TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije, kad je bila trgovina po odredenoj cijeni. Onda nije prebacivanje nego prodaja/kupnja.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Gazda je isti, a jel repo / prebacivanje / kupoprodaja / ili nešto 53-e manje je bitno. Da su dionice otišle Todi ili Bat-u dalo bi se raspravljati, ovako je to po meni skroz nebitna transakcija?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Kolega Value predlažete povećanje marže u Tisku?


Kolega Value predlažete povećanje marže u Tisku?

Ne bi bio toliki problem neto marža da je EBITDA marža normalna. Primjer LRH gdje je EBITDA marža snažna ali ne žele plaćati porez niti isplaćivati dividendu pa je na kraju neto marža mala ali se zato sva ta razlika ulaže u razvoj i rast poslovanja.
A kod Tiska pričamo o EBITDA marži ispod 5% kontinuirano već godinama. Tko god je pročitao dvije knjige o investiranju trebao bi se složiti da je to mizerija.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Nekada sam vjerovao u ovu dionicu ali više ne. Tu uopće više nema smisla gledati FI. http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/TISK-fin2016-2Q-NotREV-K-HR.pdf

Prihodi rastu a dobit konstantno oko nule. Ovo je Todorićeva prčija i nikada tu ništa neće ostati za male. Dobit se prebacuje u Jamnicu, Ledo itd…

Najbolja ulagacka odluka do sad mi je bila prihvacanje todoriceve punude i kupovina korf-a za 140kn… do sada +250%

Mislim da bi se ubio da sam jos uvijek u tisku… nekad treba prelomit, prodat i s gubitkom ako treba ako postoji jasna vizija sta i kako dalje…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Ja sam baš danas lutao gradom ne bih li pronašao neko mjesto kraj kioska s parkingom. Uglavnom, tek sad sam shvatio da više nema kioska na niz gradskih lokacija.
Cijenim inovacije koje rade u Tisku, slanje paketa im je izvrsno, ali kiosci služe za prodaju novina a prodaja novina drastično pada već godinama i nema teorije da se to promijeni.

Vaš link …

Kakve su ovo kombinacije?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ho, ho, ho.
Nešto se iza brda valja. BAT je povećao svoj udio u Tisku na preko 41%.
Pokupio sve što je Agrokor svojedobno “dao” Agramu.

Nije mu to baš core business, dobro mu dođe cash da možda nastavi razvijati ostatak businessa, a duhanđijama očito više vrijedi nego njemu pa se Agrogor spušta na malo preko 50%. Šteta što ne znamo cijenu.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Todorić prebacuje lukavo na svoje KONZUME-. sav asortiman novina, cigareta, igračaka i sl…………
Tisak je višak….. razvit će se novi brend – u sklopu Konzuma.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Ho, ho, ho.
Nešto se iza brda valja. BAT je povećao svoj udio u Tisku na preko 41%.
Pokupio sve što je Agrokor svojedobno "dao" Agramu.

i malo na dokupio od Erste 🙂 a Agrokor povećao za 660 ?

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

New Report

Close