TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa dobro ima nas svakakvih, ali glupo je prodavati ako si dugo u nekoj dionici i ako smatraš da bi cijena mogla narasti uslijed rasta cijelog tržišta. mislim da bi većina prodala kad bi agrokor ponudio preko 450 kuna, čak i oni koji su uzimali po 1000 i 1500 kuna,ali vidiš na primjeru konzuma da se jako malo dioničara odazvalo ponudi, usprkos krizi. takvih nam dioničara treba u svim dionicama. ako smo čekali godinama, možemo još 2-3 godine pričekati nekakve pristojnije targete od 200+ kuna koliko će ovi ponuditi (sumnjam da će biti preko 230 kuna jer, kako je netko napisao, navikli su sve dobiti za jeftino). a ako bude ponuda preko 300 ili 400 (moš mislit), onda će mnogi razmisliti o prihvaćanju iste.

...povijest se ponavlja...

@Lojtra

Znaci po tebi “fair mcap” TISKa je 4.77 milijardi kuna ??? To je skoro ko 4* trenutni_mcap KORFa …Dobru si ti to procjenu napravio nema što …

...

..LIDER PRESS-TODORIĆ NIJE USPIO DOSEC 95% KONZUMA I NEMOŽE ISTISNUT DIONIČARE..
…takav ga scenarij očekuje i na TISAK..
…ako stvarno želi preuzet TISAK i istisnut male dioničare svaka ponuda ispod 300 kuna će značit neuspjeh za preuzimanje….

Prvo će kao i na Knzm ponuditi koju kunu iznad 3-mj prosjeka pa će vidjeti koliko će skupiti. Zašto bi dao više u startu kad će i ovako dosta skupiti.


Prvo će kao i na Knzm ponuditi koju kunu iznad 3-mj prosjeka pa će vidjeti koliko će skupiti. Zašto bi dao više u startu kad će i ovako dosta skupiti.

u početku da i slažem se da neče bit u početnoj ponudi puno veča cijena, jel mi se čini da je ovo paravan da se audio riješi cjelog paketa a očito je da da audi-u cijena cca 220+/- prihvatljiva, a i meni osobno ok ovakva kombinacija jel nakon toga nema presinga i stiske na prodaji, dionica slobodnih ne previše, a toda nema dovoljno, budući kupci imat ce puno manje opcija jeftinije kupit
ovo je moje mišljenje i nije nikakav nagovor ( mislim da je i xy sada žao što je prodao

pepe7

Zašto bi mu bilo žao kad će po 220 kn biti koliko hoćeš.

Ovo je napravljeno u dogovoru s državom, da se skupi koja kuna.Vjerujem da će ponuda ići po prosijeku. No što će biti nakon toga? Dali će toda i adris biti i dalje zainteresirani za dokup ili će ponovno ostaviti dionicu na vjetrometini. Prema viđenom vjerujem da samo žele skupiti državni dio, a za ostalo ih briga

TISK ne dam ispod 400.

ako ce bit, ali to ionako ovisi koliko ce audio bit raspoložen prodavat do objave tode o cijeni

pepe7

gruba al stvarno gruba procjena vrijednosti
recimo da tisk vrijedi samo 1,5 miljardi kn i da ga netko zeli imat cijelog

prihod = 3 miljarde kn ( znači da se čak i ne povečavaju a mogu dosta
dobit = cca 5% (realno, da ga malo samo porezna stisne,svi znamo da toliko ima
sada nakon završenog ulaganja, k tome je i keš u igri
dobit(cca 5%)= 150 milja X 10 god = 1,5 miljarda (čistih para)+ 1,5 miljarda
vrijednost tiska
ukupno= 3 miljarde( u prijevodu povrat od cca 7,5% na početni kapital, što na tako veliki novac smatram super povratom, neda banka niti jedna toliko a k tome vidimo primjer cipra taman da i da)
e sada tih 1,5 miljarde podjeljeno s 2 386 587 dionica je cca 630,00 kn
po meni je i na tri puta večoj cijeni od sadašnje isplativ jako a da ne govorimo da recimo zadnje dionice se plačaju s ohohooo premijom, osobno bi volio da se kupi ovaj paket od audia čak i po nižoj cjeni pa da bude eventualno izdašniji ako poželi sve, ispod topa 10 da plača i po 1000 kn prosijek mu je manji od onih gore 630 ako ove otkupi po trenutačnim cijenama
u svakaom slučaju država super zadovoljna dobiva svježeg novca, toda zadovoljan dobiva po ok cijeni i što je najvažnije ne prosipaju mu se te dionice, čak mislim da ga ovo prosipanje i prodavanje od strane audia iziritiralo i da je zato i došlo do ovoga

pepe7

AUDIO je svoj paket mogao prodat jednom državnom fondu, al kako za to nema zakonske regulative mogli su samo na TK pomalo kupovat…..a sad je TOda uskočio

pr Janaf….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ma Audio ce prodati kao i Knzm

New Report

Close