TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo nek nam TISK ide stopama VDKT, mislim dionica,danas probili 200, i već na preko 220 [shocked]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

ukratko zbog EPS-a, mislim da će mi KNZM sad više odraditi u narednom razdoblju od 154 nadalje, nego TISK od 200 nadalje. KNZM je debelo podcijenjen na ovoj sad cijeni.

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

podcijenjenost im je podjednaka, ali je potencijal tiska puno veći, ako zbog ničega onda zbog novih proizvoda i usluga koje će se pojaviti putem tiska. inače, većinu elektronike koja se prodaje u konzumu uvozi upravo tisak, a A1 doo koji se bavi oglašavanjem i distribucijom letaka također je vlasništvo tiska d.d. u 100% udjela. ma, ima tu još puno toga, ali nema smisla sada pisati jer očito je dionica primjećena od pravih ulagača i neka oni naprave što misle da je potrebno. ne trebaju nam ovdje klinci sa par komada koji će nas rušiti kasnije. neka ovo fino teče kao rijeka , za početak prema 400 kuna, a kasnije ćemo vidjeti..tehničko dno još nije uhvaćeno, dobro je netko gore zamijetio…

...povijest se ponavlja...


ukratko zbog EPS-a, mislim da će mi KNZM sad više odraditi u narednom razdoblju od 154 nadalje, nego TISK od 200 nadalje. KNZM je debelo podcijenjen na ovoj sad cijeni.

O tome bi se dalo raspravljati. Nadam se samo da ti misao vodilja nije da je 154 manje od 200, pa će po toj logici ima više prostora za rast.
Danas se kupuje budući potencijal. Po meni Tisak ima puno više prostora za bitno poboljšanje i prihoda i dobiti u budućnosti od Konzuma, no to je samo moje mišljenje. Sretno ti bilo u Konzumu i dao ti bog da nam se vratiš kad Konzum dodje na tvoj target [wink]

ah nisam takav lajbek iako ih ima na forumu koji to tako gledaju LOL [smiley]
ako provrtite malo temu unazad vidjet ćete da sam i zadnji put izašao na 200 kad je bilo pa prebacio novac u nešto drugo i vratio se kasnije. inače dosta trgujem TODEXom, poglavito TISK, BLJE, VPIK, KNZM. LEDO i ZVZD izbjegavam.

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)


ah nisam takav lajbek iako ih ima na forumu koji to tako gledaju LOL [smiley]
ako provrtite malo temu unazad vidjet ćete da sam i zadnji put izašao na 200 kad je bilo pa prebacio novac u nešto drugo i vratio se kasnije. inače dosta trgujem TODEXom, poglavito TISK, BLJE, VPIK, KNZM. LEDO i ZVZD izbjegavam.

mislim da je sada situacija na trzistu dosta drugacija i da stari obrasci vise ne vrijede. volumeni su se udeseterostrucili sada i brojke iz svijeta pokazuju da ce drugi val resecije biti puno blazi nego se ocekivalo i polako se hvataju pozicije za postrecesijko razdoblje. kad se gleda graf i kad neka dionica u mjesec dana napravi 50% treba dosta samokontrole da se ne proda. no kad pogledamo globalnu sliku i vidimo da je ta dionica krenula recimo sa 5% cijene koju je imala na vrhu onda smo sad tek na 7.5% ath cijene. uz to, ako se usporedi poslovanje i vidimo da recesija nije niti okrznula firmu te da je ta firma sada bolja nego ikada onda ne trebam dalje objasnjavati zasto imam vrlo visoka ocekivanje ovdje.

kolega graditelj, nesto vam racunica ne stima u dijelu oko ATHa 😉


kolega graditelj, nesto vam racunica ne stima u dijelu oko ATHa 😉

da u pravu si, ali nije daleko. to je zato jer sam pisao o nekoj firmi opcenito i dvojbi prodaje nakon 50% u kratkom razdoblju a ne o tisku ali dalo se shvatiti na sto sam mislio.

Nego kolega graditelj, zašto Vam daju te jedinici? Pa niste napisali ništa loše [smiley]. Za razliku od nekih drugih dionica, ovdje nitko ne piše ništa, što je meni znak da je još uvijek dobro vrijeme za kupnju [wink]
Btw. od sutra smo u Crobexu. I to smo dočekali. Još da vidimo tko je protrgovao one količine u srijedu i možda budemo pametniji. Tipujem da ulazi indexni u TOP10, a moguće da bude još promjena pošto je taj dan prošlo preko 10.000 komada. A vidjet ćemo vjerojatno i tko je prodavao.

A evo i stanja od petka tako da imamo sutra za usporedbu

1. AGROKOR D.D. (05937759187) 1.291.895 54,13 Osnovni račun
2. ADRIS GRUPA D.D. (82023167977) 617.227 25,86 Osnovni račun
3. AUDIO (75666130770)/REPUBLIKA HRVATSKA (52634238587) 246.757 10,34 Zast. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 7.841 0,33 Skrb. račun
5. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 5.107 0,21 Skrb. račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 4.595 0,19 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242) 3.725 0,16 Skrb. račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. (53056966535) 3.494 0,15 Skrb. račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 2.948 0,12 Skrb. račun
10. PERČIN ANTUN (91563018926) 2.916 0,12 Osnovni račun
Ukupno: 91,62

"Otkljucavanja vrijednosti" na Tisku u velikom stilu. Sad se neki targeti čine puno blize nego prije 2 tjedna…


Nego kolega graditelj, zašto Vam daju te jedinici? Pa niste napisali ništa loše [smiley]. Za razliku od nekih drugih dionica, ovdje nitko ne piše ništa, što je meni znak da je još uvijek dobro vrijeme za kupnju [wink]
Btw. od sutra smo u Crobexu. I to smo dočekali. Još da vidimo tko je protrgovao one količine u srijedu i možda budemo pametniji. Tipujem da ulazi indexni u TOP10, a moguće da bude još promjena pošto je taj dan prošlo preko 10.000 komada. A vidjet ćemo vjerojatno i tko je prodavao.

Sutra je gospodin xy u Top10, barem je tako izjavio na svom blogu. Da li je Tisak postao David Villa ili Pedro ili netko treći, nije poznato 😉

New Report

Close