TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Delboy

Slažem se s tobom. Ovo sam stavil u vezi svih dionica, slučajno na Tisak.

ova kriza dovela nas je do toga da pričamo o kojekakvim manifetlucima većinskih, a manje pričamo o firmama i potencijalima pa ću ja malo sad o tome.
zamijetio sam da je tisak krenuo, uz već najavljene mjenjačnice deviza, u proširenje ponude pa tako na frekventnijim mjestima u ZGB, a valjda i drugdje u RH, nude coffee to go u suradnji sa Nescaffe-om. to je estetski dosta dobro ukomponirano u izgled kioska, a jedino što me muči je podatak gdje sva ta roba stane u kioske obzirom još jedino ne nude automobile i lokomotive – sve ostalo imaju u ponudi. mislim da ekipa radi jako dobar posao, nisu nas uspjeli zajebati i istisnuti a ako dođe do skore prodaje vjesnikovog nebodera, u čemu tisak ima solidan udio vlasništva, doći će uz redovne solidne prihode do dodatnog prihoda koji bi trebao biti čista dobit. znamo da ovdje dobit nije presudna jer se uvijek skriva, no nakon prodaje nebodera prihod bi morao značajno porasti. to bi mogao biti okidač za povratak cijena na pristojne razine. pa ne mora odmah na 1000, neka ide na 400-500 kuna, po kojim ga je cijenama agrokor kupovao.

...povijest se ponavlja...

delboy

uz dužno poštovanje, nije sada 2007.g. omjer P/E i BV uz dug od 250% daje sada više nego poštenu cijenu ( u javnoj ponudi još 15% bolja). takva dobit na visinu prometa!!?? to naprave dva solidna hotelčića!! nije nagovor na nikakvu skciju, već samo odraz vlastitog razmišljanja.


delboy

uz dužno poštovanje, nije sada 2007.g. omjer P/E i BV uz dug od 250% daje sada više nego poštenu cijenu ( u javnoj ponudi još 15% bolja). takva dobit na visinu prometa!!?? to naprave dva solidna hotelčića!! nije nagovor na nikakvu skciju, već samo odraz vlastitog razmišljanja.

u pravu ste, upravo zato u tisku ne smijemo promatrati bv ili p/e jer je lako moguće da su izvješća namjerno prikazana gorima kako bi se opravdalo kreditiranje ostalih članica koncerna. kod tiska su bitniji prihodi jer to je ipak 95% čisti keš, a to danas znači više od svega. lako oni prikažu dobit kad im bude pasalo. dakle, tisak ima živu lovu i njome pomaže ostale u agrokoru. da nije toga, svi znamo kolika bi dobit bila. tu premiju uvijek treba imati na umu kod računanja fundamenata jer danas se novac ne dobija samo tako iza ugla.

...povijest se ponavlja...

kolega

na pravom ste tragu, a znate li što se događa sa maržama unatrag 5-6 godina? konstantno padaju. radim u komercijali-veleprodaji povremeno i maloprodaji tako da vjerujem solidno poznajem problematiku. ista stvar je i kod tiska. to što se lova okreće sa min. dobiti…ima i nema smisla. već sam spomenuo razmišljanje o prodaji maloprodaje zbog delistinga konzuma i javne ponude za tisak. još uklopiti mercator i teren je spreman za nekog svjetskog igrača. onda visina prihoda itekako ima smisla

marže padaju svuda, ali to na tisku ne primjećujem. orbit je i dalje od 4 do 8 kuna ovisno o pakovanju, a mislim da im je to najprodavaniji artikal iz tuđe distribucije.
na bonovima marže također nisu pale, a od toga žive. ukupno su marže sigurno niže, no ovdje su bitni ključni brendovi a to su žvake , cigarete i bonovi. tisak mediju ne spominjem, no tisak je zastupnik mnogih električnih aparata, a to sam vidio u drugim trgovačkim lancima. ja mislim da će oni ovu priču dobro odraditi, a zasad možemo biti sretni što im preuzimanje nije uspjelo odnosno što su dionice morali prenijeti eurohercu (ako netko zna razloge, nek napiše).
fer cijena sigurno je puno veća od sadašnje jer nigdje se ovakva dionica ne trži po 1 BV nego minimalno 3BV-a, a one koje imaju ovakve prihode i znatno više. no, uzalud sve – ovo je ipak ZSE močvara.

...povijest se ponavlja...

Ovdje će teći med i mlijeko, samo strpljivo.[emo_smijesak]


Ovdje će teći med i mlijeko, samo strpljivo.[emo_smijesak]

sigurno da hoće lojtra, tu nema spora . samo hoćemo li mi biti tada živi?
smeta me da najmanje opterećena i zloupotrijebljena dionice iz agrokora kotira najslabije. pogledajte jamnicu i ledo…založene dionice za kojekakve kredite agrokora za koje je upitno kakva im je namjena, pa su im cijene na 50% all-time-high, a mi smo ovdje na 10% vrijednosti od ATH-a? Pa to je suludo, toga ima samo na ZSE. Čak se i belex puno ljepše oporavlja.

...povijest se ponavlja...

opa, vec smo na 170…i to promet 4800 kn..neko se malo igra

http://www.poslovni.hr/hrvatska/aztn-pokrece-postupak-ocjene-dopustenosti-koncentracije-agrokora-i-mercatora-257752

Agencija je, također, donijela odluku o produženju roka za donošenje rješenja u postupku ocjene koncentracije Tiska i iNovina na drugoj razini. Rok je produžen za tri mjeseca, a počinje teći od 2. prosinca 2013. Naime, u slučajevima kada Agencija ocijeni da je za utvrđivanje činjeničnog stanja i ocjenu dokaza potrebno izvršiti dopunska vještačenja ili analize, rok za donošenje rješenja iznimno je moguće produljiti na dodatna tri mjeseca što je Agencija ovom odlukom i učinila.[/b]

Provedbom prijavljene koncentracije Tisak će preuzeti tržišni udjel iNovina na tržištu trgovine na malo pretežito tiskom i duhanskim proizvodima u specijaliziranim prodavaonicama na teritoriju Republike Hrvatske.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Agrokor -114300 ???


Agrokor -114300 ???

Točno ta količina prešla je na:
3. AGRAM INVEST D.D. 114.300 4,79%

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

bome da. …AGRAM INVEST novi 3. dionicar sa 4.79 % dionica.

New Report

Close