TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nevjerujem da je BAT kupio dodatni share samo radi zabave. Sjećam se lani kada su komentirali ulazak između ostalog i u Tisak. Tada je CEO za Hrvatsku rekao da im je pravi izazov raditi u području maloprodaje tj. da se do tada nisu sreli s time u vlasničkom smislu.

A gdje je sad taj CEO?

Oša davno… Sad odjedamput BAT mijenja Worldwide strategiju i ide se baviti prodajom?! U retailu?

A kako će se on to baviti ako drži manjinski udjel? Čak i da smije ovladati društvom odnosno da je mjera koncentracije na tržištu manja od zakonom dopuštene.

Fahrudine nejde ti baš.
Napisao sam kad su ušli između ostalog i u Tisak.
Zaboravljaš iNovine gdje imaju 100% i bave se navedenim poslom slično kao i Tisak.
I tko im to vodi? Kumice na placu?


Fahrudine nejde ti baš.
Napisao sam kad su ušli između ostalog i u Tisak.
Zaboravljaš iNovine gdje imaju 100% i bave se navedenim poslom slično kao i Tisak.
I tko im to vodi? Kumice na placu?

Al oni nigdje u svijetu koliko ja znam nisu vlasnici maloprodaje, zašto bi Hrvatska bila poseban slučaj? To njima nije core biznis i oni se u načelu time ne bave. Dakle, na dugi rok oni će to nekome prodati tko se inače time bavi.

Al opet razvodnjavanje priče. Ta prodaja je sa stajališta vlasništva i upravljanja nebitna, al je možda bitna kao pokazatelj opće besparice i stezanja omče oko vrata… nekome. Jel…

A vama nikome nije čudno što je Agrokor prodao udjel?

Lakše je filozofirati oko preuzimanja kojeg očito neće biti.


A vama nikome nije čudno što je Agrokor prodao udjel?

mene to ne čudi. Gazda Jezda godinama pleše na žici iznad bare pune krokodila ….

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Imate pravo @KressoM Članak 14 stavak 9 zakona o preuzimanju kaže da su izuzeti obveze ponude ako su u nekoj ponudi prije (a jesu) napisali da djeluju zajednički, kada prenose sa jednog društva na drugo. Svakim danom se nešto nauči…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Ajme, mora da im jako treba novaca kada su prodali jedino sto znaju i mogu – trgovinu 🙂
Sada treba novac jer pokrenuti visoke tehnologije ne znaju 🙂 i nema novca kojega su ocekivali od poljoprivrede …niti danas ne znaju sto se dogodilo piku vinkovci :)..guglajte sto se todi dogodilo u pik vinkovci

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ajmo ostaviti sad na stranu to što Agrokoru je trebalo novaca. Trebat će im još. Mene najviše zanima šta će biti s Tiskom.


Ajmo ostaviti sad na stranu to što Agrokoru je trebalo novaca. Trebat će im još. Mene najviše zanima šta će biti s Tiskom.

A što bi trebalo biti? Ništa, nastavit će poslovati kao i do sada. Nažalost ne baš uspješno.

Tu su marže male, a pogon skup. Svašta se izmišljalo da se zaradi kuna više, al znamo koji su glavni produkti koji se plasiraju putem Tiska, a njima prodaja iz godine u godinu opada… tipa novine i sl, pa i cigarete. Tisak je dobar jer sve naplaćuje odmah, nema kartica, ali ako očekuješ tu neki prevrat ili sl., mislim da to nećeš tako brzo dočekati.

Cijenim tvoje mišljenje ali promatrajući s BAT strane ne mislim da će se zadovoljiti s takvim načinom poslovanja. Sad kad su dodatno kupili dobar dio poduzeća iako imaju manjinski dio mogu tražiit određena upravljačka prava. Time bi možda došlo i do preokreta.


Cijenim tvoje mišljenje ali promatrajući s BAT strane ne mislim da će se zadovoljiti s takvim načinom poslovanja. Sad kad su dodatno kupili dobar dio poduzeća iako imaju manjinski dio mogu tražiit određena upravljačka prava. Time bi možda došlo i do preokreta.

Kako mogu tražiti upravljačka prava, ako nemaju svoj NO odnosno upravu?

Pod pretpostavkom da zajednički djeluju mogu se dogovarati oko poslovne strategije. Ja mislim da BAT Tisak kao Tisak ne zanima, zanima ga samo kao bitan kanal za plasman svojih proizvoda, još uvijek uglavnom lišen od konkurencije. Možda su oni tom transakcijom samo ponovno zaključali i vezali nastavak prodaje svoji brendova kroz Tisak. Možda će u končanici oni i otkupiti i cijeli Tisak, al što bi dioničari trebali imati od toga? Zarada je na cigaretama – proizvodnji (iako je i ta u padu), a ne na njihovoj distribuciji i retail prodaji. Barem se meni tako čini.

Todorićev uvod u prodaju Tiska ili potez motiviran likvidnošću?

Ugledne poslovne novine se pitaju slična pitanja kao i mi

Tisak otvorio svoj novi logističko-distributivni centar

Tisak otvorio svoj novi logističko-distributivni centar

New Report

Close