TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



3. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 225.486 9,45% -4024

auuu, ovo je gadno, AUDIO se iskrcava [sad]
[/quote]

Gadno je….za one koje su prekasno ušli.Dugoročno (1-2g) odskočna daska za Tisak da ide ka nekim predrecesijskom cijenama.Zakaj znam (ne da mislim nego znam) da je tako?

Cijena se "umjetno" odražava niskom poradi "državnog" paketa dionica poanta je da ovi (Audio) otpuste što povolnije……heh po trenutnim tržišnim vrijednostima.
Nije prvi puta da se kod "nas" istom metodologijom "zainteresirane skupine" (većinski vlasnici,fondovi raznog profila) dograbe državnog udjela u nekom poslovnom subjektu.
Dok država samu sebe ne izvlasti,mudro iskoristiti "balončiće".

[/quote]
Kako to niska cijena (sad dok ste kupili sad je najednom niska a cijelo vrijeme kad ste prodali je bila visoka) pa prosijek nekih 3 mjeseca je oko 160 kuna a Vi pričate o niskoj cijeni.



opet se AUDIO iskipava??? [angry]

Je Audio kipa sve u 16, prodati Tisak i u neki novi vlakić. [bye]

(da ne bi netko krivo shvatio, ne prodaje Audio nego sitni špekulanti, a velike ribe grizu, pratimo…)
[/quote]

Za koga idu ti nofci od Tiska ?

Da si povečaju plače bez muke ?


Ne zamaram se ja s tim. Mene više brine zbog čega se državne institucije ne pridržavaju propisa. [angry]

Kojeg to propisa se ne pridržavaju?

Stavlja AUDIO sve po 500 komada a nije da se nema 240 000 komada………

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Kako je AUDIO stekao TISK ?

Nešto radio ? Umno ili radno ?


Kako je AUDIO stekao TISK ?

Nešto radio ? Umno ili radno ?

On je Tisku samo n(audio)

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table




3. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 225.486 9,45% -4024

auuu, ovo je gadno, AUDIO se iskrcava [sad]
[/quote]

Gadno je….za one koje su prekasno ušli.Dugoročno (1-2g) odskočna daska za Tisak da ide ka nekim predrecesijskom cijenama.Zakaj znam (ne da mislim nego znam) da je tako?

Cijena se "umjetno" odražava niskom poradi "državnog" paketa dionica poanta je da ovi (Audio) otpuste što povolnije……heh po trenutnim tržišnim vrijednostima.
Nije prvi puta da se kod "nas" istom metodologijom "zainteresirane skupine" (većinski vlasnici,fondovi raznog profila) dograbe državnog udjela u nekom poslovnom subjektu.
Dok država samu sebe ne izvlasti,mudro iskoristiti "balončiće".

[/quote]
Kako to niska cijena (sad dok ste kupili sad je najednom niska a cijelo vrijeme kad ste prodali je bila visoka) pa prosijek nekih 3 mjeseca je oko 160 kuna a Vi pričate o niskoj cijeni.
[/quote]
Aaa jooooj okinut ću na ovom forumu.Citiram samog sebe "Cijena se "umjetno" odražava niskom…" moja pogreška jer nisam sve "nacrtao" dionica Tisaka je podcijenjena u odnosu na njezine prijašnje cijene i poslovne rezultate pod vlasništvom Agrokora, a to si lik (taja979 ) mogal si skontat kaj reći sam htel.

Da ti dočaram (taja979 ) uz jedne činjenica korisnika "graditelj" (njegov post),sad se pak nadam da me taj nebu napal jer se koristim njegovim riječima.

Citiram "graditelja"

"…Danas je situacija na Tisku ipak puno drugačija nego prethodnih godina. Nabrojat ću samo nekoliko razloga:

a) globalna situacija – recesija je polako iza nas a naše dionice su ostale debelo podcijenjene za ostalim tržištima s kojima se volimo uspoređivati. ( da ga nadopunim (Adipate) zbog cijena naftnih derivata recesija (kraća i umjerena) je tu "negdje")
b) poslovanje – nikad nije bilo bolje, bilanca nikad nije ljepše izgledala, prihodi nikada nisu bili veći (da nije bilo napretka u poslovanju teško da bi i ovu cijenu postigli)
c) likvidnost – usporedi promete prije i sada
d) Crobex – Tisak je ušao u Crobex
e) ulazak većih investitora u vlasničku strukturu itd…( da ga nadopunim (Adipate) to je djelomično točno zasad)

Mogao bi dalje nabrajati ali ovo je dovoljno. Kao što su mnogi već puno puta pisali na ovome forumu do 400-450 kn se ne isplati špekulirati, to je neko apsolutno dno i samo je pitanje vremena kada ćemo ga postići. Ja se nadam vrlo brzo. Ne sjećam se da je gazda nešto preplatio a on je također Tisak plaćao preko 400 kn…. "

tehnički, tisak je malo naglo skočio, no očekujem stabilizaciju cijene idućih tjedana te novu akumulaciju. 450 kn je tehničko dno gledano iz povijesnog aspekta i trgovanih količina i pitanje je samo kada ćemo doći do te razine. tada očekujem ili eksploziju preko 1000 kn ili stagnaciju na tim razinama idućih nekoliko mjeseci. naravno, pod uvjetom nastavka solidnih prihoda tiska i rasta potrošnje građana.

...povijest se ponavlja...

@Adipate, zašto bi te napao, sve pet. Ja se stvarno nadam i uvjeren sam da se dosadašnji obrasci trgovanja neće ponoviti zbog svih navedenih razloga i definitivno ne špekuliram jer mislim da su vjetrovi promjena zapuhali o čemu čitamo svakodnevno. Da je Jadranka napravila to što sada rade Čačić i Linić, da su prije počeli slati tvrtke u stečajeve i da su oslobodili tržište od „korova“ vjerojatno bi već sada grabili većim stopama naprijed. Zbog populizma, izbora i svega ostaloga, sada smo tu gdje jesmo i dotaknuli smo dno ili stružemo po njemu a burza nam nagovještava da smo konačno krenuli u pravom smjeru.
Tehnički, ako pogledamo globalnu sliku (u prilogu) vidimo da je Tisak isto tako na dnu bez obzira na rast zadnjih tjedana, tj. u stanju sličnom imploziji i da mora još puno napraviti da bi došao u neko normalno pred balon stanje. Ovdje ne računamo inflaciju i koliko je fundamentalno zadnjih 5 godina Tisak napredovao. Fundamentalnu komponentu rasta ćemo odrađivati u fazi 2. Ako usporedimo promete vidimo da su ovakvi prometi zadnji put bili na razinama iznad 1000 kuna kad je Tisak bio na vrhuncu, analogno tome ovih dana se love pozicije za definitivni izlazak iz ove depresije. Ako je Audio stvarno odlučio rasprodati svoj paket to bi bila odlična stvar i dobra prilika za institucionalne investitore da si umjesto stečajuša poput Magme, HG spota i sličnih konačno kupe dugoročno kvalitetnu dionicu. Tisak je danas već drugi po redu trgovački lanac u RH a s obzirom na ambicije svog gazde to je samo početak. Pogledajte samo Konzum prije 6-7 godina i danas.

http://www.profitiraj.hr/novosti/konzum-najveci-maloprodajni-lanac-slijede-tisak-i-mercator-%E2%80%93-h/

graditelju, svaka ti čast. ti najkonciznije objašnjavaš prednosti tiska.
ja bih dodao ono na čemu će se temeljiti daljnji rast tiska u idućih 5 godina:
1. moguće nove poštanske usluge, pojačanje marketinga oko tisak-paketa
2. karte gradskog prijevoza i nadopuna istih
3. plaćanje računa po najpovoljnijim cijenama – bitno zbog penzionera
4. jačanje brenda Trident (Cadbury Ltd.) kojeg je tisak zastupnih i postupno micanje Orbita (atlantic grupa) sa ključnih pozicija na prodajnom mjestu u Tisku i Konzumu + jačanje brendova Trident kod ostalih trgovaca
5. jačanje prodaje hrane i pića
6. uvođenje ponude coffee to go na frekventnim lokacijama
7. povećanja marži kod telekom-bonova (već sada su ogromne)
8. jačanje internet prodaje knjiga i medija te komp. igara
9. uvoz i prodaja elektroničke opreme te pisaće opreme putem tisak medie i konzuma
10. jačanje A1direkt d.o.o. za distribuciju letaka i marketing (tisak je vlasnik A1 direkt u 100% iznosu)

A to nije sve….

...povijest se ponavlja...

ja bi Upravi predložio i opciju 11. trebali bi krenuti u "vending machine" bussiness, malo konkurencije krašu, coca coli i ostalima po školama, fakultetima, javnim i državnim poduzećima. prvi pokušaj vanjskog instaliranja na kioske (kako bi se kakva takva prodaja radila i noću dok je trafika zatvorena) čini mi se da je neslavno propao uslijed vandalizma, nažalost. onaj vanjski na savskoj/tratinskoj je neprestano razbijan. instalacija u zatvorene prostore bi mogla još malo dići prodaju i prihode.

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=TISK-R-A

New Report

Close