TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne moraju ako će sami sebe dokapitalizirati.Mislim da je cilj dokapa privući tuđu lovu.Objasnio sam u jednom od predhodnih postova….kako sa 70 do 80 mil.kn uloženog kapitala i dokapa u vrijednosti od 200 mil.kn  od vanjskih investitora…podižu vrijednost kompanije a na svojih uloženih  80  milja.kn…..postaju vlasnici dodatnih 140 mil.kn.

Ne kažem da opcija nije i da imaju puno love i da žele kupiti što više dionica TPNG.

Vidim da se vani ulaže u nove tankere i da je srednjoročna prognoza povoljna pa mi se ovaj trenutak čini povoljan za takvu investiciju….a za sada vidim fondovi ne izlaze.

Vidjet će mo tko je prodao ovaj blok dionica.

Zanimljiva je i sitnica da su odluku o dokapu trebali produžiti 2021 jer je zadnji put bila donesena 2016.g. ali eto produžili su ju 2022.g i krenuli u žestok otkup dionica TPNG.

Kako god bilo zanimljiva situacija koja donosi živost u ovu dionicu.

Prodali su Zagrebačka ili Privredna banka. Šesta i sedma u top deset. Ali više vuče opet na Zagrebačku. Vidjet ćemo.

Novih 1,3 % plusa na BCTI-u. :-)))

Bcti 1265 + 17

poštovani

vidim da se tema malo uzurkala. ili ja ne vidim ili sam totalno neupučen, ali me živo zanima zakaj tpng treba bilokakva dokapitalizacija?

Zato što je jedan forumaš prerano prodao dionice i onda mu je od muke palo na pamet da nas koji smo u dionicama počne plašiti sa dokapitalizacijom i kako će se izdavanjem novih dionica, nama naše razvodniti i izgubit ćemo. Light motiv mu je bio da svi u strahu i panici počnemo prodavati dionice i rušiti cijenu, kako bi on opet mogao ući makar po cijeni po kojoj je izašao, ako ne i nižoj. I onda je krenula rasprava o dokapitaliziaciji, a bez ikakvog stvarnog razloga i uporišta. Ali forum je živnuo. Barem neka korist.  🙂

Baš me zanima tko je prodao jučer onih 39000+ komada…ne bi me začudilo po načinu trgovanja zadnjih mjesec dana da imaju svog kupca s kojim imaju dil da im kupuje na burzi ispod 66 kn pa im preprodaje….budemo vidjeli u ponedijeljak navečer da li je sve prodano iz top 10.






















TPNG 09:55:44  63,40 1000
TPNG 09:55:44 63,20 1133
TPNG 09:55:4463,00125

Počelo se opet lupati po asku….ponavlja se priča koja je bila od 52 do 57 kn….moguće je da imaju  svog igrača koji im kupuje….




























TPNG10:39:3263,80100
TPNG10:38:0063,60900
TPNG10:38:0063,40315
TPNG10:38:0063,00100

Još jedan udar na ask….polako ali sigurno se podiže letvica.

Kakve se ovdje gluposti pišu, za ne povjerovati.

Da ste bili na posljednjoj skupštini TPNG uvjerili bi se kako je sve skupa bilo organizirano i tko od mirovinaca drži kajlu većinskom dioničaru. Ova kupovina od strane TPNG po mojem mišljenju služi samo minimalno potrebnom pojačanju kontrolnog paketa da preostala dva mirovinca budu marginalizirana i da TNPL može nesmetano napraviti dokap u stvarima i pravima i zatvoriti vlasnički priču s apsolutnom kontrolom.

Vidim da neupućeni lajbeki s drugog foruma sad pišu o nekakvom preuzimanju. Kakvo mrtvo preuzimanje, koji to vlasnički prag TNPL već nema da bi trebala dati obveznu ponudu za preuzimanje? Dakle, takvog nema. Mogu naravno dati dobrovoljnu ponudu, a onda se postavlja pitanja zašto to već nisu učinili nego kupuju minimalne pakete da korneriraju nezadovoljne mirovince.

Nevjerojatno je i koliko je moderator s tog foruma napravio do sada štete vlastitom forumu, otjeravši suludim moderiranjem sve one koji su imali imalo znanja i iskustva. Ostali samo brbljavci koji uglavnom pišu totalne gluposti.

A vidim da se jedan preselio i ovdje i fantazira i raspravlja sam sa sobom u nadi da će netko ozbiljan povjerovati napisanom.

Ukratko, na ruku cijeloj priči idu izuzetno povoljne i rekordne vozarine, no namjere većinskog vjerojatno ne idu za time da stimuliraju rast cijene nego da zaključaju priču i učine burzovnu trgovinu suvišnom odnosno nepotrebnom.

Eto sad imamo i pogled nekoga tko je bio na GS.

Vidim da je i njegovo mišljenje da će biti dokap.

Jedino mi nije jasno zašto ako imaju prag veći od 50% koji im omgućuje da rade što hoće kupuju dodatne pakete na burzi ako sami žele dokapitalizirati.

To su mogli i kad je cijena bila 40 kn.

Kako će kupovina dodtnih 300 000 ili 500 000 dionica bitnije promijeniti odnos snaga….koja je razlika ako imaju 51 ili 55 % .

Malo mi je to zbunjujuće.

No u svako slučaju hvala kolegi na pogledu s GS…očigledno je da je jedan od većih pojedinačnih dioničara

Nadam se da nije jedan od onih koji je prerano izašao

Ja i dalje mislim da naokon 52 pa sada 66 kn…sljedi daljñji otkup od strane TP po još većoj cijeni barem dok im ZABA ne pristane prodati ostatak svog psketa odnosno 200 000 komada..

New Report

Close