TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nestašica dionica?
preko 100 miliona netsalo iz TISKA!!

sva ona dobit što su prikazivali, kao povećanje i to otišlo je u WC.
sad ste opet na razini 2006-2007.
6 godina se radilo za čavle![emo_palacg]

Volim se gledati u ogledalo.Jako sam pametan, lijep, a i obdaren.Vi koji to ne razumijete me trolate i pišete papzjanije.

Ovakve igre, kao s Tiskom, podsjete nas da smo mali pod zvijezdama. Netko je pošteno oženjen zadnjih dana, pošteno je jurišao i kupovao, a kad ono šipak, popapalo se prek 100 milja. Stalno ste se šprdali s kreativnim knjigovotstvom a evo vam ga sad.
Kad se istrese taj koji je sve zakuhao vjerojatno ćemo dobiti neko , barem pro forme , objašnjenje.

Platili su tim novcem SLOBODNU DALMACIJU…? Kako..? Kako se to radi,
a nema kunta kinte?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Platili su tim novcem SLOBODNU DALMACIJU…? Kako..? Kako se to radi,
a nema kunta kinte?

Nisu kupili nego pripojili, a to je velika razlika. [emo_smijesak]

Todorić objavio javnu ponudu za otkup dionica svih bankomata i hrvatske pošte. Uskoro se očekuje i javna ponuda za otkup svih preostalih poduzeća u RH [emo_smijeh]

Tisak uvodi ‘revoluciju’ – dostavu s kioska na kiosk

Gotovina će se moći podizati na blagajnama Konzuma i Tiska

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Vorda, a zašto su maknuli te milione ..gdje su završili..knjigovodstveno?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Todorić objavio javnu ponudu za otkup dionica svih bankomata i hrvatske pošte. Uskoro se očekuje i javna ponuda za otkup svih preostalih poduzeća u RH [emo_smijeh]

Tisak uvodi ‘revoluciju’ – dostavu s kioska na kiosk

Gotovina će se moći podizati na blagajnama Konzuma i Tiska


Meni je to super ideja. Ako tehnički mogu izvesti bez većih problema super.
Bankomat na svakom ćošku [emo_smijeh]

Financijska korist od nekoliko (desetina?) tisuća podizanja novčanih sredstava svaki dan vjerujem da će biti vidljiva.


Vorda, a zašto su maknuli te milione ..gdje su završili..knjigovodstveno?

a evo knjigovodstveno tisak sad vrijedi 120 kuna naspram 174 u prošlom kvartalu
po meni skupa cijena P/B 1,74 a nije dividendna dionica
budite oprezni sta da vam drugo kažem

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Vorda, a zašto su maknuli te milione ..gdje su završili..knjigovodstveno?

Tko će ga znati. Trebalo bi malo proučiti MRS koji regulira postupak spajanja. Moguće da su udjele vodili po trošku ulaganja ili po vrijednosti temeljnog kapitala, a prilikom pripajanja da su tvrtku vrednovali po tržišnoj vrijednosti imovine.

Sve su to samo pretpostavke, možda je razlika nastala zbog nečeg drugog.

Prije svega nemam ovu dionicu. No, kako se ovdje nagađa gdje je uzrok ovome evo da dam svoj doprinos.

Uzrok je u polju Udjeli (dionice) kod povezanih poduzetnika/Dugotrajna financijska imovina. Tamo je lani bilo cca 120 mil, a toga sada nema.
To znači da su oni od zadržane dobiti (NOVAC) kupili te dionice/udio u firmi.

Toga sada nema. Ili pak to nema nikakvu vrijednost.

I za kraj čisto dobronamjerno za vordu da razjasnim kako se zgrada ili bilo što može kupiti od zadržane dobiti:
Pretpostavimo da je cijena zgrade 500 mil

Stanje Bilance prije akvizicije:

PASIVA:

Zadržana dobit…500 mil (ovo fizički predstavlja NOVAC)

AKTIVA:

Novac na računu….500 mil.
Materijalna imovina (zgrade)…0 kn

Sad kupimo zgradu…Stanje bilance nakon kupnje zgrade:

PASIVA:

Zadržana dobit…500 mil. (ovo je sad ZGRADA, nije više novac….ako zgrada izgori (izgubi vrijednost) i ovo polje će izgubiti vrijednost)
….

AKTIVA:
Novac na računu…0 kn
Materijalna imovina (zgrade)…500 mil. kn

Vjerojatno se nešto slično i njima dogodilo.[emo_smijesak]

Dobro si napisao, ali ne kužiš kako stvari funkcioniraju. U tvom primjeru dolazi do izvanrednog gubitka koji se kao rashod knjiži u RDG-u što ti onda logično utječe i na zadržanu dobit. Međutim, takav gubitak ne moraš provlačiti kroz RDG nego za taj iznos možeš umanjiti kapital.

U biti, samo si potrdio ono što sam i ja ranije napisao.[emo_smijesak]

@vorda

Iako sam mislio ne replicirati ali na okvakve nebuloze moram:

Citiram ono što sam napisao: I za kraj čisto dobronamjerno za vordu da razjasnim kako se zgrada ili bilo što može kupiti od zadržane dobiti:

Nikakav RDG nigdje nisam napisao niti spominjao. To si sam tako protumačio.

New Report

Close