TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prije otprilike dva mjeseca rekao sam da će se agrokor rješavati retaila jer mu treba lova, i bio “bogato nagrađen” uz neizostavno brisanje postova. a vidi sada??

Za one koji neznaju Agrokor je velik paket Tiska kupio po 450 kn i to kad je vrijedio mnogo manje nego sad. Mislim da je tada imao prihod 80% manji. I nije imao Sd( Slobodnu Dalmaciju), Mediu, Duhan BiH?

kupio bih jos tiska ali likvidnost je brutalno mala. ne da mi se cekati 5 dana za kupit 15 dionica

lojtra mali ispravak – agrokor je tisak preuzeo po 450 kuna, a znamo da todorić ništa ne preplaćuje. tada je tisak tek izašao iz stečaja nakon što je bankrotirao pod upravom miroslava kutle. tada , nakon stečaja, koštao je 450 kuna.
sada- nakon milijardi kuna ulaganja, nakon sređivanja knjiga i prodajnih mjesta, otvaranja tisak-medie, preuzimanja konkurencije i malih kiosaka, nakon preuzimanja SD trgovine, internet – trgovine, nakon svih ušteda tisak vrijedi koliko – 165 kuna po dionici. I onda neka mi netko kaže da ovo sve nije namješteno. nerealna je cijena bila 1500 kuna u ono doba, ali usporedimo to sa ostalim sličnim firmama u svijetu i vidjet ćemo da se one trže na čak 5-10 BV-a obzirom da kod njih book nije bitan. a P/E da ne pričamo. svima je preko 100. Kod nas sve je mizerno, pa tako i cijena tiska, a on zarađuje puno više od nekih sličnih firmi u svijetu. eto – to je ZSE.

...povijest se ponavlja...

Croatia osiguranje kupuje Tisak gdje je Adris suvlasnik a Adris je dao ponudu za preuzimanje Croatia osiguranja. S druge strane Croatia osiguranje prodaje Belje. Zanimljivo. Špekulira se i da je to repo. A možda i nije. Tko zna što je bolje za dionice Tiska i Belje koje posjedujem…vrag si ga zna. Ali mislim da su cijene dotakle dno, da mogu samo rasti.

Ispričavam se, CO je također stekao i Belje a ne prodao.

ovo su već opasne zajebancije, ne znam nikog ko se usrećio s repo ugovorima, a ih s mirovincima je mnogo loš znak za agrokor.

A znaš nekog tko se unesrećio s repoima? Mislim na male dioničare koje firme?
Neznaš, tek toliko si lupio?[emo_smijesak]


Ovo siljenje prema dole je ista shema kao i na Belju…. ali koja je poanta???

možda ga guraju na istu cijenu kao Belje?

ali zasto o tome nema nikakve objave na burzi, velike se stvari desavaju a nista !!! Zasto to nije malo transparentnije za male dionicare?

Tu se neke čudne stvari događaju. Prvo, vjerojatno- ugovori o partnerstvima,
tipa- mi se dvoje slažemo- pa smo na sitoj strani- više ne pale…
Adris i Tisak – se razilaze ! Mogu pisati ljubavna pisma u njihovu ljubav nitko
ne vjeruje…
Drugo, porezi i doprinosi ubijaju Todex..OMF je priskočio…???
Meni se osobno ovo supozitorijsko uvlačenje onih koji imaju lovu- sviđa…….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

smiješne cijene. pogledajte p/s. jedan od najnižih u regiji.
valjda ćemo saznati pozadinu tih transfera vrlo brzo nakon što bude preuzet mercator (ako naravno to ne bude onemogućeno). fer vrijednost trebala bi biti najmanje ona po kojoj ga je agrokor kupovao, ako ne i veća, a potencijalna daleko iznad, no tu smo gdje smo i valja nam čekati da gazda toda odluči realno prikazati dobit u tisku koja je, uvjeren sam, enormna.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close