TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

moguće nam toda potiho i na mala vrata prodaje tisak. ili vraća dugove agram koncernu. u svakom slučaju, ovo mi se sviđa jer ponuda nije uspjela po sramotno niskoj cijeni od 200 kuna i sad samo treba čekati pripajanje i-novina. tada će i fundamenti bitno ljepše izgledati, a i netko će zapaziti ovu dionicu. ako nitko neće, a onda će valjda ekipa iz tog agram koncerna malo dići vrijednost vlastite investicije. vrijeme će pokazati koja se priča ovdje stvara…

...povijest se ponavlja...

A po kojoj cijeni Todorić ove dionice transverira Agram investu.?


A po kojoj cijeni Todorić ove dionice transverira Agram investu.?

ne znam. platio ih je 420-450 kn pa ih možda vodi po toj cijeni.

...povijest se ponavlja...

Zašto nema nikakvih obavijsti o tim transakcijama na zse?

Nemojte se ničemu čuditi…u prVIH top 10 još će doći do velikih promjena…
Od kada je postavljen upit i moratorij- na spajanje i monopol dviju kompanije…
Todorić će sigurno dospjele dugove rješavati , poklanjanjem/plaćanjem računa/ dionica iz portfelja TISKA , gdje ga do sigurnog iznosa vlasništva- nitko ne ugrožava…
Vjerovnici su zadovoljni, jer očekuju interes tržišta za dionicama koje
dobro i uredno kotiraju zbog solidnih financijskih rezultata…a to Tisak definitivno-.jeste….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Je li to znači da je odustao od preuzimanja, istiskivanja malih i delistiranja ili je o vo isto neka video igrica ?

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


Je li to znači da je odustao od preuzimanja, istiskivanja malih i delistiranja ili je o vo isto neka video igrica ?

istiskivanje i delistiranje nitko nije spominjao, osim drukera na forumu. preuzimanje je propalo, to je vidljivo iz sadasnjeg stanja sa transferom dionica agram koncernu. vjerojatno ce im davati sve do 50% plus jednu dionicu jer mu vise i ne treba. a oni, kakvi vec jesu, sigurno ce kad tad to prodati po vecoj cijeni. jedino je pitanje po kojoj im cijeni daje dionice. po onoj po kojoj ih vodi u knjigama , a to je valjda nabavna od cca 450 kuna, ili po trzisnoj ili po nekoj trecoj.

...povijest se ponavlja...

Opet malo miješanja…

jadransko i euroherc taman porasli za opet onaj isti iznos od jucer….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Mislim da su ponudu iskoristili za jeftinu kupnju i za dijeljenje skupljenih dionica tu i tamo jer na burzi nebi mogli skupiti toliko bez dizanja cijene


Mislim da su ponudu iskoristili za jeftinu kupnju i za dijeljenje skupljenih dionica tu i tamo jer na burzi nebi mogli skupiti toliko bez dizanja cijene

ne znam, ja mislim da je agrokor htio okrupniti udio u tisku i napraviti isto što i s konzumom radi ulaska tiska u novi adria-retail koncern (iako ga nitko ne spominje u medijima, kamo bi išao tisak ako ne u taj novi koncern…a i to je tema za raspravu na ovoj temi). kad netko ima 95% može što hoće, kad netko to nema, onda mora poštivati i male dioničare, a mali su sretni jedino kad cijena dionica raste ili kad se plaća visoka dividenda. možda uskoro i tisak podijeli dividendu, tko zna? po meni će cijena znatno gore ako je obračunska vrijednost dionice u knjigama agrokora 450 kuna odnosno nabavna cijena, odnosno ako je upravo ta cijena u ovom tajnovitom prijenosu u korist agram koncerna. to znači da bi agram vodio u svojim knjigama po toj cijeni nabavu dionica, a onda bi ovdje moglo biti vatrometa. ako ima netko tko zna ponešto više o ovim dealovima, neka slobodno napiše.

...povijest se ponavlja...

Ne znam koja vrsta potraživanja su od strane Agrama prema Agrokoru, ali nema šanse da bi oni to plaćali 450 kuna kada je tržišna cijena 175 kuna.

Vjerojatno se transakcije odvijaju po diskontu ili premiji od 10-20% u odnosu na tržišnu cijenu, ovisno o vrsti potraživanja i svrhi ovih transakcija.

New Report

Close