TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


povecava se koncentracija unutar top 10

ljudi sakupljaju polako pa će agrokoru sigurno ponuditi po puno većoj cijeni. nije isključeno da će to biti i mimo burze.
no, agrokoru ne cvjetaju ruže u zadnje vrijeme, kao da su se svi okomili na njega , i slovenci i agencija za zaštitu trž. natjecanja, a ni mi nismo zadovoljni ponuđenom cijenom. da je ponuđeno 400 kuna, kladim se da bi već radili istiskivanje. a ovako, morat ćemo pričekati da netko jači sa dovoljno pravne naobrazbe stisne ovo žestoko prema gore i postavi agrokoru svoje uvjete za otkup, naravno ako im uopće trebaju te dionice, a mi kao da to zaboravljamo. osim toga, u konzumu nije bilo istiskivanja, a imaju 96% dionica. zanimljivo. samo su išli u nižu kotaciju…što li će biti s tiskom ostaje u domeni kristalne kugle, no ako mu prođe koncentracija i ujedinjenje sa INovinama, to će biti drugi retail-lanac u RH po veličini, a treći ili četvrti u SEE regiji. A onda bi to i cijena trebala pratiti.

...povijest se ponavlja...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/linic-otkupljuje-vjesnikov-neboder-drzava-isplacuje-pavica-todorica-i-ostale/705969.aspx

Tisak je suvlasnik vjesnikovog nebodera. Dakle, bit će ekstra-prihoda…

...povijest se ponavlja...

niko ni a ni be o promjenama velikim u top 10 , otpuštanje agrokora 118135 kom , ulazak euroherca na 3. mjesto , KBZ-A na 4 mjesto, jadranskog osiguranja na 5 mjesto . Svima sve jasno ili nikome niš[emo_ooooo]

pepe7

Moram priznati nije mi jasan ovaj deal s Grgićem tj. Eurohz-om

Izgleda mi kao svijetlo na kraju tunela. Ništa od 95% i istiskivanja. Očito je bio neki dug Agrokora prema Eurohercu a ovi očito ne misle jeftino prodavati, možda čak ne ispod 1000-2000 kn. Možda ipak dođemo do svojih novaca.

Zar Agrokor nije trebao objaviti otpuštanje na burzi?

Dakle Euroherc, KBZ i Jadransko osig su preuzele tih 118.135 kom koje je Agrokor otpustio. To je 4,95% dionica.

Znači, ništa od squeeza?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

vidi fakat
Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. AGROKOR D.D. (05937759187) 1.488.934 62,39 Osnovni račun
2. ADRIS GRUPA D.D. (82023167977) 617.227 25,86 Osnovni račun
3. EUROHERC OSIGURANJE D.D. (22694857747) 74.250 3,11 Osnovni račun
4. KBZ D.D. (70663193635) 33.260 1,39 Osnovni račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 12.396 0,52 Skrb. račun
6. JADRANSKO OSIGURANJE D.D. (94472454976) 10.625 0,45 Osnovni račun
7. PBZ D.D. (02535697732) 9.300 0,39 Skrb. račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 4.156 0,17 Skrb. račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 3.786 0,16 Skrb. račun
10. OTP BANKA D.D. (52508873833) 3.303 0,14 Skrb. račun
Ukupno: 2.257.237 94,58

http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/285779/Kiosci-Tiska-postaju-mjenjacnice.html

ovdje su se dogodile jako zanimljive stvari dok nismo pratili. ipak valja povremeno svratiti do skdd-a. možda je sve ovo u vezi vjesnikovog nebodera jer on vrijedi ogromnu količinu novaca, a možda su tu i neki stari dugovi isplivali pa agrokor to vraća agram-koncernu.

...povijest se ponavlja...

Tisak je samo tim dionicama platio DOSPJELE DUGOVE narečenim / Eurohercu,
pa Jadranskom osiguranju i nešto su vratili obaveza KBZ….
Kiosci koštaju. Osigurani su na sve i svašta…zamislite, veličinu polica osiguranja protiv krađa, ako će raditi nešto većeg s novcem….

Kad su vidjeli , da AZTN neće dati zeleno svjetlo- spajanju i MONOPOLU
toj zajednici……. odlučili su malo pričekati i riješiti plaćanje
dospjelih dugova…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

ovdje će još biti svega. jedan od mogućih scenarija je, obzirom na nedavne izjave todorića u medijima o LSE-u i širenju, da se agrokor odrekne tiska u korist Adrisa koji ionako ne zna kamo bi s novcima. Mislim da bi se u toj priči mali mogli dobro okoristiti obzirom na očiti monopol inovina-tiska na tržištu. moguće je da je olgica spevec zato i otišla iz agencije za sprječavanje monopola…vrijeme će pokazati. u svakom slučaju, ovo preslagivanje je dobar razlog za optimizam.

...povijest se ponavlja...

Najbitnije od svega je da smo dobili i trećega (uz prva dva najveća) visokolikvidnog dioničara.

New Report

Close