TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nekako mi se čini da TISK zbog ovakve strategije ulaska u poštanski biznis neće BAT-u biti previše interesantan. Zato mislim da bi BAT mogao ili “ponuditi” Agrokoru da otkupi sve (pitanje suglasnosti AZTN) ili kupiti od Agrokora, ušminkati i prodati dalje (čini mi se bolja varijanta).
U svakom slučaju, uvjeren sam da sa ulaskom BAT-a u TISK-u neće ostati status quo.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Zašto tisak zatvara kioske? Priča je završila na 70 mjesta. A mjesečno nose stotine tisuća kuna keša.
ne kužim ovo

beti

kolegice
skoro 3 milijarde prometa uz 5 milja dobiti!!?? izračunaj neto maržu i dobivaš odgovor zašto zatvaraju vjerovatno samo nerentabilne kioske.

Pa kako su nerentabilni? jedino još građevinsku ne možemo dobiti na kiosku. ostalo sve.
i tako male plaće imaju radnice, a na kiosku su i menađerice i socijalne radnice i kuže trgovinu, ugostiteljstvo, pravo, medije, računovodstvo, sve živo znaju
plaća im je 2.700 kuna. Katastrofa
jučer su imale inventure i čekaju gdje će ih sada rasporediti. 70 ih zatvaraju. ne mogu vjerovati

beti

ajde, ne pretjeruj! da barem polovicu toga znaju. ne bi radile na kiosku!

ako nisi, NPM ti je 0,6%!? pa ti vidi dalje što to znači.


ajde, ne pretjeruj! da barem polovicu toga znaju. ne bi radile na kiosku!

ako nisi, NPM ti je 0,6%!? pa ti vidi dalje što to znači.


Ja sam neuki i ne znam, što je to NPM.
Znači, projekt je dobar, ali imaju loše zaposlenice.
Kako ih je tko birao i zašto? Pogrešna poslovna politika ili jeftina radna snaga?
A ako još nisi razumio, ja ću po stoti puta, svaki vlasnik više firmi, a koje posluju, gledajući ukupno, može do besvjesti na razne načine, prebacivati dugovanja sa jedne firme na derugu.

porazgovaraj malo sa djelatnicama u tisku i konzumu pa će ti biti puno jasnije.

Udio adrisa u tisku je danas proknjižen na novog vlasnika. Da li se ta transakcija mora provući preko burze? Jel moguće da se ne zna po kojoj cijeni je prodano 25% tvrtke koja kotira na burzi?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Ne mora se provući preko burze.
Agrokor ili sam Tisak valjda znaju koja je cijena.
Valjda je netko radio due diligence …

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Gledam http://www.mojedionice.com/fund/IzvFundOsn.aspx?sifSim=TISK-R-A
Jel moguće da se TISK trguje na 2,29 EV/EBITDA?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Promjene u upravi

Novi ojačani menadžerski timovi u Agrokoru

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

… a i u Nadzornom odboru:
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/dK5pWLraS7g0N9mUC2Pfcg==.pdf

Da li to BAT počinje brinuti o svom vlasništvu… 🙂

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close