TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zar se Agrokor i Adris mogu zajedno dogovoriti…???

Pa dali su izjavu da djeluju zajednički, na pismeno, crno na bijelo… Koji dio ti nije jasan?!?

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Ovo je jedna od posljednjih ponuda isforsiranih prije ulaska u EU (kupiti ispod relane vrijednosti). Očekujem vrlo mali odziv, možda čak ni Audio ne proda. Već dosta vremena nisam vidio njihove naloge na prodaji.
Pretpostavka je da će ići na spajanje Tiska i iNovina. Ne vjerujem da će u tome spajanju vrijednost Tiska biti manja od cijene po kojoj je Agrokor kupio udio u Tisku.
Ja ne prodajem.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Ovo je jedna od posljednjih ponuda isforsiranih prije ulaska u EU (kupiti ispod relane vrijednosti). Očekujem vrlo mali odziv, možda čak ni Audio ne proda. Već dosta vremena nisam vidio njihove naloge na prodaji.
Pretpostavka je da će ići na spajanje Tiska i iNovina. Ne vjerujem da će u tome spajanju vrijednost Tiska biti manja od cijene po kojoj je Agrokor kupio udio u Tisku.
Ja ne prodajem.

Uvjeren sam da će AUDIO prodati.
Prikupit će se “prilično ” dionica.
Pozdrav


O kakvom istiskivanju malih dioničara je riječ. Agrokor drži sada 54 %,
Adris oko 25% …u AUDIO oko 13 % , ostalo ispod 5 % mali…
Zar se Agrokor i Adris mogu zajedno dogovoriti da male dioničare
izbace iz vlasništva???

Ako im AUDIO proda,mogu “što žele”!!!
“Mali” ovdje “nisu od neke važnosti”!
Pozdrav

Ja ću vjerojatno prodati danas na burzi iako mi je prosjek ulaska oko 214 kn……. Al mislim da mi je bolje da te novce prebacim u neke druge dionice….. Nisam siguran još, al lako moguće da hoću….

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.

Ja neću prodavati. Rekao sam da je default 450 kn i ne dam ispod osim ako me na silu ne isplate.

Prva tri imaju zajedno 87,5%. Teško da će skupiti 95% u ponudi. To bi moglo biti super za ostatak ekipe jer free float će se jako smanjiti, neće više biti Audia na strani prodaje a možda će i Adris ili Agrokor sami početi čistiti na burzi kako bi se približili 95%. S druge strane vjerujem da je cijena već dugo tu gdje je upravo zbog paketa koji ima Audio, kako bi ga se Agrokor čim jeftinije dokopao. Inače da se radi o čistom poslu Audio nema nikakvog razloga prodati taj paket po ovim cijenama. Možda bi trebalo ministru Liniću poslati jedan mail jer u njega još imam povjerenja.


Ja neću prodavati. Rekao sam da je default 450 kn i ne dam ispod osim ako me na silu ne isplate.

Prva tri imaju zajedno 87,5%. Teško da će skupiti 95% u ponudi. To bi moglo biti super za ostatak ekipe jer free float će se jako smanjiti, neće više biti Audia na strani prodaje a možda će i Adris ili Agrokor sami početi čistiti na burzi kako bi se približili 95%. S druge strane vjerujem da je cijena već dugo tu gdje je upravo zbog paketa koji ima Audio, kako bi ga se Agrokor čim jeftinije dokopao. Inače da se radi o čistom poslu Audio nema nikakvog razloga prodati taj paket po ovim cijenama. Možda bi trebalo ministru Liniću poslati jedan mail jer u njega još imam povjerenja.

A e. I to sto kažeš……… U nedoumici sam….

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.


To bi moglo biti super za ostatak ekipe jer free float će se jako smanjiti, neće više biti Audia na strani prodaje

Previše je tu varijabli…. Ono što mene muci je promet kad se jako smanji free float… Tko ti jamči da će biti dovoljno ili uopće prometa da prodaš a i cijenu…


a možda će i Adris ili Agrokor sami početi čistiti na burzi kako bi se približili 95%.

Tko ti kaže da bi čistili?!? Tko ti to garantira? Možda ne bi bilo uopće prometa… Pa polako skupljaju (jer zasto bi im se zurili za ista?) na nekom niskom nivou i ekipa malih pocme gubit zivce i prodavat po bilo kojoj cijeni samo da proda? I onda te poslije istisnu po nekom prosjeku od 130kn npr.
Po čemu je to nemoguć scenarij?!?

Tvoja teza je kao, ostat će jako malo dionica na tržištu a njima će falit… pa će pošto poto kupovat da skupe 95%? Pa bi si onda samo sebi digli cijenu prosjeka po kojem bi morali istiskivat? Pa zašto bi to radiili?

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Ako Audio proda paket, a veliki (Adris, Agrokor) neće biti zainteresirati onda mali mogu kolo voditi i raditi što ih volja. Neka se ovo riješi i bit će para na Tisku

Sto se AUDIOa tice, ista stvar kao i na BLJEU..Audio ima veliki dio dionica koji je rezervirani namjenjen za dijeljenje HRVI, obiteljima nestalih/ubijenih u ratu te na kraju kao obestecenje imovine oduzete za vrijeme Yuge..DIonice koje su zbog toga rezervirane AUDIO sigurno nece prodati u ponudi, dok bi ostatak itekako mogao prodati…E sada koliko ih je rezervirano potrazite po netu i naci cete..Na BLJEU je to ako se ne varam oko 350 000dionica od preko 500 000 koje ima AUDIo, no ove podatke uzmite jako s rezervom jer pisem napamet.

...



To bi moglo biti super za ostatak ekipe jer free float će se jako smanjiti, neće više biti Audia na strani prodaje

Previše je tu varijabli…. Ono što mene muci je promet kad se jako smanji free float… Tko ti jamči da će biti dovoljno ili uopće prometa da prodaš a i cijenu…


a možda će i Adris ili Agrokor sami početi čistiti na burzi kako bi se približili 95%.

Tko ti kaže da bi čistili?!? Tko ti to garantira? Možda ne bi bilo uopće prometa… Pa polako skupljaju (jer zasto bi im se zurili za ista?) na nekom niskom nivou i ekipa malih pocme gubit zivce i prodavat po bilo kojoj cijeni samo da proda? I onda te poslije istisnu po nekom prosjeku od 130kn npr.
Po čemu je to nemoguć scenarij?!?

Tvoja teza je kao, ostat će jako malo dionica na tržištu a njima će falit… pa će pošto poto kupovat da skupe 95%? Pa bi si onda samo sebi digli cijenu prosjeka po kojem bi morali istiskivat? Pa zašto bi to radiili?
[/quote]

A znaš li ti čemu uopće služi burza ili se po tebi na burzi dionice nalaze tek tako. Ti smatraš da bi todorić otišao s burze i da on to može bez dozvole EBRD-a? Grdno se varaš. Burza mu služi da smanji ili poveća vrijednost svojeg koncerna i moguće je da će sada doći do povećanja vrijednosti ove dionice u svrhu poboljšanja kreditnog rejtinga cijelog agrokora, posebno imajući u vidu eventualna preuzimanja cijelog koncerna.
tipičan primjer je dijamant zrenjanin gdje je cijena skočila 100% u par tjedana a agrokor tj. dijamant i dalje otkupljuje dionice koje poništava. Tako se to radi i tomu služi burza, a ne da bi netko otišao s nje. Štoviše, pametni po kapital dolaze upravo na burzu. Zato očekujem da će cijena ove dionice rasti.

...povijest se ponavlja...

Trotter, pa na taj način će ZAVLADATI tržištem, njih par najvećih….

Tko će ulagati na ovu lopovsku burzu? I taj Adris se isto problematično ponaša
i ekonomski prostituira….

Kome treba s njima se potpisuje sporazum o istiskivanju drugih / ko neko jamstvo dok treba nekoga najuriti s burze /—- Pa , šta je njima???

Malo, po malo ….na takav delikatan način..brišu sve oko sebe i pokušavaju
zavladati….Šta će Vam burza , ljudi????

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close