TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kojih 272%?
Pa TISK ima 2.5mio kn duga prema bankama.
To je malo veci stambeni kredit u CHF.
I to je 1% kapitala.
Nego, sto su obveze po vrijednosnim papirima?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

A joj, ja baš svakom vjerujem. Pa mislio sam da tamo prođu bar malo i počiste te podatke, a ne da je to dug prema dobavljačima pokriven većinom potraživanjem kupaca i kratkotrajnom financ. imovinom. U Vladivostoku sam trenutno, pa mi je bilo malo kasno za otvarati i gledati izvješća…
A što se tiče obveza po vrijednosnim papirima, našao sam da se to dijeli na:
210 Obveze za izdane čekove
211 Obveze za izdane mjenice
212 Obveze za izdane obveznice
214 Obveze za derivativne financijske instrumente
215 Obveze za izdane komercijalne zapise
217 Obveze za izdane ostale vrijednosne papire
Ja bi rekao da su to vjerojatno mjenice/zadužnice dobavljačima i da bi se to moglo zbrojiti u dug dobavljačima, ali treba vidjeti na revidiranom izvješću.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


A joj, ja baš svakom vjerujem. Pa mislio sam da tamo prođu bar malo i počiste te podatke, a ne da je to dug prema dobavljačima pokriven većinom potraživanjem kupaca i kratkotrajnom financ. imovinom. U Vladivostoku sam trenutno, pa mi je bilo malo kasno za otvarati i gledati izvješća…
A što se tiče obveza po vrijednosnim papirima, našao sam da se to dijeli na:
210 Obveze za izdane čekove
211 Obveze za izdane mjenice
212 Obveze za izdane obveznice
214 Obveze za derivativne financijske instrumente
215 Obveze za izdane komercijalne zapise
217 Obveze za izdane ostale vrijednosne papire
Ja bi rekao da su to vjerojatno mjenice/zadužnice dobavljačima i da bi se to moglo zbrojiti u dug dobavljačima, ali treba vidjeti na revidiranom izvješću.

Nisi jedini. Ni ja ne provjeravam svaku brojku, ali ovdje mi je baš bilo čudno jer znam da TISK ne koristi kredite od banaka jer je to superlikvidna keš-mašina.

Inače na ovoj cijeni smo na 2,5 EV/EBITDA, dok se npr ATGR trguje na 8,5.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Pozdrav. Prije nekih 6 godina sam dobio 30 dionica Tiska i od tad sam totalno zaboravio na to do danas. Kako mogu provjerit koliko to vrijedi danas i jesam li zaradio na tome ista kroz zadnjih 6 godina? Nisam nikad primjetio da sam dobio neku dividendu?

zaradio si svih 167 kn posto si ih dobio

pepe7

Pitao sam za period od kad ih imam.
Znaci oko 5000 kn to vrijedi, izgleda da sam izgubio novac na ovome, znam da je jedno vrijeme vrijedilo preko 8000 kn.

Preprorucujete li mi da ih prodam ili da ih i dalje drzim? Nemam vremena za pratit dionice svako malo, a ne znaci mi ova vrijednost previse ali mi je isto drago da imam neke dionice

@Nakamura,

Mislim da si sam sebi dao odgovor i savjet. Klasičan. U stilu najboljih investicijskih savjetnika:
Ako ti “ne znaci mi ova vrijednost previse” i ako ti je “drago da imas neke dionice” onda nemoj prodati. Ako ti treba novac, onda nemoj razmisljati…

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Zanimljiv članak

Tisak otvara 60 paketomata – Agrokor se širi na tržištu vrijednom 400 milijuna kuna!

“Darko Gašpar iz Tiska kaže da intenzivno rade na razvoju poslovanja s dostavom paketa. Razvili su mrežu od tisuću kioska od kojih neki rade 24 sata dnevno.”

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Od sada svoje pakete s kioska Tiska šaljite u bilo koju zemlju svijeta.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Rasplet se bliži
Rovinjska Adris grupa dogovorila je prodaju Tvornice duhana Rovinj (TDR) multinacionalnoj kompaniji British American Tobacco (BAT), iz pouzdanih izvora doznaje tportal. Nakon višemjesečnih pregovora sa zainteresiranim kupcima, saznali smo da je u igri je ostao samo BAT, a iako kupoprodajni ugovor još uvijek nije potpisan – treba ga, naime, potvrditi skupština Adris grupe – doznajemo da je to vrlo izvjestan scenarij


Rasplet se bliži
Rovinjska Adris grupa dogovorila je prodaju Tvornice duhana Rovinj (TDR) multinacionalnoj kompaniji British American Tobacco (BAT), iz pouzdanih izvora doznaje tportal. Nakon višemjesečnih pregovora sa zainteresiranim kupcima, saznali smo da je u igri je ostao samo BAT, a iako kupoprodajni ugovor još uvijek nije potpisan – treba ga, naime, potvrditi skupština Adris grupe – doznajemo da je to vrlo izvjestan scenarij


Kakve to veze ima sa Tiskom…znamo da adris ima cca 20 % Tiska i?

Kako će prodaja TDR-a, odnosno iNovina i dionica Tiska u vlasništvu Adrisa utjecati na naš Tisak?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close