TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

rsi pokazuje da je potrebno malo hlađenja na tisku i to će sigurno uslijediti uskoro, no to će biti kratkotrajno budući da, kako su već kolege navele, treba kupovati budućnost. ovdje se ona čini primamljivom. todorić je za tisak platio 450 kuna po dionici u doba dok je tisak bio firma nakon stečaja sa hrpom dugova i dubioza, a sada je to zdrava i prezdrava firma koja svoje novce posuđuje drugima u koncernu, uz finu kamatu. naravno, ne može dionica stalno rasti i sigurno će se malo ova euforija ispuhati, no onda se kreće u nove pobjede jer nalozi su fino poslagani baš kao i 2008-09 godine. idu do 371 kuna i onda rupa do 1100….onda smo imali 390 godinama, pa u mjesec dana 450, pa idući mjesec 700, 900, 1100, 1600…eto – dionice dugo padaju, ali kad nadoknađuju taj pad rastom nakon krize, sve se može odvijati puno brže. ne mora sada biti tako, vjerojatno niti neće, ali imamo vremena. ja sam rekao da vrijedi 2000 kuna, u fazi balona i 5000 i pri tome ostajem. naravno, sada se to čini ludo, ali vidjet ćete kroz 4-5 godina, a moguće i prije da nisam tako lud. naravno – i ostalo će rasti, jer inflacija je neminovna. inflacija je za dionice odlična jer gubitak vrijednosti novca tjera ljude da ulažu i cijene opet idu u balone…za 3 godine takav balon mogao bi se ponoviti na zse. vremena ima svatko tko je mlađi od 60….

...povijest se ponavlja...



@Adipate
, također mi je drago što si sa nama podijelio svoje mišljenje ali moram iznijeti svoje neslaganje s tobom. Danas je situacija na Tisku ipak puno drugačija nego prethodnih godina. Nabrojat ću samo nekoliko razloga:

a) globalna situacija – recesija je polako iza nas a naše dionice su ostale debelo podcijenjene za ostalim tržištima sa kojima se volimo uspoređivati
b) poslovanje – nikad nije bilo bolje, bilanca nikad nije ljepše igledala, prihodi nikada nisu bili veći (da nije bilo napretka u poslovanju teško da bi i ovu cijenu postigli)
c) likvidnost – uspredi promete prije i sada
d) crobex – Tisak je ušao u Crobex
e) ulazak većih investitora u vlasničku strukturu itd…

Mogao bi dalje nabrajati ali ovo je dovoljno. Kao što su mnogi već puno puta pisali na ovome forumu do 400-450 kn se ne isplati špekulirati, to je neko apsolutno dno i samo je pitanje vremena kada ćemo ga postići. Ja se nadam vrlo brzo. Ne sjećam se da je gazda nešto preplatio a on je također Tisak plaćao preko 400 kn.

Sve kaj si napisal to stoji i u potpunosti se slažem uistinu ti nemam kaj protuargumentirati ali ovo ti ne stoji "e) ulazak većih investitora u vlasničku strukturu itd…" heh pošto je 90% dionica na "broju" nema tu prostora za "nove" dok se postojeći ne otpuste ili "prepuste" svoje udjele.
Dalje smatram da je ovo još jedna navlakuša u nizu a jel bude novi vrhunac 260 ili 300 (prosjek 2god) ili dno na 180,170. Samo se budeju zacementirale nove "vrijednosti" između koji se Tisak ima namjeru "ispuhivat" u narednom razdoblju.



Pozdrav cijenjena gospodo investitori,nisam dosad "objavljivao" (postao) kod vas…pasivno promatranje mi je bilo dovoljno.Tisak ima dugu povijest "baloniziranja" svoje cijene (60%+WTF?),ovo što možemo vidjet u posljednjih mjesec dana desilo se barem 8x u posljednjih četiri godine naravno ne svakom prilikom ali barem 40%+ najčešće,te nakon toga…svi valjda znamo kaj uslijedi.

Od tih 8x prepoznao sam "akciju" po šesti puta prije već gore spomenutih mjesec dana iskrcao kaj sam imal eto baš danas između 229/230,5 te smatram uz ovu današnju korekciju (općenito burza) da je to kraj (s Tiskom) na neko vrijeme.

Možda je jedan dio koji zagovara tezu (ovdje na forumu) da je rast Tiska isključivo tjeran njegovim poslovnim rezultatima te da je skok cijene odraz investitora (institucionalnih) koji tu "podcijenjenu" izvedenicu imaju namjeru podić na predrecesijske cijene.Ali post recesijsko trgovanje (a ni ono prije nije bilo drugačije) Tiskom je pomeni čisto špekulativno izvlačenje novaca iz "investitora" zajedno s još nekoliko likvidnijih izvedenica.

Pomalo,
prva stanica 260-270 ako si uzimao po 125-135, a ako ne ja bi cekao 380 na više.
Mislim da kada se pokupi n ovim razinama da je sljedeća stanka 380-400 , a nakon toga samo je nebo dalje.

[bye]
[/quote]

Je tak nakupoval sam go u rasponu 130-140, a ove današnje cijene su mi skroz nadmašila svaka očekivanja.
Kaj nikom nije neobično da nekaj uzleti 60%++ u manje od mjesec dana ? heh razne ekipe su "zgorile" na Kaštelanskim a imali su navek neke nove "vrhunce" cijena i "fundamente".

Također treba uzet u obzir da još malo pa ide "ljetna stanka" tak da ekipa oče "istisnut" sve kaj se da, također cijene naftnih derivata budu skoro opet ohladile globalnu ekonomiju u narednim kvartalima i vrlo velika vjerojatnost "intervencije" u Iranu ove godine a to nerme bez posljedice za indekse a sad…svi imamo svoju "viziju" događaja koji slijede.


Ali post recesijsko trgovanje (a ni ono prije nije bilo drugačije) Tiskom je pomeni čisto špekulativno izvlačenje novaca iz "investitora" zajedno s još nekoliko likvidnijih izvedenica.

To je upravo ovo što ti radiš. Baneš nepoznat u društvo koje se poznaje i uvjeravaš ih da su međusobno u sukobu, i da bi trebali tebi vjerovati,…
Čekam slijedeću nadahnutu crnu prognozu …

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


Heh ali mislim da bude još prilike za kupnju ispod 200 pa i dosta niže,jer ipak…tak se i novci služe na burzi i uzevši u obzir tko je gazda najvećim (većinskim) paketima ovakav obrazac trgovine (Tiskom) nikak mene nemre začuditi.

Samo ti misli, to je veoma zdravo.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

@Adipate

Interesantno je da si prvo napisao kako se nisi dugo javljao, a sad odjednom kad si prodao TISK dionica ništa ne valja. I dobio si dar govora i pokušavaš nas uvjeriti u nešto. Stvarno si smiješan.
Opet ti ponavljam. Ništa tebi nije jasno što se ovdje događa.

@graditelj

@ZZtop

Hvala na infu.



Ali post recesijsko trgovanje (a ni ono prije nije bilo drugačije) Tiskom je pomeni čisto špekulativno izvlačenje novaca iz "investitora" zajedno s još nekoliko likvidnijih izvedenica.

To je upravo ovo što ti radiš. Baneš nepoznat u društvo koje se poznaje i uvjeravaš ih da su međusobno u sukobu, i da bi trebali tebi vjerovati,…
Čekam slijedeću nadahnutu crnu prognozu …
[/quote]


@Adipate

Interesantno je da si prvo napisao kako se nisi dugo javljao, a sad odjednom kad si prodao TISK dionica ništa ne valja. I dobio si dar govora i pokušavaš nas uvjeriti u nešto. Stvarno si smiješan.
Opet ti ponavljam. Ništa tebi nije jasno što se ovdje događa.

Nekak moje komentare nastojim održavat neutralnim doživite poprilično emotivno.Da kojim slučajem imamo na "stolu" političke stranke osobe iz javnog života političke "prvake" ili neku sasvim drugu temu iz socijalnog života,mogao bi si rastumačit vaše reakcije,ali ljudi tu je priča o burzi i jednoj dionici s nje,burza nije plodno tlo za emocije tak da…

Ne znam kak si Bill Gates iz mojih tekstova dobil dojam da ja Tisak svrstavam pod "junk" kategoriju,dionica je savršena ima česte periode "pretjerane" likvidnosti koje ju lansiraju i ak se navrijeme "zakačiš" dobit je jasna ko godišnja doba.Nisam se dotaknul prognoza što će s njome biti u nekoj tamo budućnosti,nemam talenta za tumačenje kristalne kugle…jer tržište od 3mj 2009 "zaronilo" tri puta dosad na približne cjenovne razine iz prije spomenute godine,stoga dugoročno investiranje nije nekaj u čem se vidim.

Do si truda pa provrtih postove iz teme Tiska Metuzalem unazad šest mjeseci…i nisam formirao mišljenje da tu ima "skupina" koji burzovnim "akrobacijama" utječu na cijenu izvedenice o kojoj je riječ.Volje vidim ima da se utječe na javno mnijenje o investiranju u Tisak ali koliko mi je zaključit da pojedinci koji prkose logici uglavnom ne dobivaju pozitivne ocjene od ostatka prisutnih s foruma.

S.Amerika završila u umjerenom minusu s njihovm jučerašnjim trgovinskim danaom,Azia "mješovita" nočas i po svemu spomenutom slijed lagana korekcija (ne samo Tiska) kod "nas" .

http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Sanader-zeli-da-Todoric-Pavic-i-Horvatincic-svjedoce-o-financiranju-HDZ-a

na Tisku malo jača korekcija…


http://www.novilist.hr/Vijesti/Crna-kronika/Sanader-zeli-da-Todoric-Pavic-i-Horvatincic-svjedoce-o-financiranju-HDZ-a

na Tisku malo jača korekcija…


Daaaa?A zašto? [shocked]

"Only dead fish swim with the stream"

Važeći podaci za uredovni dan 20.03.2012 .
TISAK D.D./SERIJA A II TISK-R-A

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. AGROKOR D.D. (05937759187) 1.291.895 54,13 Osnovni račun
2. ADRIS GRUPA D.D. (82023167977) 617.227 25,86 Osnovni račun
3. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 233.510 9,78 Zast.
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 7.841 0,33 Skrb. račun
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 7.546 0,32 Skrb. Račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 5.166 0,22 Skrb. Račun
7. BAKIĆ NENAD (13987237540) 4.226 0,18 Osnovni račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 3.725 0,16 Skrb. račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 3.671 0,15 Skrb. Račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535) 3.494 0,15 Skrb. račun
Ukupno: 91,27

Važeći podaci za uredovni dan 21.03.2012 .
TISAK D.D./SERIJA A II TISK-R-A

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. AGROKOR D.D. (05937759187) 1.291.895 54,13 Osnovni račun
2. ADRIS GRUPA D.D. (82023167977) 617.227 25,86 Osnovni račun
3. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 229.510 9,62 Zast. Račun
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 9.000 0,38 Skrb. Račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 7.841 0,33 Skrb. račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 5.166 0,22 Skrb. račun
7. BAKIĆ NENAD (13987237540) 4.046 0,17 Osnovni račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 3.725 0,16 Skrb. račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535) 3.494 0,15 Skrb. Račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 3.247 0,14 Skrb. račun
Ukupno: 91,14

copy paste-skdd

Znači, jedni drugima prebacili loptice?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close