TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ali i prolse goidne je bio dobitak 18 mil kn (2012) a 2011 23 mil dobitak …zato mi to nije jasno….


Zato jer u ovoj godini, ne možeš kompnezirati s dobiti gubitak iz prošle godine,
nego 1:1 / ista godina- ista dobit npr. 2012.-2012. 2013-2013. itd…..

AZTN pokrenuo postupak protiv Tiska zbog narušavanja tržišnog natjecanja

Danas isprobao modalitet drazbe. Odlicno. Sve funkcionira. Kupio bez problema. Cudi me da nema veceg prometa na ovim cijenama. Sjecam se da je bilo dosta nabidavanje na puno vecim cijenama.

moze kratak opis u par koraka? hvala


Danas isprobao modalitet drazbe. Odlicno. Sve funkcionira. Kupio bez problema. Cudi me da nema veceg prometa na ovim cijenama. Sjecam se da je bilo dosta nabidavanje na puno vecim cijenama.

Postavljaju se nalozi od 11-13 i u 13 se obave sve transakcije ako se nalozi poklapaju. Nalozi se mogu mijenjati do 13:00… , tako da to sve ide na blef, doduše, onaj nalog od 1000kom po 155 očito nije blef jer je već malo načet da ne kažem nagrižen

jadni mi u modalitetu dražbe. na što smo spali…za sve je kriv onaj pretučeni biser koji je dizao cijenu tiska sa 500 na 1500 kuna da istovari dionice hrvatske pošte i to u svega par dana. bilo je 400, 500, 800, 1000, 1200, 1500. tada mu je ZSE bila po volji, a sada nešto negoduje.

...povijest se ponavlja...

Agrokor opet preko 50%


Tomo, nemoj se brinuti……ako možeš, tj. ako imaš novaca…kupuj.

A zašto bi kupova?

Tiskara Vjesnik predstečajnom nagodbom ostala bez nekretnina

evo bice nesto izvanrednih prihoda

za mene največa enigma na burzi, dokaz da dobitak gubitak nemaju nikakve veze, šteta što nema gubitak ili ne ide u predstečajnu[emo_vrtimise]
– pa ima prihoda više u 1,5 mj nego što trenutno vrijedi na burzi
– kučice same vrijede više

pepe7

očito ga namjerno drže na dnu da mogu napraviti neku podlost prema nama sa adrisom ili slične poslove…tko bi ga znao..

...povijest se ponavlja...

a dobit i rast gdje je to ovdje?
Nema ga.
EPS-u odgovara ova cijena.
Zaboravite prihode i sve drugo bez da isto gledate kroz prizmu dobiti i rasta dobiti. Prije par godina sam pisao ovdje da je vrijednost Tiska oko 150kn. Kad će se prospekt Hrvatske popraviti, na vidiku biti rast zapošljavanja tad će vrijediti više. Da li se nešto popravlja? Ne, pa zašto bi onda vrijednost dionice bila veća. To je isto svugdje i u Indiji i u SAD-u ili kod nas. Zaboravite likvidnost, nekakve zavjere i sl.
Odnos menadžmenta prema malim dioničarima je druga stvar i to ovdje nije baš dobro. Nema dovoljne transparentnosti, menadžment nije okrenut prema malim dioničarima, (kao recimo u SAD-u)nego samo prema jednom većinskom, iako smo svi suvlasnici s istim pravima i naravno potencijalom od financijskog do svakog drugog.
I jedan savjet Buffettovski, ako sumnjate da će alokacija kapitala biti neadekvatna, a to ovdje može biti slučaj, tad bi i postojeću vrijednost trebali smanjiti.

lijep pozdrav (i naravno imam dionice, kupio sam ih prerano i pogriješio, ali teško prodajem nešto gdje vidim da ima potencijala)

New Report

Close