukupne vrijednosti 108 milijuna dolara,isporuka predvidjena 2010godine tad bi TNPL raspolagala s 22plovila i preko 1,7 milijuna tona nosivosti ” Disperzija poslovanja je dobra stvar ali ja bi radje disperzirao u razlicite segmente pomorstva nego u nesto sta ti nije core business i gdje nema garancije da ces biti dobar kao u osnovnoj djelatnosti. Pozdravljam nove brodove ali ne i apartmane.

Mislim da je to stvar menadzmenta firme,tj. njihova procjena.
Koliko mi je poznato i ATPL prosiruje djelatnosti nije samo u brodovima,po meni dvije najbolje brodarske kompanije sa dobrim rezultatima i po svemu sudeci dobru buducnost imaju nisu valjda ludi da neznaju sto rade.
Vidicemo dugorocno kako ce biti , po mom sudu jednim dijelom ostajem u njima i nadam se da mogu mirno spavati jer ovo nisu dionice za spekulaciju[smiley1]

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


Techman: ” zeko: ” -Izgradnja sportsko rekreacijskog centra na povrsini od 14 hektara (2 hotela i 70 apartmana) -Grad Nin daje na koncesiju od 70 godina na 30-ak hektara uredjenih plaza -pocetak radova krajem ove godine a u funkciji pocetkom 2010godine -u roku 15 dana ugovor sa 3 majem o izgradnji dvaju brodova za prijevoz kemikalija i naftnih derivata nosivosti po 52 tisuce tona ukupne vrijednosti 108 milijuna dolara,isporuka predvidjena 2010godine tad bi TNPL raspolagala s 22plovila i preko 1,7 milijuna tona nosivosti ” Disperzija poslovanja je dobra stvar ali ja bi radje disperzirao u razlicite segmente pomorstva nego u nesto sta ti nije core business i gdje nema garancije da ces biti dobar kao u osnovnoj djelatnosti. Pozdravljam nove brodove ali ne i apartmane. ” Mislim da je to stvar menadzmenta firme,tj. njihova procjena. Koliko mi je poznato i ATPL prosiruje djelatnosti nije samo u brodovima,po meni dvije najbolje brodarske kompanije sa dobrim rezultatima i po svemu sudeci dobru buducnost imaju nisu valjda ludi da neznaju sto rade. Vidicemo dugorocno kako ce biti , po mom sudu jednim dijelom ostajem u njima i nadam se da mogu mirno spavati jer ovo nisu dionice za spekulaciju[smiley1]

Sve te investicije zajedno ne mogu donit kao jedan tanker ili bulker u prosjecnoj godini ( ni dobroj ni losoj). Isto tako svi prihodi izvan shippinga ne mogu izvadit firmu iz gabule u losoj godini.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ovu dionicu imam od samog početka i nebi je prodao ni za 10 000.Nikad me nije uzrujala.A takvih je malo.
Nebojte se za tankersku…i Ivu Mustaća.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Zadarski pomorski prijevoznik
Izvor: Poslovni dnevnik, Powered by PressCut
4.9.2007 – Umjesto ranije planiranih 45 milijuna eura, Tankerska plovidba će u gradnju zdravstveno rekreacijskog centra “Ninsko blato” uložiti 61 milijun eura, izvijestio je na skupštini dioničara Tankerske plovidbe predsjednik uprave Ive Mustać. Povećanje ulaganja prati dopunu projekta sa 70 novih apartmana koji neće biti za prodaju, već dio smještajnog kapaciteta zdravstveno-rekreacijskog centra koji će raspolagati i s dva hotela, dok će ukupan kapacitet iznositi 740 ležajeva.

Tankerska plovidba je od Grada Nina dobila koncesiju za korištenje zemljišta na 50 godina, no ona će biti produljena na 70 godina, te proširena za 30 hektara, kazao je Mustać. Tankerska plovidba ostvarila je u prvom polugodištu neto dobit od 150,7 milijuna kuna te ukupni prihod od 558,3 milijuna. Oko 90 posto prihoda ostvareno je u inozmestvu.

Cijeli članak, Poslovni dnevnik, 4. rujna 2007

i usput…
http://www.dryships.com/index.cfm?get=report%5Bsmiley2%5D


Zadarski pomorski prijevoznik Izvor: Poslovni dnevnik, Powered by PressCut 4.9.2007 – Umjesto ranije planiranih 45 milijuna eura, Tankerska plovidba će u gradnju zdravstveno rekreacijskog centra “Ninsko blato” uložiti 61 milijun eura, izvijestio je na skupštini dioničara Tankerske plovidbe predsjednik uprave Ive Mustać. Povećanje ulaganja prati dopunu projekta sa 70 novih apartmana koji neće biti za prodaju, već dio smještajnog kapaciteta zdravstveno-rekreacijskog centra koji će raspolagati i s dva hotela, dok će ukupan kapacitet iznositi 740 ležajeva. Tankerska plovidba je od Grada Nina dobila koncesiju za korištenje zemljišta na 50 godina, no ona će biti produljena na 70 godina, te proširena za 30 hektara, kazao je Mustać. Tankerska plovidba ostvarila je u prvom polugodištu neto dobit od 150,7 milijuna kuna te ukupni prihod od 558,3 milijuna. Oko 90 posto prihoda ostvareno je u inozmestvu. Cijeli članak, Poslovni dnevnik, 4. rujna 2007 i usput… http://www.dryships.com/index.cfm?get=report%5Bsmiley2%5D

Sangomane sta si sa ovim htio reci? 150 miliona je lose. Tankerske vozarine su nisko i u dalnjem padu. Panicno se gleda sta ce napraviti OPEC ali to kratkorocno nece promjeniti stanje. Svi su napunili skladista.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close