TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tin, 26.09.2022. u 21:40

Sad je jasno da sve ovisi o erste oni drže još 10%….TPNG i intercapital su igrači od TPL tako da njihovih 50 000 komada možemo odmah pribrojiti TPL…za pretpostaviti je da su dokupili još ovih 100 000 komada u protekla dva dana….sve ukupno može se računati da su na 81%.

Mislim da neće davati više od 75 kn nego da će stavljati veliki kupovni nalog na toj cijeni dok god bude veće prodaje, a onda će se jednostavno maknuti

Ignore: KressoM, delux

Erste je samo banka skrbnik/depozitar, vlasnik dionica je PBZ/CO OMF . Dionice su ako se ne varam 2015 kupili po 65 kn tako da prodajom nece bit u gubitku ali ni dobit od 15 % za 7 godina i nije neka .

Neznam kojim su i jesu li OMF -ovi vezani nekim zakonom o ulaganju ali ni nije presudno jer i s njima TP nece prec 95% .

Svakako imaju izbor prvo ic na “zastrasivanje” sa prijedlogom o povlacenju sa zse a onda i sa javnom ponudom za ostale dionice da bi presli 95%.

Iskreno neznam koji im je motiv kupnje i sta mogu sa 75% ili sa 95 % sta nisu mogli sa 50 % ili koliko su vec imali ali to neka dionicari TP pitaju svoju upravu i NO.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Itekako je velika razlika posjedovati nečega pola  ili skoro sve. Duplo veća razlika.  🙂

već cca 940.000 …ovo je gotova priča

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Čini se da im je Erste prodao, ali za 78, a ne za 75. Dogovorili su se.  Sad jesu negdje na oko 90 %. Još im malo fali. Dignu li na 80 kuna ponudu sve su riješili.

Da sad im fali još oko 3%.

Završni udarac na 80 kuna (riješe se i mene) i gotova priča. Možda čak uhvate i više od 95 %. Nek im se nađe.

Na burzi na slobodnom tržištu trenutno se nalazi  0,32 % od svih dionica. To im zapravo nije dovoljno. Morat će cijena ići još gore.

Trenutno s otkupom na burzi imaju oko 7 940 000 dionica za 95 % trebaju 8 296 680 dionica….tu treba umanjiti za 50 000 komada koje imaju TPNG i intercapital preko kojih idu transakcije.

Trebaju još nešto više od 300 000 komada.

Trebaju im i dionice sa skrbničkog Zabe. 150.000 komada. Možda su i tu u tijeku neki pregovori oko cijene, pa i taj blok vidimo danas.

U top 10 ako izuzmemo TPNG i Intercapital ima još oko 233 000 komada….

Ma sigurno će skupiti.  Zabi za njene dionice trebaju dati 12 milijuna kuna.    Sada na burzi cijede spremne dati po 78, kao što su cijedili i na 75 kuna.  Potom idu naviše. I dalje mislim da preko 80 kuna ne budu išli, jer bi sa tom cijenom sigurno odradili sve željeno.  Do kraja tjedna, sve će biti riješeno. Valjda.

New Report

Close