TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ho, ho, ho.
Nešto se iza brda valja. BAT je povećao svoj udio u Tisku na preko 41%.
Pokupio sve što je Agrokor svojedobno "dao" Agramu.

Ako je to tako, onda to uopće nije dobro. Netko je očito kronično, a sad i akutno bez novca.

Kako objašnjavate ovu kupovinu – prodaju Agrokora zadnjih par dana ? vidi prilog

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Agrokor do sada nije davao obavijesti kada mu se mijenjalo stanje dionica, a za svaku promjenu praga djeljivog sa 5 bi koliko znam trebao, što dovodi do zaključka da ili grbo krši pravila burze, ili su te sve dionice bile pod zalogom, na ime zalogodavca (Erste, Agram) u SKDD, ali su Agrokoru ustala upravljačka prava (glasovi na skupštini) i nije trebao slati obavijesti. Sada je otkupio zalog i prodao dionice TDR-u. Ali kako je još većinski nije potrebna ponuda za preuzimanje od strane TDR-a/BAT-a.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

To što je Todorić bez love ne bi nas trebalo plašiti.

Ih, kak’ bi bilo zgodno da daju dobrovoljnu ponudu za preuzimanje po nekoj fer cijeni i rijese tih par postotaka sto je jos slobodno. 🙂

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Agrokor do sada nije davao obavijesti kada mu se mijenjalo stanje dionica, a za svaku promjenu praga djeljivog sa 5 bi koliko znam trebao, što dovodi do zaključka da ili grbo krši pravila burze, ili su te sve dionice bile pod zalogom, na ime zalogodavca (Erste, Agram) u SKDD, ali su Agrokoru ustala upravljačka prava (glasovi na skupštini) i nije trebao slati obavijesti. Sada je otkupio zalog i prodao dionice TDR-u. Ali kako je još većinski nije potrebna ponuda za preuzimanje od strane TDR-a/BAT-a.

I da BAT prede 50% nece biti obaveza ponude jer ionako sada djeluju zajednicki! Dakle vecinski se ne bi promjenio, samo odnos medu vecinskim.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


I da BAT prede 50% nece biti obaveza ponude jer ionako sada djeluju zajednicki! Dakle vecinski se ne bi promjenio, samo odnos medu vecinskim

Može pojašnjenje. U kom smislu djeluju zajednički ipak su to dva različita poslovna subjekta ?

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Baš tako @johnny_w. i PPHE je djelovao zajedno sa Goldman Sachsom u Arenaturistu, pa kada su otkupili od njih morali su dati ponudu. BAT djeluje zajedno sa TDR-om jer su u direktnom vlasništvu TDR-a, i gledalo bi se kada bi oni zajedno pretekli Agrokor. Ali da su planirali prodati sve, valjda bi i prodali, sumnjam da TDR nema novaca. Jedino što su oni već vlasnici INOVINE d.d., tako da nisam siguran da li bi im dopustili toliku koncentraciju na tržištu.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Ma ta prodaja je kao prodaja sporedna. Mene zanima zašto je Agrokor to išao prodati i da li je zapravo prodao ili je “ostao bez toga”!

Da ne ispadne da “selo gori, a baba se češlja”…

Nevjerujem da je BAT kupio dodatni share samo radi zabave. Sjećam se lani kada su komentirali ulazak između ostalog i u Tisak. Tada je CEO za Hrvatsku rekao da im je pravi izazov raditi u području maloprodaje tj. da se do tada nisu sreli s time u vlasničkom smislu.



I da BAT prede 50% nece biti obaveza ponude jer ionako sada djeluju zajednicki! Dakle vecinski se ne bi promjenio, samo odnos medu vecinskim

Može pojašnjenje. U kom smislu djeluju zajednički ipak su to dva različita poslovna subjekta ?
[/quote]
U smislu da dogovaraju odluke prije i glasaju jednako. To ne rade “skrivecki” vec se to zove zajednicko djelovanje. Kao Valamar i Zaba kod HIMR. Pogledaj pise li ista dodatno u onoj ponudi sto su dali nedavno za Tisak.

Npr. ja i ti se mozemo dogovoriti da ti kupis 25% nekog poduzeca, a ja 25 i onda cemo bit vecinski. Ako dogovorimo to prije, a ne kazemo da djelujemo zajednicki to nije dopusteno. Vec trebamo odmah reci da djelujemo zajednicki i dajemo obavijest cim zajedno imamo 5%.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Baš tako @johnny_w. i PPHE je djelovao zajedno sa Goldman Sachsom u Arenaturistu, pa kada su otkupili od njih morali su dati ponudu.

Jesi li siguran? Gdje mogu vidjeti da su djelovali zajednicki? Po pitanju vlasnistva, a ne po pitanju poslovnog upravljanja ?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close