TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@tin…kakogod, sad moraju ponuditi najmanje po najvišoj cijeni po kojoj su kupovali, a  to je 78 kn ako se ne varam. Moguće da ponude i više, vidjet ćemo uskoro.

Ignore: KressoM, delux

Jasno da moraju ponuditi bar 78….samo sam htio reći da ne prihvaćanje ponude može nositi određeni rizik nakon isteka iste.

avax10, 30.09.2022. u 10:51

 





trial, 29.09.2022. u 23:29



 

Na današnji dan sigurno imaju preko 8 milijuna dionica. Imali bi i više da su bid nalog od 78 kuna  držali još i sutra (a ne ga maknut usred tjedna), pa tek onda u slijedeći ponedjeljak nastupiti s ovim što su napravili sada. Ovako su na knap, a mogli su biti u nešto ležernijoj poziciji.

 

Ponudom moraju odobrovoljiti male dioničare koji drže oko 3 % dionica da bi dosegli prag od 95 %. Jedan od načina je da ponude više od “pravičnih” 78 kuna.  Sada nam ostaje da čekamo ponudu.

 



 

Da, kupnja iznad 75 kn je sve jača, dok je na prodaji do 80 kn (uključivo i te na 80 kn), jedva 19.000 dionica.

Ima dosta i onih koji na asku čuče na  čak 90 kuna. Mada, tko zna, svašta je tu moguće.

I tako :-(, … čini mi se da neću dobiti mojih 80 kuna za dionicu. Ali ću (za nekakvu jadnu utjehu)  izbjeći plaćanje podosta  stotina kuna brokerske provizije koje bih morao platiti  da sam onaj dan prodao po 78 kuna preko burze.  Uglavnom, izigraše nas, jer ovo vrijedi puno više.

 

https://lidermedia.hr/tvrtke-i-trzista/u-sopingu-na-dionice-tng-a-potroseno-vise-od-230-milijuna-kuna-145324

 

https://www.seebiz.eu/tvrtke/tankerska-plovidba-objavit-ce-ponudu-za-dobrovoljno-preuzimanje-dionica-tankerske-ng/282292/

 

 

Pa kad već tako računate kolega trial…najbolje bi bilo da ste prodali onaj dan po 78 kn i ponovo kupili na razini između 75 i 76 kn tako bi na količini od recimo 7000 komada ako bi ih prodali TPL u javnoj ponudi zaradili dodatnih 8500 kn.

avax10, 30.09.2022. u 11:37

@tin…kakogod, sad moraju ponuditi najmanje po najvišoj cijeni po kojoj su kupovali, a  to je 78 kn ako se ne varam. Moguće da ponude i više, vidjet ćemo uskoro.

Koliko ja vidim oni nisu kupovali iznad 75 kn.Tko je kupovao i da li je povezan s njima ovim ili onim putem te da li je to dokazivo neznam.

Kako nisu kolega Crikva1 pa zadnji blok su otkupili po 78 kn i cijeli dan je stajao nalog od 100 000 komada na asku.

 

a i da je dana 27. rujna 2022. godine, na uređenom tržištu Zagrebačke Burze d.d. u Zagrebu, stekla 954.453 redovnih dionica društva Tankerska Next Generation d.d. iz Zadra, Božidara Petranovića 4, oznake TPNG, bez nominalnog iznosa, po prosječnoj prodajnoj cijeni od 77,9402 kuna.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/TPNG/ZPI-TPNG-f74a5898677d6a40b71285dd66d81792.pdf

točno 933 349 dionica po 78 kn.

 

@ tin

 

Da sam ovo, da sam ono. Naknadna pamet.

Mogao si i ti prodati po 78, a ne po 73, da si imao jače živce.  Sve je bilo prilično  neizvjesno i odradilo se sukladno nekakvim logičnim očekivanjima, a ne povlaštenim informacijama.

Mada, i 78 kuna mi je vrhunska zarada, s obzirom kako je to izgledalo prije nekoliko mjeseci.

 

tin, 03.10.2022. u 13:44

Kako nisu kolega Crikva1 pa zadnji blok su otkupili po 78 kn i cijeli dan je stajao nalog od 100 000 komada na asku.

 

a i da je dana 27. rujna 2022. godine, na uređenom tržištu Zagrebačke Burze d.d. u Zagrebu, stekla 954.453 redovnih dionica društva Tankerska Next Generation d.d. iz Zadra, Božidara Petranovića 4, oznake TPNG, bez nominalnog iznosa, po prosječnoj prodajnoj cijeni od 77,9402 kuna.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/TPNG/ZPI-TPNG-f74a5898677d6a40b71285dd66d81792.pdf

točno 933 349 dionica po 78 kn.

 

Da..istina

Dečki, ja vas ne razumijem, zaradili ste ovdje i svi  ste u plusu.

Nekad treba biti zadovoljan sa zaradom i ne tražiti kruha preko pogače.

Kamoli sreće da je na svim dionicama ovako i da na kraju svi zarade, a

svi znamo da priča nije ni približno takva. Just my humble opinion 🙂

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Očito više ne kupuju dionice na burzi. Sve što im fali do 95 % misle prikupiti u javnoj ponudi. Fali im još 313.527 dionica (24.455.106 kuna).

Naravno da ne kupuju…ovako nitko ne će znati koliko su skupili u javnoj ponudi pa će više ljudi prodati.

New Report

Close