TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako pazljivo procitate ovaj dokument shvatiti cete da Audio jos uvijek nista ne prodaje na burzi, vec po dobrom starom obicaju otpusta dionice pretpostavljam braniteljima. No to sada nije ni toliko bitno 🙂

Pa to je još gora solucija kad nešto dobijete na poklon ne pitate dali će rasti nego daj što daš.

Kao LEDO ide u prodaju, uz prihode 2,5 puta manje od Tiska te vrijednost 4 puta veću od Tiska.
Očekivana prodajna vrijednost je 2,5-3 BVPS.
Koliko onda vrijedi Tisak?

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Pozdrav cijenjena gospodo investitori,nisam dosad "objavljivao" (postao) kod vas…pasivno promatranje mi je bilo dovoljno.Tisak ima dugu povijest "baloniziranja" svoje cijene (60%+WTF?),ovo što možemo vidjet u posljednjih mjesec dana desilo se barem 8x u posljednjih četiri godine naravno ne svakom prilikom ali barem 40%+ najčešće,te nakon toga…svi valjda znamo kaj uslijedi.

Od tih 8x prepoznao sam "akciju" po šesti puta prije već gore spomenutih mjesec dana iskrcao kaj sam imal eto baš danas između 229/230,5 te smatram uz ovu današnju korekciju (općenito burza) da je to kraj (s Tiskom) na neko vrijeme.

Možda je jedan dio koji zagovara tezu (ovdje na forumu) da je rast Tiska isključivo tjeran njegovim poslovnim rezultatima te da je skok cijene odraz investitora (institucionalnih) koji tu "podcijenjenu" izvedenicu imaju namjeru podić na predrecesijske cijene.Ali post recesijsko trgovanje (a ni ono prije nije bilo drugačije) Tiskom je pomeni čisto špekulativno izvlačenje novaca iz "investitora" zajedno s još nekoliko likvidnijih izvedenica.

Baš nam je drago što si odlučio javiti nakon toliko vremena. No bojim se da nećeš i sedmi put izvrtjeti svoje baloniziranje [wink]. Ovaj put su parametri ipak malo drukčiji nego što je to bio slučaj u zadnjih par godina.


Baš nam je drago što si odlučio javiti nakon toliko vremena. No bojim se da nećeš i sedmi put izvrtjeti svoje baloniziranje [wink]. Ovaj put su parametri ipak malo drukčiji nego što je to bio slučaj u zadnjih par godina.

Heh ali mislim da bude još prilike za kupnju ispod 200 pa i dosta niže,jer ipak…tak se i novci služe na burzi i uzevši u obzir tko je gazda najvećim (većinskim) paketima ovakav obrazac trgovine (Tiskom) nikak mene nemre začuditi.



Baš nam je drago što si odlučio javiti nakon toliko vremena. No bojim se da nećeš i sedmi put izvrtjeti svoje baloniziranje [wink]. Ovaj put su parametri ipak malo drukčiji nego što je to bio slučaj u zadnjih par godina.

Heh ali mislim da bude još prilike za kupnju ispod 200 pa i dosta niže,jer ipak…tak se i novci služe na burzi i uzevši u obzir tko je gazda najvećim (većinskim) paketima ovakav obrazac trgovine (Tiskom) nikak mene nemre začuditi.
[/quote]

More prijatelj, more. Opet ponavljam, vidim da su ti bitne stvari ovdje promaknule.

@Adipate, također mi je drago što si sa nama podijelio svoje mišljenje ali moram iznijeti svoje neslaganje s tobom. Danas je situacija na Tisku ipak puno drugačija nego prethodnih godina. Nabrojat ću samo nekoliko razloga:

a) globalna situacija – recesija je polako iza nas a naše dionice su ostale debelo podcijenjene za ostalim tržištima sa kojima se volimo uspoređivati
b) poslovanje – nikad nije bilo bolje, bilanca nikad nije ljepše igledala, prihodi nikada nisu bili veći (da nije bilo napretka u poslovanju teško da bi i ovu cijenu postigli)
c) likvidnost – uspredi promete prije i sada
d) crobex – Tisak je ušao u Crobex
e) ulazak većih investitora u vlasničku strukturu itd…

Mogao bi dalje nabrajati ali ovo je dovoljno. Kao što su mnogi već puno puta pisali na ovome forumu do 400-450 kn se ne isplati špekulirati, to je neko apsolutno dno i samo je pitanje vremena kada ćemo ga postići. Ja se nadam vrlo brzo. Ne sjećam se da je gazda nešto preplatio a on je također Tisak plaćao preko 400 kn.


….
Ne sjećam se da je gazda nešto preplatio a on je također Tisak plaćao preko 400 kn.

Just for the record (znam da nije tisak, ali je Agrokor tj. Todorić), odnosno da sam sebi analogiziram: Agrokor/Konzum su dosad za sve dionice Žitnjaka u svom vlasništvu platili oko 589 kn po dionici (Mlinaru po 330ak, u javnoj ponudi po 858, ostali sitniš po 120ak). BVPS je oko 815kn.
Zadnjih tjedana cijena se kretala oko 145kn odnosno na cca 1/4 cijene koliko je gazda platio, odnosno na manjeod 0,2 P/B.
Znači, analogno, sve do 589 kn i na Žitnjaku se ne isplati špekulirati, jer je pitanje vremena kada ćemo ga postići, jel? [wink]

A kaj ćeš šefe. Pogledaj stanje na semaforu danas. Sve pada TISK raste i to na lijepim volumenima.

@shefsale, pa to što je Žitnjak na burzi trenutno tu gdje je ne znači da ga je Toda preplatio. To prije pokazuje koliko je naše tržište podcijenjeno a naročito manje likvidne dionice. Ali te će već jednom doći na red. Napomena, nisam dugo gledao FI Žitnjaka pa ne mogu kometirati detaljnije, pišem generalno.


Pozdrav cijenjena gospodo investitori,nisam dosad "objavljivao" (postao) kod vas…pasivno promatranje mi je bilo dovoljno.Tisak ima dugu povijest "baloniziranja" svoje cijene (60%+WTF?),ovo što možemo vidjet u posljednjih mjesec dana desilo se barem 8x u posljednjih četiri godine naravno ne svakom prilikom ali barem 40%+ najčešće,te nakon toga…svi valjda znamo kaj uslijedi.

Od tih 8x prepoznao sam "akciju" po šesti puta prije već gore spomenutih mjesec dana iskrcao kaj sam imal eto baš danas između 229/230,5 te smatram uz ovu današnju korekciju (općenito burza) da je to kraj (s Tiskom) na neko vrijeme.

Možda je jedan dio koji zagovara tezu (ovdje na forumu) da je rast Tiska isključivo tjeran njegovim poslovnim rezultatima te da je skok cijene odraz investitora (institucionalnih) koji tu "podcijenjenu" izvedenicu imaju namjeru podić na predrecesijske cijene.Ali post recesijsko trgovanje (a ni ono prije nije bilo drugačije) Tiskom je pomeni čisto špekulativno izvlačenje novaca iz "investitora" zajedno s još nekoliko likvidnijih izvedenica.

Pomalo,
prva stanica 260-270 ako si uzimao po 125-135, a ako ne ja bi cekao 380 na više.
Mislim da kada se pokupi n ovim razinama da je sljedeća stanka 380-400 , a nakon toga samo je nebo dalje.

[bye]

…nastavak, zaboravio sam napisati. 400-450 ne branim time što je Todorić toliko plaćao, nego fundamentalnim i tehničkim razlozima o čemu se već dosta pisalo na ovoj temi, ovo je bio samo add-in. Pozdrav.

New Report

Close