TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tisak postaje i najveća kockarnica u RH: https://www.lutrija.hr/cms/HocuJackpot10
Samo je pitanje vremena kad će postati i sportska kladionica.
Uskoro će biti teže voditi kiosk tj. biti teta prodavaćica nego voditi restoran, poduzeće.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Evo da se i ja malo javim po pitanju izvješća. Slažem se sa većinom onoga što je kolega graditelj napisao sa jednom bitnom razlikom. Po meni je ova konstanta u dizanju prihoda vrlo bitna. Povećanje prihoda od 10,6% u 1Q je odlična vijest i samo je potvrda naših tvrdnji da Tisak ide naprijed.
Dobit je na ovim nivoima prihoda ionako samo kretivna kategorija kad se radi o +/- 0,5% u odnosu na ostvarene prihode.
Uostalom ako se malo detaljnije pogleda svatko može vidjet i da je stavka amortizacije rasla za 2,4 milijuna kuna.

Da se razumijemo, ja sam iskreno također razočaran sa FI, no predugo sam u ovoj dionici da bi sada na temelju 1Q donosio nekakve strateške odluke. Pogotovo sada kad imamo značajnog kupca/kupce i na ovim cjenovnim nivoima. Radije ću pričekati 2 i 3Q, a pogotovo me interesira konsolidirano FI Agrokora iz kojeg se često da isčitati puno više nego iz ovih nekonsolidiranih izvješća Tiska. IMHO.


nisam u toku sa ovim forumom oko Tiska barem godinu dana. Sada sam prolistao zadnjih hrpu postova, pa me zanima tko je taj Audio, tko stoji iza njih, zašto su kupovali da su izbili na Top 3, a sada koliko vidim po vašim komentarima bjesomično prodaju?

Ti si još genijalniji biser od mene…..pusa.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Stvarno ih može biti sram. Mora da su jako popušili [wink].
Šalu na stranu. http://www.audio.hr pa čitaj.

Meni je puno interesantnije da Audio prodaje, a netko stalno to kupuje i to sa finim nalozima, a bitnijih promjena u TOP10 nema. Bakić i Pivac nešto sitno dokupljuju, no čini mi se da se bitne stvari događaju po skrbničkim računima van TOP10.


… no čini mi se da se bitne stvari događaju po skrbničkim računima van TOP10.

To se vidi.
No, za koga ? (50% pretpostavljam točno),
zašto ? (33% pretpostavljam točno)
i koji je target ? (1% utemeljenosti moje pretpostavke)
No, u svakom slučaju, padne li ispod mog prosjeka od 191,88 kn krećem opet u kupnju.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Danas promet preko milje, cijena se za sada drži uredno blizu 200kn.
Netko je vjerojatno izletio danas iz top 10.
Tko to tako jako želi za sada zadržati cijenu na toj razini, dok sve više manje tone??
(odogovor može i na privat)

Ja bih prije rekao da bi netko mogao uletiti u TOP10 konačno jer je više nego očito da se skuplja van TOP10. Očito opet AUDIO prodaje, a on još jedno vrijeme neće nikud. Kupuju NB i IP stalno, e sad je samo pitanje tko je opet pokupovao ovo danas.

* Važeći podaci za uredovni dan 15.05.2012 .10.5.
TISAK D.D./SERIJA A II TISK-R-A

3. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 212.506 8,90 Zast. Račun -709

taj dan prošlo 782 kom… ne znam jel se to meni čini, ali u zadnje vrijeme prodaju puno (previše) agresivnije?


* Važeći podaci za uredovni dan 15.05.2012 .10.5.
TISAK D.D./SERIJA A II TISK-R-A

3. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 212.506 8,90 Zast. Račun -709

taj dan prošlo 782 kom… ne znam jel se to meni čini, ali u zadnje vrijeme prodaju puno (previše) agresivnije?

ok je to. TIsak je odradio 50% ove godine i teško će još 50% na brzinu. Sada je opet vrijeme za strpljivo sakupljanje u tišini do sljedećeg vala. A valova će biti, garantiram, i u svakom će Tisak biti sve skuplji. 1000 za koju godinu je realna cifra. Kad bolje razmislim izvješće je sasvim ok, ovakvu bilancu i prihode ima malo firmi na ZSE, a prikazivanje dobiti je stvar politike Agrokora i onda će se pojaviti kad gazdi bude potrebno. Snaga firme se vidi u prihodima a oni rastu dvoznamenkastim ciframa. Kad imomo prihode uz vrlo malu maržu možemo imati super dobit i kako velim to je samo stvar odluke.

Eto hebi ga, izašo samo da sam u zelenom, treba čekat drugi val, jer mi se nekako makro slika ne sviđa, imam feeling da će mi drugi ulaz biti povoljniji! [undecid]

pišem samo na dionicama koje držim..

ja prodo HT i kupio TISK PO 227 . a jesam ga zeznija. [cry]

ivan0003, 21.05.2012. u 09:13
Račun AUDIO-a u Tisku (ZSE:TISK-R-A) smanjen je za 5.487 dionica no ostao je na trećem mjestu s 8,71 posto udjela.

Ne treba žuriti bit će toga još, a i povoljnije! [wink]

pišem samo na dionicama koje držim..

New Report

Close