TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@matovilka
Da dobro to gazda radi. Dani zajmovi povezanim poduzećimo porasli 75m Kn, potraživanja od povezanih poduzetnika porasla 67m Kn, ostala potraživanja su se čak smanjila, keš na računu porastao 20m kn, drugi zajmovi još 15m kn i nešto povećanja zaliha. Sve to financiraju dobavljači. Još da za dane zajmove računa kamatu (a ne računa jer su financijski prihodi premali) kao što recimo Belje plaća Agrokoru bio bi super zadovoljan.


@krunccrni

Znači 14 zaposlenih manje i porast troškova plaća za 15% u godini kada bi večina radnika u RH bila super zadovoljna sa zadržavanjem statusa quo nije uopće loše. Sad kad su sebe fino nagradili nadam se da će nagraditi i dioničare na kraju godine sa…


@Lynx

…recimo NPM od barem 1.5% što bi za 1Q i prihode od 707m kn trebalo nama dioničarima donijeti barem 10m kn neto ili do kraja godine barem 50m kn. S tim ću biti zadovoljan za 2012. Sa manje sigurno ne. Jer kad se toliko uloži u firmu i rade toliki prihodi ne radi se taj posao radi posla samog nego i da se nešto zaradi onima onima koji su uložili u firmu. Čemu prihodi od 3.2 miljarde kuna ako nema zarade dioničarima? Zato molim lijepo upravu da poradi na maržama i da to vidimo do kraja godine.

Da ne bi ovo zvučalo previše negativno, imam dionice Tiska, vjerujem u ovu firmu i tražim da i mali dioničari omaste brk a ne samo najveći. Prošla godina je isto slično počela i završila je sa sa solidnih 27m kn neto dobiti tako da 1Q nije previše reprezentativan i siguran sam da smo na dobrom putu da to ove godine nadmašimo.

Ja sam razočarana izvješćem TISKA. Uz povećanje dobiti, očekivala sam veći rast prihoda, obzirom na
novi asortiman igračaka, povećanje cijena artikala, te povećanje broja prodajnih mjesta…a niču
svakodnevno.

Meni se čini- da se iz Tiska- izvlači novac- za pokriće drugih minusa i troškova unutar koncerna Agrokor. Prvi i drugi na Top listi, čekaju izlaz AUDIA, pa stvarno je jadno-što nema nikoga da iskešira
tih 43 MIL za takvu strateški važnu tvrtku , koja ima najveći broj maloprodajnih jedinica u
Hrvatskoj i da ulagači tako dugo čekaju formiranje aktivne i poticajne vlasničke strukture-
koja bi dionicu postavila na više vrijednosti.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Razočarana sa rastom prihoda?????’ Pa rast od 10%, na ovom nivou je odličan rast. Pitanje je samo gdje završava dobit. U pravu si što se tiče izvlačenja jer su se opet povećale razne stavke pozajmica povezanim osobama. Sve u svemu, mlako izvješće.


Meni se čini- da se iz Tiska- izvlači novac- za pokriće drugih minusa i troškova unutar koncerna Agrokor. Prvi i drugi na Top listi, čekaju izlaz AUDIA, pa stvarno je jadno-što nema nikoga da iskešira
tih 43 MIL za takvu strateški važnu tvrtku , koja ima najveći broj maloprodajnih jedinica u
Hrvatskoj i da ulagači tako dugo čekaju formiranje aktivne i poticajne vlasničke strukture-
koja bi dionicu postavila na više vrijednosti.

Po cemu je ovaj lanac kioska strateski vazan ? Prodaju cigarete i lose tiskovine. Sto bi se desilo kada bi firma nestala ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Meni se čini- da se iz Tiska- izvlači novac- za pokriće drugih minusa i troškova unutar koncerna Agrokor. Prvi i drugi na Top listi, čekaju izlaz AUDIA, pa stvarno je jadno-što nema nikoga da iskešira
tih 43 MIL za takvu strateški važnu tvrtku , koja ima najveći broj maloprodajnih jedinica u
Hrvatskoj i da ulagači tako dugo čekaju formiranje aktivne i poticajne vlasničke strukture-
koja bi dionicu postavila na više vrijednosti.

Po cemu je ovaj lanac kioska strateski vazan ? Prodaju cigarete i lose tiskovine. Sto bi se desilo kada bi firma nestala ?
[/quote]

Strateški je važan gazdi [wink].
Keš mašina.

Twixter ne bi danas mogao babama produžit butru 😀

Strateški je važan gazdi [wink].
Keš mašina.

u službi većinskog vlasnika, na štetu malih dioničara

Važeći podaci za uredovni dan 30.04.2012 . t25.4. prosj. cijena 202,59kn kom. 428
TISAK D.D./SERIJA A II TISK-R-A

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. AGROKOR D.D. (05937759187) 1.291.895 54,13 Osnovni račun
2. ADRIS GRUPA D.D. (82023167977) 617.227 25,86 Osnovni račun
3. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 213.607 8,95 Zast. Račun-347
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 15.261 0,64 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 7.841 0,33 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 5.476 0,23 Skrb. račun
7. PIVAC IVICA (04043556511) 5.049 0,21 Osnovni račun+130
8. BAKIĆ NENAD (13987237540) 4.628 0,19 Osnovni račun+20
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 3.725 0,16 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535) 3.494 0,15 Skrb. račun
Ukupno: 90,85

Pa, nećeš po cigarete u SUPERMARKETE ,…u Konzum se parkirati, obići deset blagajni i stati u red?
I u svijetu je taj segment maloprodaje bitan i unosan.
Povećanje prihoda je zbog većih cijena pića, sladoleda i sl.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

nisam u toku sa ovim forumom oko Tiska barem godinu dana. Sada sam prolistao zadnjih hrpu postova, pa me zanima tko je taj Audio, tko stoji iza njih, zašto su kupovali da su izbili na Top 3, a sada koliko vidim po vašim komentarima bjesomično prodaju?


nisam u toku sa ovim forumom oko Tiska barem godinu dana. Sada sam prolistao zadnjih hrpu postova, pa me zanima tko je taj Audio, tko stoji iza njih, zašto su kupovali da su izbili na Top 3, a sada koliko vidim po vašim komentarima bjesomično prodaju?

Sinko, nisi dovoljno prolistao…
Bilo bi jako dobro da jos neko vrijeme ni slucajno ne ulazes lovu na burzu dok ne prelistas jos jaaako puno toga…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8



nisam u toku sa ovim forumom oko Tiska barem godinu dana. Sada sam prolistao zadnjih hrpu postova, pa me zanima tko je taj Audio, tko stoji iza njih, zašto su kupovali da su izbili na Top 3, a sada koliko vidim po vašim komentarima bjesomično prodaju?

Sinko, nisi dovoljno prolistao…
Bilo bi jako dobro da jos neko vrijeme ni slucajno ne ulazes lovu na burzu dok ne prelistas jos jaaako puno toga…
[/quot

Hahahahah,tako je Trotter….dok ne prelistaš jako puno toga…hahahhah….
Pitam se tko je u prednosti mi koji smo prolistali ili on koji tek dolazi ??
Možda su naše misli sada tuđe misli ??

New Report

Close