TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pošto Agrokor i Adris drže gotovo 80% dionica Tiska, onda ovdje postoje samo dvije mogućnosti:
1. Da samo pro forme objave ponudu o preuzimanju po prosječnoj cijeni u zadnja 3 mjeseca jer to jednostavno zakonski moraju i jer su zadovoljni sa postotkom koji trenutno posjeduju

2. Da daju dobru premiju na ovu cijenu u nadi da će prikupiti 95% i potom istisnuti preostale dioničare

Iskreno sumnjam u ovu drugu mogućnost jer Agrokor jednostavno nije firma koja bi davala neke premije za nešto što može i na drugi način ostvariti.
Sve u svemu mogli bi mali dioničari ostati ovdje zarobljeni na duže vrijeme!
Ništa obećavajuće!
Špekulativno bi moglo biti zanimljivo, ali samo na kratke staze.

KresoM, molim Vas, nemojte mi postavljati teška pitanja. Ovo je ipak,
Zagrebačka burza, gdje ja stvarno nemam pojma o ničemu.Meni za zaključke,
treba zbir informacija koje čitam na internetu, a zaključci su
po sistemu intuicije…..niti znam te analize, niti me to ne zanima da se
bavim s tim ozbiljno….preko 25 godina sam u poduzetništvu, mogu
donekle procjenjivati posljedice …na osnovu stečenog znanja i iskustva u ekonomiji ….i to je sve….nekako vidim da se moji stavovi poklapaju
s odlukama društava, a to znači , da sam na istoj valnoj dužini u razmišljanjima..
Šteta, što svaka škola košta, pa je koštala i mene……nakon 5 godina upoznala
sam društva koja me zanimaju i ništa drugo.
Čak se i moj broker iznenadio mojoj jučerašnjoj kupnji tiska- napamet!
otkud bi znala vijesti…..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Iskreno sumnjam u ovu drugu mogućnost jer Agrokor jednostavno nije firma koja bi davala neke premije za nešto što može i na drugi način ostvariti.

Nije Agrokor. Međutim, Adris ima novaca (stotine milijuna i malo više…) i kao partner može kupiti prilično povoljno i osigurati sebi još veći udjel u tržišnom monopolu koji će teško netko razbiti.
Agrokor nema razloga kupovati, jer njemu uvijek treba gotovine, a ovdje već ima većinski udjel (54,13%) i zaštitio je svoje interese maksimalno. Adris ima priliku sada relativno povoljno doći do dodatnih oko 10%-15% čime bi svoj udjel mogao povećati do 40% a ako da dobru cijenu i uspije zajedno s Agrokorom steći 95%, onda može ići i na istiskivanje po istoj cijeni i došao bi do 45,87% što je za njega odlična investicija u budućnost.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Kad bi Adris dao oko 300 kn po dionici i kad bi došlo do istiskivanja po 300 kn.
On bi za svih preostalih oko 4300000 dionica dao oko 140 milijuna kuna, što je njemu kvartalna dobit.
Njemu samo Tisak donese ovu dobit u nekoliko mjeseci (ako se sjećate rezanja marži maloprodaji od prije nekoliko godina na do 2%).
I bilo bi ludo ne iskoristiti priliku.
Jer Todorić sutra može sve prodati nekome (ne bi čudilo) pa bi Adris mogao izvisiti ili bi morao otkupljivati po stvarnoj vrijednosti.
Ovako u nekoj budućnosti, povećava pregovaračku moć i za ostatak paketa ….
Dakle, ja očekujem ovdje isključivo igru Adrisa.
Ne bi oni objavljivali obvezu objave ponude, nisu ni do sad u drugim slučajevima, da zbilja i ne žele malo promijeniti priču.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Vjeroajatno ćemo pravi rast vrijednosti Tiska vidjeti nakon što prođe ponuda za preuzimanje. Tisak vrijedi minimalno 400-500 kn ali povratak na te razine je očito bio blokiran od nekoga i za nekoga. Audio je imao više prilika prodati svoj paket na ovim cijenama ali to nije učinio. S druge strane uvijek kad se dogodio mali pomak u cijeni spremno su štopali cijenu. Kad se samo sjetim javne ponude za Korf na 45 kn prije dvije godine i gdje je cijena danas…

da, moguće je da je ovo napravljeno po molbi države da se odjednom riješe AUDIO-paketa tiska, a tu i tamo će dobiti od pojedinaca pokoju dionicu, a to im nije dovoljno za istiskivanje, tj. teško će dobiti 95%.
Nadam se da će po proteku ponude, osim ukoliko ne ponude poštenu cijenu (450+ kn) doći do znatnog rasta cijene jer više neće biti štopanja od strane AUDIO-a. Tisak je najmanje rastao od svih agrokorovih dionica pa je red da nadoknadi zaostatak.

...povijest se ponavlja...

…ima li ko ideju koliko bi Todorić moga ponudit…
..Evo ja mislim da bi moga ponudit od 230 do 250 kn..šta ostali mislite?

..imam nešto sitno TISAK ali ne prodajem…ako ne uspije kupit iznad 95% cijena leti leti zato čekam čekam..a nadam se da će o sotali amli dioničari čekat

216,80 kn je 3-mj. prosjek. Ako pogledamo koliko je ponudio za Konzum mislim da će max ponuditi 220 kn. Na stranu priče koliko to stvarno vrijedi.


da, moguće je da je ovo napravljeno po molbi države da se odjednom riješe AUDIO-paketa tiska, a tu i tamo će dobiti od pojedinaca pokoju dionicu, a to im nije dovoljno za istiskivanje, tj. teško će dobiti 95%.
Nadam se da će po proteku ponude, osim ukoliko ne ponude poštenu cijenu (450+ kn) doći do znatnog rasta cijene jer više neće biti štopanja od strane AUDIO-a. Tisak je najmanje rastao od svih agrokorovih dionica pa je red da nadoknadi zaostatak.

ovo je najbolji komentar. Čestitam.

Odlični su mi komentari koji su obvezni dio folklora a slijede nakon svake javne ponude:

Ja svojih 0,0000000034% udjela u firmi ne prodajem ako ne bude poštena cijena koja je obično ona na zse * 3.

Nepošteno je ako moraš nešto na silu prodati, recimo istiskivanje malih dioničara. A što se cijene tiče neka bude kako hoće, to je odnos ponude i potražnje. Ja nedam Tisak ispod 2000 kn ali je nepošteno da ga moram na silu prodati pošto poto.

New Report

Close