TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa lijepo pise da je promet bonovima i duhanskim proizvodima zabiljezio znacajan pad zbog pada standarda. Ali isto tako pise da je promet komercijalnom robom porastao. Tako da barem za sada Twixer tvoja tvrdnja ne stoji.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Pusti Aktivu..Svejedno je što gledaš jer ako nešto napraviš na Aktivi, moraš i na Pasivi.
Ne vidim zašto nešto ne bi mogao kupiti iz Zadržane dobiti ? Pa postoje firme bez duga !?

Dobro ti je james Knox rekao, to nema veze s kapitalom.

Ono što upada u oči je da više nema udjela kod povezanih poduzetnika u iznosu od cca 118 M kn. Vjerojatno se radi o otpisu (ili prijenosu na nekog drugog) koji nije provučen kroz RDG nego direktno kroz kapital.

Inaće,

u svim zemljama gdje je zdravstveno osiguranje sponzorirano od strane poreznih obveznika, vidi se jak pad prodaje duhanskih proizvoda.

Sa jedne strane kupci znaju da je štetno i da kupovanjem skupih cigareta daju porez kako bi se skupio novac za zdravstvo, a sa druge strane država nameće porez jer veći broj oboljelih od raka jednako viši troškovi liječenja za državu tj za porezne obveznike.

Zato se duhanske kompanije okreću zemljama gdje zdravstvo još nije toliko regulirano kao u USA EU pa čak i kod nas.

Što ideš istočnije do Japana prosjek osoba na cesti sa cigaretom je viši. Zapadnije je niži. Hrvatska je sigurno u downtrendu pušenja dok su porezi sve viši na taj štetni luksuz.

Zanima me kako ce to regulirati u Turskoj.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@vorda

Dečki moji malo knjige u ruke pa proučite materiju. Kakav dug kakvi bakarači. Zadržana dobit mogu biti novci može biti bilo što.

A i da Vas nešto naučim ili da Vam razjasnim daću Vam primjer obojici.
Imam firmu BEZ ikakvih dugova koja radi s dobiti.
Nakon par godina od skupljene dobiti kupim zgradu.
Nagradno pitanje. Gdje ide ta vrijednost u Pasivi ?

Ne tvrdim da je ovdje to slučaj ovo su samo nagađanja…



@vorda

Dečki moji malo knjige u ruke pa proučite materiju. Kakav dug kakvi bakarači. Zadržana dobit mogu biti novci može biti bilo što.

A i da Vas nešto naučim ili da Vam razjasnim daću Vam primjer obojici.
Imam firmu BEZ ikakvih dugova koja radi s dobiti.
Nakon par godina od skupljene dobiti kupim zgradu.
Nagradno pitanje. Gdje ide ta vrijednost u Pasivi ?

Ne tvrdim da je ovdje to slučaj ovo su samo nagađanja…

Ne možeš ništa kupiti iz zadržane dobiti, možeš samo kupiti iz financijske imovine. Znači, ako nešto kupuješ svojim novcem, smanjuje se financijska imovina, a povečava materijalna.

Ali, mislim da to sve i nije toliko bitno. Bitno je gdje su nestali udjeli od 118 M kn.

@vorda

Odustajem jer vidim da nema pomoći



@vorda

Odustajem jer vidim da nema pomoći

nema ni na bidu [emo_palacd]

netko je i znao juče za ovo, i netko je dobro mezio jel je bid bio jako dobar i uzeo finu količinu, danas se maknuo da vidi dokle ce dole možda tako i par dana pa ponovo u napad uglavnom da nije juče uzeo par tisuća teško bi ih skupio po toj cijeni toliko komada samo čekajući, a i petak je
moje mišljenje a možda i griješim

pepe7

Ok ,vrijeme će pokazati gdje se sakrilo tih 100 Mkn ali nije li TISK kao najača maloprodaja i prava keš mašina po ovim cijenama i dalje vrlo atraktivan?

Nikad više 2007-08 na ZSE:(



@vorda

Dečki moji malo knjige u ruke pa proučite materiju. Kakav dug kakvi bakarači. Zadržana dobit mogu biti novci može biti bilo što.

A i da Vas nešto naučim ili da Vam razjasnim daću Vam primjer obojici.
Imam firmu BEZ ikakvih dugova koja radi s dobiti.
Nakon par godina od skupljene dobiti kupim zgradu.
Nagradno pitanje. Gdje ide ta vrijednost u Pasivi ?

Ne tvrdim da je ovdje to slučaj ovo su samo nagađanja…


ajme majko mila, još se trsiš okolo.
svi novci koje zaradiš ti stoje u aktivi pod gotovina ili ako kupiš nešto s tom gotovinom onda to postane zaliha, oprema ili zgrada. učinit ćeš si medvjeđu uslugu s ovakvim pristupom i neznanjem, dosclovce medvjeđu.

Izgleda da je tih 100M povezano s pripajanjem društva Slobodna dalmacija – trgovina. Ako je tako, možete se slobodno pozdraviti s tom lovom.

http://zse.hr/default.aspx?id=43637

@James

Odustajem jer vidim da nema pomoći

New Report

Close