TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TPNG (Tankerska Next Generation d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BCTI vise izgleda kao aritmični napadaj nego indeks. Jucer 646.
A nista, kupio napamet i postao dugorocni ovdje.
Nije ni to lose, treba kupit jos i cekat bolje godine

E da mi je upoznat te koji ce prodavat po tim cijenama pred izvješće koje bi trebalo bit u rangu rekordnih dosada…..a tome kako smo jadno popratili rast indexa sa 400 na 1000 neću ni pričati…..

E da mi je upoznat te koji ce prodavat po tim cijenama pred izvješće koje bi trebalo bit u rangu rekordnih dosada…..a tome kako smo jadno popratili rast indexa sa 400 na 1000 neću ni pričati…..

je, i lani je trebso bniti rekordan

i bio je – rekordan gubitsk

odvrtite malo postove pred godinu dana

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Vidio, kako su to uspjeli neznam ali pretpostavljam da su na spotu imali više brodova nego sada……isto tako, vjerujem da bi trebali biti pravi bedaci da im se to dogodi ponovo…..pre dobro su izgledale vozarine zadnjih 4 mjeseca da nebi omastili brk.. mene čudi kako ne objavljuju ugovore na 6 mj ili 1 god…..jedina je imalo racionalna logika da izvrsno posliju na spotu ili su eventualno odustali od objave takvih vijesti putem burze…..

….očekujem da bi mogao kao i zadnji put odbiti se od granice 600 bodova….inače prosjek za 1 mjesec 2020 bit će između 720 i 750 bodova ovisno o zadnjem tjednu…q4 2019…prosijek preko 770 bodova …što je neusporedivo s prosijekom q4 2018…koji je bio više od 200 bodova niži…

Računam da bi prosjek spot vozarina za Q1/2020 mogao biti negdje oko 16.000 USD, što bi značilo sljedeće:
(u zagradi Q1/2019)

– prosječni TCE oko 15.300 USD (13.769 USD) +11%
– EBITDA oko 28 milijuna kn (22.66 milijuna) +24%
– EBT oko 8 milijuna (2,39 milijuna) +234%

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.


NPV iz izvjesca se ne odnosi na Net present value (diskontirani cash flow), vec na neto vrijednost imovine. Pogledajte izracun u tablici u izvjescu, čisti NAV…

Kolega Parica, pogledao sam ovo, u pravu si, pod NPV misle NAV. Imam svoju tablicu za izračun NAV-a pa nisam uopće gledao taj njihov izračun.

Pogledaj ovu moju tablicu u prilogu. U prošlom izračunu koji sam ovdje objavio sam procjenu tržišne vrijednosti brodova radio uzimajući u obzir da je 2020. godina, dok su oni u FI naravno računali vrijednost za rujan 2019. Tu je nastala veća razlika, svi ovi drugi inputi su preuzeti iz FI i isti su. U ovoj novoj tablici u prilogu sam iskazao NAV sa 2019. godinom i dobijem NAVps 63 kn, točno jednako kao što je u FI 🙂 Ako stavim 2020. godinu, dobijem 56 kn, tako da je ovo još povoljnije.

P/NAV je trenutno 0,68, dok je prosjek peer grupe 0,94.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ako danas kupe jeftiniju naftu , dali će vviše zaraditi ?

https://ihsmarkit.com/research-analysis/the-impact-of-sanctions-policy-more-difficulties-to-come.html?utm_source=twitter&utm_campaign=PC11913&utm_medium=social-network

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Stabilizacija

Baltički indeks čistih tenkova [BCTI] 29. siječnja 2020. godine 623,00
Baltički indeks čistih tenkova [BCTI] 28. siječnja 2020. godine 625,00
Baltički indeks čistih tenkova [BCTI] 27. siječnja 2020. godine 633,00

Zahvalio bi prodavatelju na današnjoj transakciji…na žalost nemam više slobodnog keša ali nadam se da će ostali znati iskoristiti priliku….stvarno se nisam nadao da ću moći dokupiti ispod 40 kn…


Zahvalio bi prodavatelju na današnjoj transakciji…

možda će on tebi zahvaljivati kad mu ih vratiš nazad na 30 kn? 😉

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close