TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ZZtop

Pa ti barem nisi od jučer, a pričaš o nekakvim premijama na Book? Daj sad nabaci još koji post i uvrsti nominalu u jednadžbu i onda bude sve na mjestu [lol]


@ivan0003

Ne bih rekao da je gurua pokolebalo. Prije bih rekao da njega zanima kako će rulja reagirati ako prebaci nešto na skrbnički. No niko više izgleda ne reagira na te fore [smiley]

S obzirom na činjenicu da je Audio na strani prodaje cijena se odlično drži. Da ovdje AUDIO nije napravio presedan cijena bi bila bitno viša danas. No uskoro će rezultati pa se možda i AUDIO povuče malo prema gore sa prodajom. Strpljen, spašen. Ali moram priznati da mi je nekako lakše gledati kad je mi je TISK u plusu 20%, od onih 130 kuna di sam bio 20% u minusu [smiley]

@ivan003, @bill

Imamo lijepi trend rasta Tiska od 10 kn tjedno i onda sa 180 na 240 u 4 dana. Mini balon zbog ulaska dotičnog u top10. Normalno da se to moralo istopiti. Zar netko misli da bi bez Audia cijena išla direktno na 300 bez korekcije? Znači od 128 do 240 bez korekcije, to je 87% u komadu. Nema ova korekcija veze sa Audio-m. To je čisto tehničko hlađenje.
Ali ono što je pozitivno sa oslobađanjem dionica od Audia je to da se cijena nije vratila na 160 ili 180 iako bi se to očekivalo nakon ovakvog rasta nego je ostala iznad 200 kn. Dakle, dodatna likvidnost nikako nije negativna stvar nego višestruko pozitivna za ovu dionicu s obzirom da joj je free float jako mali.
Pogledajte moj prethodni graf. Rast likvidnost je proporcionalan rastu cijene i obrnuto.
Zadnjih tjedan dana se lijepo vidi da Audio ne prodaje po bidu već samo prodaju kad se pojavi povećana potražnja. S obzirom da sam ja unutra mjesecima ionako ne želim da mi špekulanti napucaju cijenu u par dana na 400-500 kn. Polako i sigurno i najprije ćemo stići na cilj a Audio nam je samo neka vrsta amortizera. Prst gore za Audio.


@zztop

glede toga zašto se Tisak trži preko booka i zašto je na toj cijeni višestruko podcijenjen.

Kad recimo kupujem Varteks kupujem ga zbog njegove knjigovodstvene vrijednosti. Varteks je gubitaš i kod njega su mi prihodi i zarada u drugom planu. Varteks vrijedi zbog svoje likvidacijske vrijednosti. Idealno za vlasnike bi bilo zastaviti proizvodnju, podijeliti otkaze i rasprodati imovinu.

S druge strane recimo kod HT-a me ne interesira knjigovodstvena vrijednost niti prihodi nego zarada. Njegove dionice su kao oročenje novaca u banci. On svake godine treba zaraditi 8-10% na cijenu svoje dionice vlasnicima i svi smo sretni. Pritom mi je nevažno sve ostalo s obzirom da firma stagnira ili lagano joj padaju prihodi njegov idealni p/e je 10.

Tisak kupujem zbog svojih prihoda. Tisak je sada drugi maloprodajni lanac u RH. Prihodi nekonsolidirani su mu preko 3.2 miljarde kuna a konsolidirani još dosta veći. Kod njega mi opet knjigovodstvena vrijednost nije bitna ali prihodi, pozicija na tržištu i sposoban i dokazan vlasnik su mi garancija da će Tisak uskoro prikazivati solidnu dobit, preko 100m kn godišnje ili preko 40 kn po dionici. Uz rast prihoda koji ima Tisak, besprijekornu bilancu, sposobni management i kao što sam rekao gazdu sa vizijom onda je jasno zašto mi je prvi target 400-500 kn a kad prikaže dobit od 100m kn tada će i 1000 kn biti malo za ovu dionicu.

Sretan Uskrs!

@graditelj
zahvaljujem na konstruktivnom mišljenju u svezi budućeg poslovanja Tiska…
Sretan Uskrs!


Kad recimo kupujem Varteks kupujem ga zbog njegove knjigovodstvene vrijednosti. Varteks je gubitaš i kod njega su mi prihodi i zarada u drugom planu. Varteks vrijedi zbog svoje likvidacijske vrijednosti. Idealno za vlasnike bi bilo zastaviti proizvodnju, podijeliti otkaze i rasprodati imovinu.

Mozete probati, ali mislim da su sanse vrlo male.

Zatvaranje Varteksa bi znacio i kraj Radimira Cacica i HNS-a.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Baš nam je drago što si odlučio javiti nakon toliko vremena. No bojim se da nećeš i sedmi put izvrtjeti svoje baloniziranje [wink]. Ovaj put su parametri ipak malo drukčiji nego što je to bio slučaj u zadnjih par godina.

Heh ali mislim da bude još prilike za kupnju ispod 200 pa i dosta niže,jer ipak…tak se i novci služe na burzi i uzevši u obzir tko je gazda najvećim (većinskim) paketima ovakav obrazac trgovine (Tiskom) nikak mene nemre začuditi.
[/quote]

More prijatelj, more. Opet ponavljam, vidim da su ti bitne stvari ovdje promaknule.
[/quote]

Došal je i taj dan kolega investitor.Za manje od mjesec dana…

Važeći podaci za uredovni dan 11.04.2012 .
TISAK D.D./SERIJA A II TISK-R-A

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. AGROKOR D.D. (05937759187) 1.291.895 54,13 Osnovni račun
2. ADRIS GRUPA D.D. (82023167977) 617.227 25,86 Osnovni račun
3. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 215.825 9,04 Zast. Račun-1840
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 14.161 0,59 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 7.841 0,33 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 5.476 0,23 Skrb. račun
7. PIVAC IVICA (04043556511) 5.000 0,21 Osnovni račun+1008
8. BAKIĆ NENAD (13987237540) 4.182 0,18 Osnovni račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 3.725 0,16 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535) 3.494 0,15 Skrb. račun
Ukupno: 90,88

Mislim ja da ovaj nema pojma zašto kupuje! [proud]
@ Hvala Krunccrni

pišem samo na dionicama koje držim..


Mislim ja da ovaj nema pojma zašto kupuje! [proud]
@ Hvala Krunccrni

vidjet ćemo na izvješću…

e sada nakon ovih 196,5 idemo gore

pepe7


Mislim ja da ovaj nema pojma zašto kupuje! [proud]
@ Hvala Krunccrni

Hahahahaha….misliš, li da tko zna zašto ljudi kupuje dionice…mislim, nakom pušenja u zadnjih 4 godina. Kupovati dionice ti je slično kao gambling ……praktično, uvijek na kraju popušiš, ili si u minusu (zlasti ako kupuješ dionice u nerazvitih državah).
Možda bude sledeče godine rat u Europi, pa čemo tako svi popušiti, i ne samo Ivica. Tko zna……možda pokojna Baba Vanga.
Ali istina je ta, da svako razpolaga i ulaga u ono što mu je želja……..pa to može biti i dionice.
Nadam se, da budemo jedanput na rezini oko 1.000 kn ili više.
[thumbsup]

Ovo je postao polako spektakl od dionice… AUDIO otpusta… danas opet tisucice padaju… A dosta je izvjesno tko kupuje…

A najvaznije da uz sve CIJENA RASTE. Pa koji ce tek rock & roll bit KAd AUDIO otpusti sve ako vec i prilikom otpustanja raste cijena… Bit ce to raketa!!! A na kupnji naguravanje zesce;))

P.S. Bas mi je malo i zao… Revno sam i u tisini skupljao ispod 200… Nisam uspio skupit koliko sam htio… Cekajte ljuuudi!!!

P.S.2 Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju. Imam dionice TISK. Na zalost ne toliko koliko bi ja htio…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Nitko nema koliko bi htio. Očito je s današnjim danom korekcija na tisku gotova, 200 se potvrdio kao novi suport i tehnički jako lijepo izgleda sve skupa. Moguće da se polako zauzimaju pozicije za izvještaj za 1Q. Nadam se samo da nigdje ništa ne curi i da svi trgujemo s istim informacijama. Prošla godina 1Q je bio -5m kn. Ove godine ipak očekujem napredak, no treba imati da je 1Q za trgovce loš, Božić je prošao, Uskrs još nije došao, turista nema.

New Report

Close