TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

, Organizacija zemalja izvoznica nafte (OPEC) ostala je pri svojim prognozama o snažnom rastu globalne potražnje za naftom u 2022. i 2023. godini, navodeći znakove da velika gospodarstva stoje bolje od očekivanog, unatoč problemima poput rastuće inflacije.


Naftni kartel je u svom mjesečnom izvješću naveo da će potražnja porasti za 3,1 milijun barela dnevno u 2022. i za 2,7 milijuna barela dnevno u 2023. godini, što znači da ne bi bilo promjena u odnosu na prošli mjesec.

Kinacro

 

Na burzi dam od 2003 g. Svega sam se nagledao.

Ništa to ne znači što su oni kupili. Ima milijun načina da ožene male dioničare.

 

Još tamo od 52 kn se ask počeo nemilosrdno čistiti nije trebalo biti preteško shvatiti da se nešto kuha…tako da pretpostavljam s obzirom na događanja da je kupac netko s informacijama iz nutra ili su angažirali brokera da kupuje za njih na burzi…uskoro će tu stvari biti puno jasnije.

lojtra, 14.09.2022. u 07:47

Kinacro

 

Na burzi dam od 2003 g. Svega sam se nagledao.

Ništa to ne znači što su oni kupili. Ima milijun načina da ožene male dioničare.

 

Jedan od načina je da nas pokušaju istisnuti sa po 100 kn za dionicu. Neka me ožene sa tih 100 kuna.  Reći ću Da, iliti Uzimam.  🙂

Lojtra brodu je najsigurnije biti u luci, ali brod nije napravljen da bi bio u luci već da plovi.

Ne znam zbog čega bi Tpng uopće išla u dokap. Nema duga i ima casha na računu.

Evo vidljivo je, TNPL kupuje a ZABA prodaje

Odluka o izmjenama i dopunama članaka 17.2 i 17.3 Statuta.

Članak 1.

Mijenja se članak 17. stavak 2. Statuta Tankerska Next Generation d.d. i glasi:

„17.2. Uprava je ovlaštena, u roku od pet godina od upisa izmjene Statuta u sudski registar jednokratno ili u nekoliko obroka i uz suglasnost Nadzornog odbora, povećati temeljni kapital Društva izdavanjem novih dionica uz uplatu u novcu ili u stvarima ili u pravima za nominalni iznos od najviše 200.000.000,00 kuna (slovima: dvjesto milijuna kuna) (odobreni temeljni kapital).“

Mijenja se članak 17. stavak 3. Statuta Tankerska Next Generation d.d. i glasi:

„17.3. Nadzorni odbor je ovlašten uskladiti odredbe Statuta s promjenama koje su posljedica takvog povećanja temeljnog kapitala i izdavanja novih dionica. Uprava Društva ovlaštena je izdavati isključivo redovne dionice. O uvjetima izdavanja novih dionica koje se izdaju temeljem ovlasti iz stavka 2. ovog članka, odlučuje Uprava uz suglasnost Nadzornog odbora. “

Ovu su odluku donijeli na skupštini 28.06. a 21.06. su kupili 46 000 komada po 52 kn i sad još 213 000 komada.

Ako žele provesti taj dokap u punom iznosu sa 100 kn po dionici ,TPL ako želi ostati iznad 50% a da ne sudjeluje u dokapu sa svojim kapitalom mora otkupiti još barem 653 000 komada dionica TPNG od postojećih dioničara.

Kolegice Marielena zašto bi TPL kupovala dionice TPNG 20% iznad cijene na burzi ako im nije hića…nije da su oni baš od velikodušnih….dokap im je u opciji a sad je očigledno i povoljno vrijeme da taj dokap i naprave po višoj cijeni i da kupe novi brod.

Još je jedna stvar vrlo zanimljiva ovdje.Nitko od fondova iz top 10 za sada nije prodao ni dionicu po ovoj cijeni a “navodno” su jako nezadovoljni.Čini mi se da bi i njima dobro došao novi dokap po višj cijeni jer bi si na taj način povećali i vrijednost prijašnjeg ulaganja.

Ne znam ja hoće li ovdje biti dokapa. Službeno nije ništa.

A zašto bi dokap bio po 100 kuna?

tin, 14.09.2022. u 11:24

Još je jedna stvar vrlo zanimljiva ovdje.Nitko od fondova iz top 10 za sada nije prodao ni dionicu po ovoj cijeni a “navodno” su jako nezadovoljni.Čini mi se da bi i njima dobro došao novi dokap po višj cijeni jer bi si na taj način povećali i vrijednost prijašnjeg ulaganja.

Za Boga miloga, mirovinski fondovi su 5 godina u valutaciji cijene ove dionice 30-50% ispod uloženog, bez dividende, a ti spominješ dokap.

Sreća što “mlate po gloginjama” našim parama od mirovina. Da su njihove vlastite, ovdje lipe nebi uložili u tih 5 godina.

Fondovi mogu jedino čekat iskrcaj na cijeni ulaza i nikad više ne past na ovakvu navlakušu.

A kad se to dogodi ekipa u TPNG će ponovit scenarij TNPL i ćao đaci (mali dioničari).

5 godina u banani, alo – 5 godina, konstantnog minusa i niko nikome ne odgovara…?

I na kraju, bez uvrede pls dobro promisli što i kako pišeš (a eto, nekako vidim da si se dobro navukao na temu TPNG-a u zadnje vrijeme) jer ovo što predlažeš / promišljaš je toksično.

Sorry!

New Report

Close