TISK (Tisak d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska TISK (Tisak d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lijepo ste to iskopali kolega. Jedino su prodavači nešto škrti. Nitko neda jeftino dionice. Naš tajanstveni kupac će morati podići ljestvicu [wink]


Lijepo ste to iskopali kolega. Jedino su prodavači nešto škrti. Nitko neda jeftino dionice. Naš tajanstveni kupac će morati podići ljestvicu [wink]

Meni je ljestvica za kupnju bila na 150 kn. Dotle sam pratio tajanstvenog kupca.
A sad čekam poštenu ljestvicu za prodaju.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Da se malo osvnem na jučerašnji popis, danas stvarno ima odličnih prilika na ZSE. Sigurno ima 10-15 zanimljivih dionica koje bi se usudio kupiti na duže pruge. Na listi dosta odskače prvih par dionica Viadukt, Zvijezda, Petrokemija i Tisak.
Iz moje perspektive Viadukt ima dosta nestabilne zarade i dolazi iz sektora kojega ću izbjegavati još neko vrijeme. Zvijezda je odlična firma ali dionica je slabije likvidna a i smatram da je firma blizu svog vrhunca i ne vidim tu neke velike mogućnosti za rast. Petrokemija također ima odlične rezultate ali Petrokemija po meni ima preveliki politički rizik s obzirom da nije privatizirana, poslovanje joj previše ovisi o ulaznoj cijeni plina koja je opet politički uvjetovana a tu su i jaki sindikati ukoliko dođe do privatizacije. S druge strane s obzirom na trend rast cijena gnojiva svakako je treba uzeti u razmatranje. I onda dolazimo do Tiska oko kojega je već sve rečeno i gdje zasigurno možemo očekivati veliki rast sljedećih kvartala i godina kako u pogledu prihoda tako (nadam se) i po iskazanoj dobiti.


Iz moje perspektive Viadukt ima dosta nestabilne zarade i dolazi iz sektora kojega ću izbjegavati još neko vrijeme. Zvijezda je odlična firma ali dionica je slabije likvidna a i smatram da je firma blizu svog vrhunca i ne vidim tu neke velike mogućnosti za rast.

Sorry kolega nije tema ali moram reagirati na ovo.Imam Tisk ali izjaviti da je ZVZD blizu svog vrhunca i da nema mogućnosti za rast je u najmanju ruku smiješno.
Gledajući vaš popis vidi se iz aviona da je po pokazateljima duplo jeftinija 0.75,dok Tisk ima 1.45.
ZVZD je u prošloj godini povećala apsolutno sve,od prihoda,marži i dobiti od 87%(sitnica) a cijena se skoro nije pomaknula sa mjesta,nemojte mi samo reći da je tržište kod ovih fundamenata koje ima već to imalo uračunato u cijenu.
Dakle ZVZD je već sada izuzetno podcijenjena,skoro bez dugova,blizu svog ATL.Isto tako ima velike planove širenja na tržištu BIH,Poljske ili Njemačke,to su ogromna tržišta i već mali postotak rasta može puno značiti.
Sljedeće,niski PDV isto tako puno znači za ZVZD proizvode,tako da i zbog toga možemo očekivati rast.
To da je nelikvidna stoji,stoga nezanimljiva špekulantima,ali nije uvijek bilo tako,nekad je bila puno likvidnija ali sad po ovim cijenama i ovim fundamentima iznenadilo bi me da ima više prodaje,iako se uvijek nađe poneki biser…
ZVZD treba neki jači investitor tipa NB,malo reklame,i onda ide 30-100% gore ko od šale…I nije pitanje AKO će se to dogoditi,nego KADA će se to dogoditi…

"Only dead fish swim with the stream"

@bigfoot, ispričavam se na komentaru za zvzd, zvijezdu ne pratim pa sam napisao samo moj stav (dojam koji sada imam o zvzd) bez ikakve analize, hvala na ispravcima. pozdrav.



@bigfoot
, ispričavam se na komentaru za zvzd, zvijezdu ne pratim pa sam napisao samo moj stav (dojam koji sada imam o zvzd) bez ikakve analize, hvala na ispravcima. pozdrav.


I mislio sam da niste detaljno analizirali jer inače imate vrlo kvalitetne i argumentirane postove.
Nego vidim sličnost između ZVZD i TISK.I jedna i druga već duže vrijeme imaju veliki rast prihoda,sad kad je rezultat višegodišnjih investicijskih ulaganja i modernizacija dobrom djelom već integrirana u poslovanju imamo i zaradu.Ili kako bi rekao NB,prvo dolaze prihodi a kasnije dobit…
Iako je trenutno po FA ZVZD povoljnija,TISK bi zaista mogao imati veći rast,jer ima više šanse da poveća marže i prihode koji su već i sad zaista ogromni.

"Only dead fish swim with the stream"

držite gaće polijećemo jako…

Tko ima veću profitabilnost tisak ili inovine?

Za sada se prodavači ne daju, vrlo hrabro.


Za sada se prodavači ne daju, vrlo hrabro.

tu ne treba baš neka hrabrost na 170, ali ovaj polet građevinaraca danas, tu treba puno hrabrosti za ostati unutra kad se pogledaju grafovi… pozitivno je što nema prodavača na tisku željnih brze zarade na ingri :). ipak, za svaki slučaj ja čekam.

izdržite do 500 kuna, a onda se slobodno istresajte do mile volje…barem jednom budite muškarci…

...povijest se ponavlja...


Tko ima veću profitabilnost tisak ili inovine?

Tu su negdje s time da su iNovine cca 9x manje. Govorim o podacima za 2010. godinu.

@ delboy
Polako kolega. Glavni otpor očekujem oko 250 kn, a kad to probijemo sve će biti lako. No daleko smo još od toga. Treba se početi prelijevati lova iz ovih špekulacija k nama u investiciju [lol]

New Report

Close